DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Izba Skarbowa kontroluje „Otwarty Dialog” po doniesieniach o tajemniczych sponsorach fundacji

Izba Skarbowa kontroluje „Otwarty Dialog” po doniesieniach o tajemniczych sponsorach fundacji
Fot. Darren Shaw / Freeimages.com

Urzędnicy łódzkiej skarbówki sprawdzają od poniedziałku dokumentację podatkową fundacji „Otwarty Dialog”. Kontrolę wobec finansowanej z zagranicy organizacji nawołującej do niepłacenia podatków zleciło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Kontrolerzy zabezpieczyli m.in. księgi podatkowe z lat 2014-2016 oraz wyciągi bankowe. W wypowiedzi dla portalu onet.pl Bartosz Kramek z FOD uznał kontrolę za przejaw represji wobec fundacji krytycznej wobec rządzących obecnie Polską.


- To jest kontrola, która została zlecona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych organom podatkowym i skarbowym, a my zostaliśmy zobowiązani do jej przeprowadzenia. Wszystkie szczegóły, takie jak zakres, charakter, czas trwania są objęte tajemnicą skarbową – wyjaśniła Agnieszka Pawlak z lokalnej Izby Administracji Skarbowej.


Według oficjalnej deklaracji urzędników, inspekcja ma na celu zbadanie „rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2014, 2015 i 2016 rok”.


Ministerstwo, które dwa tygodnie temu uprzedziło o zamiarze zlecenia kontroli, tłumaczyło go nawoływanie przez Fundację „Otwarty Dialog” do niewywiązywania się z obowiązku płacenia podatków, a także medialne doniesienia o „znaczących przepływach finansowych pomiędzy osobami zasiadającymi we władzach fundacji”.

 

Szef FOD zamieścił niedawno w internecie swego rodzaju instruktaż destabilizacji państwa i obalenia rządu. Portal wPolityce.pl sygnalizował zagadkowe sposoby finansowania fundacji, niejednokrotnie znacznymi kwotami, m.in. z zagranicy. Wśród sponsorów miały znaleźć się m.in. warszawski ratusz, Naczelna Rada Adwokacka oraz…szef formy pracującej na rzecz rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Większość darczyńców jest jednak anonimowa.


Źródło: Onet.pl

RoM

DATA: 2017-08-07 20:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wszystko prawda więc przynajmniej jest okazja wykorzystać to prawo przeciwko wrogom Ojczyzny a nie ciągle przeciwko drobnym polskim przedsiębiorcą.
ponad 3 lata temu / @Krzysiek
 
niko ty chyba żartujesz. Jaką wiedzę podatkową? czy ty wiesz ile tysięcy paragrafów ma polskie prawo podatkowe? "Nikogo nie usprawiedliwia nieznajomość prawa"... jest absurdalne tak jak absurdalne jest polskie prawo podatkowe. A zwykły i uczciwy człowiek jest jak najbardziej usprawiedliwiony niznając tego prawa ponieważ jest ono kpiną z mądrości i racjonalności.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Tak winno być w praworządnym kraju.Czas skończyć z niejasnymi powiazaniami, butą i arogancją wobec naszej Ojczyzny i wobec nas Polaków.Brawo. Nareszcie,czujemy,że Polska jest wielka, jest nasza. Dziękujemy Panu Prezydentowi, dziękujemy Pani Premier a przede wszystkim Panu Premierowi - Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu.Nareszcie Polska jest Polską a Polak Polakiem . Jesteśmy Wam wdzięczni.Tak trzymać i jak mówi Ojciec Tadeusz :Alleluja i do przodu!!!
ponad 3 lata temu / Marek
 
Jego wypowiedź dowodzi braku elementarnej wiedzy podatkowej jaką powinien posiadać, każdy, kto zabiera się do prowadzenia działalności. Jest zobowiązany działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego. Nikogo nie usprawiedliwia nieznajomość prawa.
ponad 3 lata temu / niko
 
dobrze przeczesac te sorosowska otwartosc....
ponad 3 lata temu / radze
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.