DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Izrael: ponownie otwarto katolicki klasztor podpalony przez żydowskich ekstremistów!

Izrael: ponownie otwarto katolicki klasztor podpalony przez żydowskich ekstremistów!
Izrael, Tabgha nad Jeziorem Genezaret, Kościół Rozmnożenia chleba i ryb. By David Shankbone (attribution required) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikime

Prawie 20 miesięcy po ataku żydowskich ekstremistów, klasztor benedyktyński na Jeziorem Genezaret został ponownie otwarty. W ceremonii uczestniczył między innymi prezydent Izraela Reuwen Riwlin.

 

Klasztor w Tabgha nad Jeziorem Genezaret w Izraelu prowadzony jest przez niemieckich benedyktynów.

 

W czerwcu 2015 roku w klasztorze połączonym z kościołem Rozmnożenia Chleba podłożono ogień. Okazało się, że za podpalenie odpowiada trzech żydowskich ekstremistów. Lekko ranne zostały dwie osoby, jednak zniszczenia były bardzo poważne.

 

Na ceremonii ponownego otwarcia klasztoru oprócz izraelskiego prezydenta Reuwena Riwlina obecny był też metropolita koloński kardynał Rainer Maria Woelki. Niemiec wyraził sprzeciw wobec wykorzystywaniu religii do szerzenia „idei nacjonalistycznych”, podkreślając, że „jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do nadawania konkretnego kształtu Królestwu Bożemu i sprawiedliwości poprzez nasze czyny”.

 

Prezydent Riwlin zapewnił z kolei, że w Izraelu „nienawiść nigdy nie zwycięży”. Jak mówił, wszyscy ludzie są równi przed Bogiem i prawem. – Popieramy wolność religii, bo jako naród wiemy dobrze, co oznacza cierpieć prześladowania ze względu na religię. Jesteśmy za wolnością religijną, bo jesteśmy państwem demokratycznym – dodał Riwlin.

 

Wreszcie obecny na miejscu niemiecki ambasador Clemens von Goetze dziękował państwu izraelskiemu za wysiłki na rzecz zabezpieczenia świętych miejsc chrześcijan.

 

W ceremonii uczestniczyli także nuncjusz apostolski w Izraelu abp Guiseppe Lazzarotto, grecko-katolicko melkicki arcybiskup George Wadih Bakouni oraz przedstawiciele druzów.

 


Źródło: kathpress.co.at

Pach
  


DATA: 2017-02-14 09:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto odbudował i co się stało z żydowskimi podpalaczami, tego nikt się nie dowie. Nie możesz zadawać pytań, to naród wybrany. Nie możesz pośród nich szukać winnego.
ponad 2 lata temu / Lucyna
 
A kto zapłacił za odbudowę i szkody? Co się stało z "ekstremistami"?
ponad 2 lata temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.