DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Islandia: ciekawe wyniki dotyczące zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 97 proc. chorych

Islandia: ciekawe wyniki dotyczące zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 97 proc. chorych
fot. Felipe Esquivel Reed/Wikipedia

Ciekawe światło na kwestię walki z pandemią koronawirusem rzuca przykład Islandii, gdzie wyzdrowiało aż 97 proc. zakażonych. Te zaskakujące dane mogą wskazywać na to, że wirus wcale nie musi być tak groźny jak się go przedstawia. W skandynawskim kraju na skutek zakażenia zmarło zaledwie 10 osób.

 

Pandemia koronawirusa w większości krajów wciąż uniemożliwia normalne funkcjonowanie i pełne uruchomienie gospodarki. Odmienna sytuacja panuje na Islandii, gdzie uporano się ze zdecydowaną większością przypadków zakażeń. W świetle najnowszych informacji, na wyspie wyzdrowiało 97 proc. osób z wszystkich, u których wykryto koronawirusa. Władze podkreślają, że są zaskoczone takimi wynikami, ale jednocześnie podkreślają, że drogą do sukcesu było wczesne wykrywanie potencjalnych przypadków zachorowań.

 

„Byliśmy mile zaskoczeni, widząc bardzo szybkie spowolnienie pandemii na Islandii. Jednak niezwykle ważne jest zachowanie czujności i zminimalizowanie ryzyka ponownego wybuchu epidemii. Jeżeli zauważymy oznaki ponownego pojawienia się wirusa, będziemy przygotowani do wdrożenia odpowiednich środków w celu wyeliminowania wszelkich ognisk infekcji” – mówi Thorolfur Guonason, główny epidemiologii Islandii.

 

Warto podkreślić, że przez cały okres trwania pandemii, na Islandii otwarte były wszystkie szkoły podstawowe oraz przedszkola. Czynne były także prawie wszystkie kawiarnie i restauracje. Głównymi restrykcjami dla mieszkańców były zakazy organizowania zgromadzeń powyżej 20 osób oraz zamknięcie publicznych basenów, zakładów kosmetycznych czy siłowni.

 

Jak wynika z informacji dr. Kari Stefanssona z organizacji deCODE genetics, badania przesiewowe wykazały, że połowa zakażonych koronawirusem na Islandii, nie miała żadnych objawów choroby Covid-19. Naukowiec dodaje, że dzięki przebadaniu znaczącej części populacji, można skutecznie namierzyć chorych, będących na wczesnym etapie infekcji. Zdaniem Stefanssona, skuteczna walka z epidemią nie ma związku ze stosunkowo niewielką populacją kraju. „To nie ma nic wspólnego z wielkością populacji. Islandia zawdzięcza swój sukces dobremu przygotowaniu” – twierdzi.

 

W związku z sukcesami jakie odnosi Islandia w starciu z koronawirusem, władze zdecydowały się na rozluźnianie obostrzeń. Od 4 maja zezwolono na zgromadzenia do 50 osób oraz wznowiono działalność firm, w których dochodzi do bezpośredniego kontaktu z klientem. Wciąż jednak obowiązuje zasada społecznego dystansu tj. utrzymanie 2-metrowej odległości od innych osób.

 

 

Źródło: euractiv.pl

WMa

 


DATA: 2020-05-08 22:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

same nedzne wpisy
3 miesiące temu / O TAK
 
Tak to jest ze statystykami, że każdy może wziąć dowolne dane z dowolnego kraju i udowodnić dowolną tezę. Można, bez zakłamywania liczbami, udowodnić, że nie ma żadnego zagrożenia, jak i to, że wychodząc z domu należy uważać, żeby się nie potknąć o ciała zmarłych. Należy więc sięgać głębiej niż tylko po suche liczby.
4 miesiące temu / M
 
Odpowiem ci, bo pewnie nie umiesz znalezc informacji. Izrael ma wiecej zarazonych per capita, ale troche mniej zmarlych. Najwiecej zarazonych jest wsrod religijnych zydow, bo oni nic sobie nie robia z kwarantanny.
4 miesiące temu / @Iskierka
 
Prawdopodobnie na Islandii jest pełna inwigilacja, lokalizacja osób i dlatego łatwa walka. Chwalicie wyniki osiągnięte przez to z czym walczycie głosząc wszelkie prawa obywatelskie. Sprzeczność przekazu, brak koordynacji naczelnego. Sami widzicie że już nikt nie wie gdzie jest prawda. Nawet duchowni! Ponadto te bronione Prawa Człowieka i Obywatela to wymysł masonerii aby zniszczyć prawa naturalne ; dopuszczony kiedy elita chrześcijan upodliła się kilkaset lat temu... A sztuka obecna na Watykanie - teraz uznawane za tradycyjną wartości - czym była gdy powstawała? I jest nadal dowodem oskarżenia przeciwko ówczesnym .
4 miesiące temu / ProwdaCzyTo
 
Warto zapytać a jak sobie poradził IZRAEL z ZARAZĄ ? Takich informacji NIE MA.
4 miesiące temu / iskierka
 
Zrobić jak na Islandii. Tylko niech najpierw Polska przebada taki procent populacji jak Islandia
4 miesiące temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.