DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Izrael: wybory 4 września. Netanjahu faworytem

Izrael: wybory 4 września. Netanjahu faworytem
Benjamin Netanjahu
#IZRAEL    #WYBORY    #NETANJAHU

Kneset podjął decyzję, że wcześniejsze wybory parlamentarne w Izraelu odbędą się 4 września. Największe szanse na zwycięstwo ma rządząca partia Likud Gideon Saar, z premierem Benjaminem Netanjahu na czele. Przeciwko wcześniejszym wyborom opowiada się opozycja.


- Czy w jakimkolwiek innym miejscu na świecie opozycja walczy o odsunięcie wyborów - pytał minister edukacji i członek partii rządzącej podczas debaty w parlamencie. - Byliście w opozycji przez 3,5 roku i wciąż nie jesteście gotowi - dodał.

 

Opozycyjna partia centrowa Kadima nie jest przygotowana na wyborcze starcie. Niedawno doszło w niej do zmiany lidera. Dotychczasową przewodniczącą Cipi Liwini zastąpił Szaul Mofaz.

 

W dodatku Kadimie wyrasta konkurent. Niedawno partię Jesz Adid założył popularny w Izraelu dziennikarz Jaira Lapid. Nowopowstały twór polityczny cieszy się coraz większą popularnością.

 

Izraelskie media nie mają więc wątpliwości, że wcześniejsze wybory parlamentarne są na rękę obecnemu premierowi Benjaminowi Netanjahu. W sondażach cieszy się on poparciem 48 proc. respondentów.

 

Zdaniem obserwatorów konkurencję dla partii Netanjahu może stanowić jedynie Partia Pracy (Awoda) z liderką Szelą Jachimowicz na czele. Cieszy się ona 15 proc. poparciem. Politycy Awody już atakują Netanjahu z socjalistycznych pozycji, nazywając go „najbardziej kapitalistycznym premierem w historii Izraela”. Mimo to Jachimowicz deklaruje, że jeśli Likud wygra, to jej partia jest gotowa do współpracy.

 

Według gazety "Haarec" większość polityków nie chce wcześniejszych wyborów. "Icchak Waknin, członek Knesetu z partii Szas powiedział otwarcie to, co myślało wielu parlamentarzystów: gdyby przeprowadzić tajne głosowanie, to 118 ze 120 członków Knesetu zagłosowałoby przeciw wcześniejszym wyborom" - wskazał dziennik.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 


DATA: 2012-05-03 20:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.