DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Islamski patrol na ulicach Hagi atakuje mieszkańców

Islamski patrol na ulicach Hagi atakuje mieszkańców
fot. Bildagentur Huber / Smetek

Część haskiej dzielnicy Schilderswijk została praktycznie przejęta przez społeczność muzułmańską. O sprawie donoszą holenderskie media. Muzułmanie zaczęli dyktować zwykłym mieszkańcom jak mają się ubierać i zachowywać.


Artykuł opublikowany przez dziennik "Trouw" zatytułowany „Haska dzielnica jest terytorium ortodoksyjnych muzułmanów" wzbudził ogromne emocje wśród polityków, ale także zwykłych obywateli.

 

Dziennikarze opisują systematyczne anektowanie przez muzułmańską mniejszość haskiej dzielnicy. Okolica ta jest nazywana „szariackim trójkątem", gdzie nieakceptowane są stroje i zachowania sprzeczne z islamem.


Gazeta przytacza relacje mieszkających w Schilderswijk nagabywanych przez grupy muzułmanów. Są wśród nich m. in. historia kobiety, która była zaczepiana przez muzułmanów ze względu na - ich zdaniem - nieodpowiedni rodzaj ubioru oraz mężczyzny nazwanego „niewiernym” ponieważ zapalił na ulicy papierosa. „Trouw” przedstawił też historię mężczyzny, który jest zmuszany do opuszczenia dzielnicy ze względu na posiadanie psa.

 

Najciekawsze było natomiast wyznanie jednego z członków młodocianego gangu. Przyznał on, iż spadek przestępczości na terenie dzielnicy nie jest wynikiem wzmożonych działań policji, lecz... „strachu młodych przed gniewem Allaha”.

Policja i część mieszkańców uważa artykuł „Trouw” za zdecydowanie przesadzony. Organy bezpieczeństwa informują, że „nie zauważają żadnych przesłanek jakoby na terenie działała jakiegokolwiek rodzaju ochotnicza policji muzułmańska”.

 

O działaniu islamskiego patrolu „strzegącego” ulic angielskich miast czytaj tutaj.

 

 

Źródło: e-holandia.info

lukKomentarz Redaktora Naczelnego PCh24.pl Piotra Doerre:


 

Muzułmanie dyktują Holendrom, jak mają się ubierać i zachowywać. W haskiej dzielnicy Schilderswijk działa islamski patrol, który zwraca uwagę przechodniom, że ich zachowania lub stroje nie będą akceptowane. Z tego powodu dzielnica nazwana została już „szariackim trójkątem”.  Podobne sytuacje mają miejsce na ulicach innych europejskich miast, choćby Londynu.

 

Z pewnością nie wszystkich, którzy przeczytali powyższą informację, w równym stopniu oburzają praktyki "islamskiego patrolu". Nie chodzi nawet o zwolenników utopijnej ideologii nowoczesnego społeczeństwa wielokulturowego, którzy są w stanie wybaczyć przybyszom z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu każdy eksces, wierząc, że wcześniej  czy później włączą się oni w budowanie pokojowej mozaiki ras i kultur na naszym kontynencie. Ułomnych intelektualnie zostawmy ich własnym złudzeniom.

 

 Jednak wielu chrześcijan, choć pewnie niezbyt podoba im się zaprowadzanie w Europie własnych porządków przez stosunkowo niedawno przybyłych gości, skłonnych jest przyklasnąć przynajmniej niektórym z działań "pokojowych patroli" wyznawców Allacha. Zwłaszcza tym, które dotyczą stroju uznawanego przez nich za nieodpowiedni.  Nic dziwnego, coraz powszechniejsze również na naszych ulicach skrajnie nieobyczajne stroje kobiet, muszą powodować coraz większą irytację normalnych ludzi, pragnących żyć według bożych przykazań. Zwłaszcza, że rewolucja seksualna tocząca jak rak świat Zachodu osiągnęła moment, w którym ogłupione przez postępową ideologię nieszczęsne przedstawicielki płci w zamierzchłych czasach zwanej piękną, zaczynają wychodzić na ulice, by w ramach pełnych wulgarności i bezwstydu tzw. marszów szmat domagać się prawa do publicznego ubierania się (lub raczej rozbierania) i zachowywania na wzór prostytutek, bez ponoszenia żadnych związanych z tym dotychczas przykrych konsekwencji społeczno-towarzyskich. Słowem: chcą zachowywać  się jak „szmaty”, a cieszyć się szacunkiem przynależnym przyzwoitym kobietom. Są z pewnością bliskie osiągnięcia tego celu, jako, że na jego realizację pracuje właściwie cała współczesna kultura, wspomagana już nawet przez systemy edukacyjne i administrację współczesnych państw. Jak zwykle jednak w takich przypadkach – wywalczenie powszechnej tolerancji dla bezwstydu nie zatrzyma marszu rewolucji, której logika jest wszak totalitarna. Nie zatrzyma się ona, dopóki demoralizacja, obscena i powszechna prostytucja nie zostaną zadekretowane jako obowiązkowe.

