DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Izrael: obory na miejscu chrześcijańskiego cmentarza

Izrael: obory na miejscu chrześcijańskiego cmentarza
fot. Felagund, domena publiczna via wikimedia commons

W Izraelu po raz kolejny dochodzi do zbezczeszczenia chrześcijańskiego cmentarza. Odpowiedzialność ponosi administracja kibucu Ahihud, która postanowiła, że na chrześcijańskim miejscu pochówku powstaną… obory dla krów. Sam kibuc powstał na terenie dawnej arabskiej wioski Al-Barwa.

 

Lokalne stowarzyszenia, zarówno chrześcijańskie, jak i – co ciekawe – muzułmańskie ostro protestują przeciwko niszczeniu miejsca pochówku. Przewodniczący stowarzyszenia Al-Aksa, zajmującego się głównie ochroną dziedzictwa kulturowo-historycznego kraju, Abdulmadżid Igbarijja, oświadczył, że to, co stało się w kibucu, to brutalna profanacja miejsca spoczynku zmarłych.  – Byłem tam i widziałem jak wyglądają prace budowlane. Robotnicy wyrzucają zwały ziemi bezpośrednio na cmentarne groby. To skandal. Zarówno z punktu widzenia prawa, jak i etyki – nie kryje oburzenia Igbarijja.

 

Do podobnych, równie skandalicznych wydarzeń dochodziło w tej izraelskiej wiosce już wcześniej. Prace budowlane doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia muzułmańskiego cmentarza.

 

Działacz społeczny związany ze stowarzyszeniem Al-Aksa, Karaim Sakas, uważa, że jedynie wielki zbiorowy protest może zapobiec kolejnym takim projektom kibucu Ahihud. – Mamy nadzieję, że taki protest raz na zawsze zatrzyma tych, dla których ważniejsze są obory niż pamięć przodków. Mam też nadzieję, że nasz protest przyczyni się do powrotu do pierwotnego kształtu nekropoliizarówno chrześcijańskich jak i muzułmańskiej – podkreślił Sakas.

 

 

Źródło „Salam1”

ChS

 


DATA: 2015-02-20 09:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można zaakceptować fakt profanacji cmentarza w dzisiejszych czasach argumentując to podobnymi praktykami 70 czy 100 lat temu.
11 miesięcy temu / Kssk
 
Większość cmentarzy żydowskich w Polsce potraktowana została podobnie najpierw przez Niemców, a po wojnie przez Polaków. W mojej miejscowości (Stalowa Wola) na miejscu żydowskiego cmentarza jest osiedle domków jednorodzinnych. Także cmentarze niemieckie były likwidowane na tzw. Ziemiach Odzyskanych (we Wrocławiu zrównano z ziemią ponad 140 cmentarzy niemieckich - na ich miejscu utworzono parki, place zabaw, parkingi itp.
ponad 4 lata temu / belfer
 
A nasi komuchowie to co zrobili? Nie tak dawno czytałam o tym artykuł. W tym wypadku nie bronę Żydów, ale u nas wcale nie jest lepiej. A amerykanie gdy na indiańskich cmentarzach stawiali swoje budowle? Jakoś nikt się nie oburzał. Fakt zbezczeszczenia chrześcijańskich i muzułmańskich grobów pozostaje faktem. I daje rasistowską opinię już nie o prześladowanych, a prześladujących Żydach.
ponad 5 lat temu / blanka
 
No to zamienić cmentarze żydowskie w Polsce na place z szaletami. Zbudować tam też wysypiska śmieci,szamba i oczyszczalnie ścieków. Nie ma co się z nimi patyczkować.
ponad 5 lat temu / Janusz
 
A my Polacy na cmentarzach budujemy osiedla, kina, drogi i ogródki działkowe, polecam porównać sobie mapy Gdańska z różnych okresów. Oraz rzecz jasna niszczymy nagrobki i pochówki nieopłacone nawet nie bawiąc się we wznoszenie ossuariów. A ta organizacja Al Aksa to przypadkiem nie Brygady Męczenników Al Aksa?
ponad 5 lat temu / Dobre sobie
 
?Ciało żydowskiej osoby różni się od ciała członków wszystkich innych narodów świata. Ciała Gojów są bezużyteczne. Różnica jest jeszcze większa w odniesieniu do duszy ?. nie-żydowska dusza pochodzi z trzech sfer szatańskich, podczas gdy żydowska wywodzi się ze świętości?. Menachem Schneerson
ponad 5 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.