DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Islamski bank zwolnił chrześcijankę, bo nie chciała nosić chusty

Islamski bank zwolnił chrześcijankę, bo nie chciała nosić chusty
fot. Stefan Kiefer

Dyrektor filii jordańskiego banku Islamic Bank w Dubaju, zwolnił chrześcijankę Viavian Salameh za to, że nie chciała, jak muzułmańskie kobiety, nosić chusty.


- Kierownictwo banku ostrzegało Salameh, że jej obowiązkiem jest noszenie chusty na głowie. To strój, który obowiązuje każdą pracownicę banku – powiedział rzecznik prasowy Islamic Bank.

 

Vivian Salameh jest chrześcijanką i nie zaakceptowała stroju jaki narzuciły jej szefowie banku. Stało się to bezpośrednim powodem jej zwolnienia. – Odmówiłam noszenia chusty na głowie, ponieważ stoi to w konflikcie z moją wiarą – deklaruje.

 

Salameh zwraca też uwagę na to, że noszenie chusty w Islamic Bank nie jest obowiązkiem na terenie Jordanii. – Uniform bankowy, zarejestrowany w Ministerstwie Przemysłu i Handlu nie zobowiązuje do noszenia chusty - powiedziała.

 

 

Źródło: alarabiya.net

ged

 

 


DATA: 2012-05-25 10:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Akurat zakrywanie włosów przez chrześcijanki jest wpisane w naszą religię. Kobiety powinny to robić wchodząc do kościoła (Listy św. Pawła). Przed wojną kobiety chodziły w nich na codzień.
ponad 8 lat temu / Tytus
 
skoro wiedziała na początku że w pracy musi nosić nosić chustę, to nie powinna się czuć pokrzywdzona. poza tym zakrywanie włosów nie jest w sprzeczności z wiarą chrześcijańską, już bardziej z naszą "wyzwoloną" europejską kulturą.
ponad 8 lat temu / M.
 
I tak powoli tworzą się standardy...
ponad 8 lat temu / Krytyk
 
nie zgadzam się cynik, chrześcijanie wchodząc do meczetu muszą się dostosować i ściągać buty, a czy muzułmanie wchodząc do Kościoła ściągają nakrycia głowy? (oczywiście Ci co je noszą).
ponad 8 lat temu / petrus
 
Jakiej konsekwencji mamy się uczyć od muzułmanów? I nie porównywałabym tego, że nasze babki chodziły w chustkach do kościoła z ideą okrycia ciała w świecie islamu. Nijak się to ma do naszych dawnych tradycji czy zachowań społecznych. Ponadto jesli gdzieś w Europie muzułmanka w hijabie spotyka się z problemami związanymi ze strojem to zazwyczaj wygrywa w sądzie bo jestesmy oskarżani o rasizm i brak poszanowania innej religii. Więc owszem, może czas nauczyć się konsekwencji od muzułmanów w jednym- konsekwentne przestrzeganie prawa gdzie np banki to nie stanowiska dla kobiet w burkach.
ponad 8 lat temu / Realna
 
Przecież pamiętam jak nasze babcie nosiły chustki.A w kościele obowiązkowo.Myślę że powinniśmy się uczyć od muzułmanów konsekwencji.
ponad 8 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.