  

Nic więc dziwnego, że wielu chrześcijan może w pierwszym odruchu z sympatią patrzeć na porządki zaprowadzane przez muzułmanów, które wydadzą się im znośniejsze od zepsucia i rozwiązłości ogarniętego seks-rewolucją zachodniego świata.  Niech tylko pamiętają, że ci, których chętnie widziano by w roli współczesnego „bicza bożego”, stanowią dziś nieporównanie większe zagrożenie dla chrześcijaństwa niż Hunowie Attyli dla Rzymu. Przestrogą niech będzie dla nich dokonujący się – jak się wydaje – na naszych oczach los chrześcijan w krajach, w których muzułmanie stanowią większość, tam, gdzie już panuje lub jest właśnie zaprowadzane prawo szariackie oparte na zasadach koranu. Powinna przemawiać do ich wyobraźni szczególnie sytuacja egipskich Koptów, niegdyś prawdziwych gospodarzy kraju nad Nilem, zdegradowanych już przed wiekami do roli społecznych pariasów, którym dziś zaczyna się odmawiać nawet prawa do prywatnego praktykowania religii, a nawet do życia.Piotr DoerreDATA: 2013-05-23 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Katolik: "Lewactwo socjalistyczne nie wiedziało tylko z kim się bratają" ... oj, wiedziało, wiedziało ---> rewolucja w Iranie 1978 (Przyjdzie kiedyś takie lato, że na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści, a następnie ateiści) Dopiero po tych czystkach islamski faszyzm rozpocznie z systematycznym gnębieniem Dhimmi jakie obserwujemy naocznie od dekad w dar al-islam (Dhimmi, to w islamie podczłowiek). Islam, jest tak naprawdę politycznym, społecznym i strukturalnym porządkiem, będącym przejawem supremacji i imperializmu. Fundamentalnie, islam nie różni się w najmniejszym stopniu od teokratycznego faszyzmu; w swoim pragnieniu światowej supremacji, w sytuacji kobiet nadających się tylko do łóżka, kuchni i do modlitwy (tu: islamski Gender Apartheid), w podejściu do homoseksualistów i Żydów, których należy się pozbyć ? a reszcie ujarzmionych szariatem niewiernych, pozwolić żyć w kalifacie niewolniczym życiem obywateli drugiej, trzeciej kategorii.
ponad 7 lat temu / Tiberias
 
@Syriusz: "Sami są sobie winni. Nas nienawidzą..." Ich też nienawidzą, z tym, że Polacy nie puszczą im z dymem Amsterdamu. ... Ewolucja ustanowiła pewien rodzaj antypatii między rasami i gatunkami, aby zachować indywidualność i istnienie każdego z nich. Pogwałcenie terytorialnego imperatywu niezbędnego do przeżycia prowadzi albo do konfliktu albo do przemieszczenia (Ameryka po 1492, Brytania po inwazji Sasów, Egipcjanie tzw. Koptowie po inwazji Arabów w VII wieku) albo powolnego wyginięcia (Neandertalczyk) ---> Principiis obsta Europejczyku/Polaku - gdyż przyszła pora na Ciebię
ponad 7 lat temu / Tiberias
 
...pani Oldze proponuje sie tam osiedlic ,najlepiej na stale.Wybor jest i " bez żadnych chorych wierzeń"...zycze powodzenia...chrzescijanstwo sie obroni bez p.Olgi pomocy...
ponad 7 lat temu / ted
 
trzeba organizować się by wspólnym głosem i działaniem sprzeciwiać się wpuszczaniu przybyszów islamskich do polski. przy okazji marszów dla życia, rodziny, tych wielkich narodowych, trzeba jasno i wyraźnie głosić sprzeciw wobec polityki wpuszczania obcych kulturowo i religijnie osobników. chrześcijanie z krajów islamskich którzy są tam prześladowni - są jak najbardziej mile widziani, podobnie chrześicijanie z azji.
ponad 7 lat temu / Piotr PX
 
Przecież uwielbiają jednego jedynego miłosiernego Boga jak stwierdził Papież Franciszek. O tak widać to w wersetach Koranu...
ponad 7 lat temu / Henry
 
Do Syriusz. Chcemy, czy nie chcemy to jesteśmy częścią, fragmentem Europy. I życzenie, żeby ta szarańcza muzułmańska ich zjadła, to jest tak samo, jakbyśmy życzli komuś: niech rak (nowotwór) go zje ale zostawi w spokoju np.:rękę i oko. Ale tu nasuwa się bardzo pouczający, ostrzegawczy sygnał. Młodzi muzułmanie reagują i działają bardzo podobnie jak ich rodzice, dziadkowie. Parę wieków temu nie udała im się ekspansja na Europę a teraz korzystając ze zgnilizny, która toczy nasz kontynent, mają bardzo ułatwione zadanie.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.