DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 

Islamskie prowokacje przed Hagia Sophia. Chcą znów urządzić w niej meczet!

Islamskie prowokacje przed Hagia Sophia. Chcą znów urządzić w niej meczet!
By Osvaldo Gago (Photographer: Osvaldo Gago) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Portal Christianophobie, powołując się na doniesienia tureckiego, prorządowego dziennika Hürriyat, pisze o muzułmańskich prowokacjach przed bazyliką Hagia Sophia w Stambule. Bazylika do 1053 r., do czasu zajęcia miasta przez Imperium Ottomańskie, była prawosławną katedrą i siedzibą Patriarchatu Konstantynopola. Muzułmanie urządzili w niej meczet. W 1935 r. świątynia została przemieniona na muzeum.

 

Obecnie ortodoksyjna grupa wyznawców Allaha, „Anatolia” wspierana przez rząd, zebrała 13 maja przed bazyliką wyznawców islamu. Przybyli tu o czwartej rano na uliczne modlitwy. Wykrzykiwano: „Rozerwijcie kajdany, otwórzcie Hagia Sophia”. Chodzi o twarcie muzeum na islam i utworzenie w nim meczetu. Tego typu prowokacje są organizowane z okazji zbliżającej się rocznicy przejęcia bazyliki przez muzułmanów 29 maja 1453 r.

 

Islamiści nie ograniczają się tylko do ulicznych protestów. Wykorzystują  każdą okazję, by kościół został meczetem. W czasie otwarcia wystawy kaligrafii dotyczącej Mahometa, immam odczytał fragmenty Koranu, stanowiące formę liturgii. Po raz pierwszy od ponad 80 lat w bazylice rozległy sięwówczas  słowa Mahometa.

 

FLC


DATA: 2018-05-16 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przecież tam już od dawna jest urządzony meczet - pousuwane są symbole chrześcijańskie (przy wejściu co prawda w małej gablotce były zdjęcia z wizyty papieża Jana Pawła II ale wewnątrz na ścianach u góry to były porozwieszane ogromne "koła" z cytatami islamskimi, wokół są wieżyczki z półksiężycami)...czegoś tu nie rozumiem...może chodzi aby działał na okrągło, a nie tylko od czasu do czasu?
2 miesiące temu / pytanie
 
TEn obiekt i to się z nim dzieje powonien być ostrzeżeniem przed tym że jak raz wejdą muzułmanie to wygonić ich będzie baaaaardzo ciężko.
2 miesiące temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.