DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Izrael: rośnie liczba antychrześcijańskich ataków, a rząd w Jerozolimie chce jeszcze zaognić sytuację

Izrael: rośnie liczba antychrześcijańskich ataków, a rząd w Jerozolimie chce jeszcze zaognić sytuację
źródło: twitter.com / Dalia‏

W środę 20 września, żydowscy ekstremiści splądrowali kościół Świętego Szczepana w Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy.

 

Sprawę skomentował bp Giacinto-Boulos Marcuzzo, wikariusz Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy dla Izraela, udzielając wywiadu portalowi Aleteia. Zdaniem hierarchy akty antychrześcijańskie są w Izraelu coraz częstsze i systematyczne, mające na celu podkopanie integralności Świętego Miasta Jerozolimy.

 

- Profanatorzy kościoła Świętego Szczepana bazowali na interpretacji Starego Testamentu nakazującego niszczenia bożków, ale we wnętrzu naszych kościołów nie ma bożków i atakując je wysyła się nienawistne przesłanie tym, którzy nie podzielają  fanatyzmu napastników. Jest to tym bardziej niepokojące, że nie są to zniszczenia przypadkowe, tylko ataki planowane - wskazywał biskup.

 

Według wikariusza istnieją fanatycy, którzy nie godzą się na obecność chrześcijan w Izraelu. Przeciwstawiają się pielgrzymkom, nie chcą obecności wyznawców Chrystusa i atakują dobra kościelne. Niepokojącym jest propozycja ustawy przewidującej przejęcie na własność państwa wszystkich terenów należących do Kościołów i tych, które zostały sprzedane inwestorom prywatnym. Jest ona sprzeczna z duchem ustawodawstwa izraelskiego, ale mimo tego, popiera ją 40 ze 120 posłów.

 

- Sąd izraelski zezwolił już na sprzedanie terenu w Jerozolimie na korzyść grupy otwarcie kolonizatorskiej - stało się to po raz pierwszy. Ale nie jest to jednak  wyizolowany przypadek w tym sensie, że istnieje rzeczywista kampania na rzecz zakupu dóbr chrześcijan w Jerozolimie. Ci, którzy ją prowadzą chcą, by cała Jerozolima posiadała jednolity kolor. Często grupy te mają wsparcie finansowe płynące z zagranicy. Teren, o którym wspomniałem został zakupiony przez stowarzyszenie Ateret Cohanim mające biuro w Nowym Yorku i wsparcie diaspory żydowskiej. Dlatego apeluję, by Kościół nie stawiał się w sytuacji niebezpiecznej, sprzedając swoje tereny i uczestnicząc we własnym zniszczeniu - deklarował biskup Giacinto-Boulos Marcuzzo.

 


FLC

DATA: 2017-09-29 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda, że żydzi nie mają wdzięczności dla nas chrześcijan, którzy co rusz okazujemy im łaskę większą niż na to zasługują.
ponad 2 lata temu / kribac
 
i nie BRACIA !!!
ponad 2 lata temu / rym
 
Panie Jezu, zrob porządek w świecie, bo ten swiat rozwalimy.
ponad 2 lata temu / panda
 
Nie starsi i nie w wierze!
ponad 2 lata temu / Noway
 
Nie wiem, czy straszni bracia w wierze mają świadomość tego, że akcja wywołuje reakcję. Zapewne znów będą się zasłaniać antysemityzmem u gojów.
ponad 2 lata temu / szkielet
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.