DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Izrael: ważny dziennik publikuje wywiad z Janem Tomaszem Grossem. Historyk znów szkaluje Polaków

Izrael: ważny dziennik publikuje wywiad z Janem Tomaszem Grossem. Historyk znów szkaluje Polaków
fot. Eugeniusz Helbert/FORUM

Historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia, znany z głośnych w Polsce i za granicą publikacji oskarżających Polaków o masowe mordowanie Żydów podczas II Wojny Światowej, udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem w izraelskiej prasie. Temat? Ten sam co zwykle – Polacy jako rzekomi mordercy. Dostało się także polskiemu rządowi.


Wywiad dla dziennika „Haaretz” (najstarszego dziennika wydawanego w Izraelu, publikowanego w językach hebrajskim i angielskim) cytuje portal niezalezna.pl. Gross powiedział izraelskim dziennikarzom: „Chciałem uświadomić ludziom skalę zbrodni Polaków wobec Żydów. (...) Zabili oni najwyżej 30 tysięcy Niemców i od 100 do 200 tysięcy Żydów”.


To powtórzenie szokujących słów Grossa z wywiadu udzielonego w zeszłym roku niemieckiej prasie, kiedy to powiedział, że „korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu. Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”.


W wywiadzie udzielonym przez Grossa dla izraelskiego medium dostało się jednak nie tylko Polakom żyjącym kilkadziesiąt lat temu, ale i dzisiejszemu rządowi. „Ten dziwny reżim konserwatywnego rządu w Polsce pracuje bardzo ciężko nad fałszowaniem historii relacji polsko-żydowskich podczas wojny. Próby zrzucenia na Niemców winy za Jedwabne to fałsz, to zakłamywanie historii. Chcę powiedzieć, co zdarzyło się nie tylko w Jedwabnem, ale także w innych miejscach – twierdzi Gross.


Warto zaznaczyć, że kalumnie Grossa nie są oparte na żadnych twardych dowodach, nie ma bowiem żadnych udokumentowanych wyliczeń, z których można by wyciągnąć wnioski, które ów historyk przedstawia jako prawdę. Jego krytycy zwracają uwagę, że tezę o wyłącznej winie polskich chłopów za zbrodnie w Jedwabnem Gross lansuje na podstawie zdjęcia, o którym nie do końca nawet wiadomo gdzie zostało zrobione i co przedstawia. 
Źródło: niezalezna.pl

kra
DATA: 2016-11-02 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego J.T.Gross jest nazywany historykiem? Przecież jest z wykształcenia socjologiem, można go nazwać raczej propagandzistą, na pewno nie historykiem. Jest w swoich dokonaniach podobny do Wiatrowycza, apologety ludobójców budującego fałszywą legendę banderyzmu na Ukrainie.
ponad 3 lata temu / Obserwator
 
@count - tak, ale w naszym kraju w tej chwili rządzi stronnictwo, jak mawia znany reżyser, "eskimoskie", w związku z czym Grossa nie tylko nie będą ścigać, ale nawet orderu mu nie zabiorą. Prezydent już w lutym udawał, że chce zabrać, news poszedł, ale z zastrzeżeniem, że czeka na jakąś tam opinię, więc wiadomo, to potrwa. A potem temat przycichnie... Jeśli teraz znowu zrobi się hałas, to prezydent ogłosi, że się poważnie zastanawia i prosi o kolejną opinię. I tak dalej, i tak ze wszystkim. Katolicyzm i patriotyzm PiS-u to zwykłe oszustwo.
ponad 3 lata temu / cristero
 
Jeśli to byłaby prawda,no to cóż,sprawa jest arcyprosta- jeśli ktoś kogoś zabił w czasie wojny, to po pierwsze sprawa się dawno przedawniła (pojedyncze zbrodnie nie podlegają pod paragraf o mordach ludobójczych), a po drugie każda zbrodnia, nawet nie przedawniona wymaga śledztwa prokuratorskiego i w końcu wyroku sądowego. A po trzecie, nie trzeba się tym gadaniem przejmować tylko wyciągnąć papiery i pokazać ilu żydów wydawało i na jaka skalę władzom komunistycznej Rosji i III rzeszy też.Pokazac wszystkie papiery od 44 roku, kto jakie nazwiska nosił i jak je zmieniał, wtedy sie okaże dlaczego rzekomo z 3mil, zginęło co najwyzej 800 tys, no i gdzie jest ta reszta...gdzie sie pochowała...?I jeszcze jedno - nawet gdyby to była prawda, to obchodzi mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg-wojna była, na terenie okupowanym przez Niemców ginęli przedewszystkim Polacy a także przedstawiciele wielu narodów, to już zadanie dla historyków, a nie dla kajania się w nieskończoność.
ponad 3 lata temu / zbm
 
Kiedy Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy zapłacą Polsce bilionowe odszkodowania za masowe mordy na Polakach ?! Czas nagli !
ponad 3 lata temu / zniecierpliwiony
 
Pan Gross może zapomniał lub chce zakłamać takie fakty: https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/26/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/
ponad 3 lata temu / emwu521
 
W powaznym kraju takie wypowiedzi jak Grosa skutkowaly by procesem sadowym i skazaniem za szkalowanie,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad 3 lata temu / count
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.