DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Izrael: kolizja samochodowa w rządowej kolumnie polskiej delegacji

Izrael: kolizja samochodowa w rządowej kolumnie polskiej delegacji
#RZĄD    #DELEGACJA    #RADA MINISTRÓW    #SZYDŁO    #KOLIZJA    #WYPADEK    #ROZMOWY    #WIZYTA    #KACZYŃSKI    #IZRAEL    #OPIEKA SOCJALNA

W trakcie przejazdu rządowej kolumny z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy doszło do kolizji, w której wzięło udział kilka busów. Lekko rannych zostało pięć osób, w tym jeden funkcjonariusz BOR, nikt z polskiej delegacji na szczęście poważnie nie ucierpiał.

 

Samochód premier Beaty Szydło, podążający na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyły się trzy busy, którymi jechali członkowie delegacji oraz dwa samochody należące do eskorty. Telewizja TVP Info podała, że przyczyną zderzenia było pęknięcie opony w pojeździe ochrony.

„Do wypadku doszło na ulicy Ben Tzvi w Jerozolimie. Jeden z oficerów Biura Ochrony Rządu został ranny” – przeczytać można na stronie breaking911.


Premier wraz z częścią ministrów w poniedziałek i wtorek uczestniczy w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. W poniedziałek wieczorem trwało spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Izraela Binjaminem Netanjahu. W planie wizyty są rozmowy międzyresortowe z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 


„Istotnym punktem wizyty w Izraelu będzie podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, m.in. brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury. Dotychczas zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego kraju” – czytamy na oficjalnej stronie Prezes Rady Ministrów, bardzo oszczędnie informującej o programie i tematach wizyty.


Premier Beata Szydło odwiedzi we wtorek Instytut Yad Vashem oraz spotka się z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.

 

Źródło: tvp.info.pl/PAP; premier.gov.pl

RoM


DATA: 2016-11-21 21:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ostrzeżenie, podobnie jak z samochodem prezydenta.. bądźcie lojalni bo następnym razem...
ponad 4 lata temu / hav
 
Czyżby przypadkowe wybuchy opon samochodów rządowych,a także założone blokady na wyjaśnienia katastrof samolotowych Mirosławcu i Smoleńsku ,są "nawiązką" za nie spłacone 65 miliardów żydowskich żądań odszkodowawczych bezpodstawnie wysuniętych wobec Polski?
ponad 4 lata temu / stan
 
czy regularne wizyty tam Lecha Kaczyńskiego uchroniły go od zamachu? jaki interes ma Polska w utrzymywaniu tak intensywnych kontaktów z państwem wrogo do nas nastawionym i szkalujących nas na każdym kroku?
ponad 4 lata temu / pytanie
 
gdyby nie G Braun i S Michalkiewicz to nie mielibyśmy pojęcia, ze takie łajdactwo jak te roszczenia jest realizowane i to niezależnie od tego kto tu rzadzi. Ciekawe który z tzw prawicowych dziennikarzy bedzie sie dopytywał o szczegóły wizyty
ponad 4 lata temu / darek
 
Wczoraj rano można było przeczytać na tvn24. Czasami trzeba czytać wroga.
ponad 4 lata temu / było wiadomo że jedzie do Izraela
 
Opony same nie pękają. Szczególnie w izraelskich samochodach rządowych. Bo chyba nie zabrano samolotami polskich aut?
ponad 4 lata temu / <>
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.