DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Islamska młodzieżówka w Szwecji pozbawiona państwowej dotacji

Islamska młodzieżówka w Szwecji pozbawiona państwowej dotacji
zdjęcie ilustracyjne. fot. Forum

Szwedzki Urząd ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego cofnął dofinansowanie dla organizacji Związek Młodych Muzułmanów w Szwecji. Oficjalnym powodem wstrzymania około 120 tysięcy euro dofinansowania dla tej organizacji są powiązania jej członków ze środowiskiem islamskich ekstremistów.

 

Decyzję o nieprzyznaniu wysokiej dotacji dla Związku Młodych Muzułmanów w Szwecji podjęto po zapoznaniu się z wynikami raportu na temat działalności tej muzułmańskiej młodzieżówki. W raporcie tym przedstawiono całą gamę dowodów na to, iż organizacja młodych muzułmanów w Szwecji wielokrotnie naruszyła obowiązujące w Europie zasady demokracji oraz zasady zapisane we statusie Związku Młodych Muzułmanów w Szwecji.

 

W dokumencie, na podstawie którego pozbawiono islamskiej organizacji państwowego dofinansowania, mówi się o udziale członków muzułmańskiej młodzieżówki w agresywnych ugrupowaniach salafistycznych, czyli praktykujących, jak same głoszą, „Islam czysty, pierwotny”, choć tak naprawdę nie zachowały się żadne opisy dokumentujące jak naprawdę wyglądało życie pierwszych muzułmańskich wspólnot.

 

Związek Młodych Muzułmanów w Szwecji nie zgadza się z decyzją o cofnięciu mu przez państwo dotacji. – Decyzja urzędu o ponownym cofnięciu dla nas dotacji, jest według nas błędna, dlatego będziemy się od niej odwoływać – powiedział dla szwedzkich mediów Rashid Musa przewodniczący Związku Młodych Muzułmanów w Szwecji.


Powstały w 1991 roku Związek Młodych Muzułmanów w Szwecji liczy około 6 tysięcy członków. W poprzednim roku po raz pierwszy cofnięto mu dotacje państwową (Szwecja dofinansowuje 4 organizacje islamskie). W roku 2017 decyzję taką podjęto na podstawie raportu szwedzkiej Agencji Ochrony Cywilnej. Jego autorzy wskazywali na powiązania Związku Młodych Muzułmanów z Bractwem Muzułmańskim, uznanym przez niektóre kraje (m.in. Egipt) za organizację terrorystyczną.

 

Szwedzki sąd administracyjny w listopadzie 2017 roku podważył decyzję Urzędu ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego w sprawie cofnięcia dotacji Związek Młodych Muzułmanów. Uznał, że została ona podjęta na podstawie niedostatecznych dowodów.  Sąd zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Ostatecznie jednak datację cofnięto.

 

Adam Białous


DATA: 2018-04-17 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prorok Ezechiel 36 napisał o powrocie rozproszonych Żydów do ziemi Kanaanu, powstaniu ogrodów na pustyni Negev. To się wypełniło. Teraz czas na Ezechiela 38, gdzie piwstanie Gog przeciw ludziom, którzy zostali zebrani z krancow ziemi i mieszkają spokojnie w ziemi Izraela. Obecnie najbardziej pasuje Erdogan, który wsrod 57 krajów islamskich tworzy armię 5 mln aby podbic Jerozolime. Zydowski rabin prorokowal o Jerozolimie. Powiedział, że przez 8 Jubileuszy Jerozolima będzie należeć do pogan. Przez nastepny będzie niczyja, nastepnie jeden di Żydów, a potem do Mesjasza. Patrzymy1517 - 1917 do Osmanow, 1917-1967 do nikogo, 1967 - 2017. Właściwie do 18 kwietnia 2018 bo wtedy skończy się rok Jubileuszowy. Żydzi maja inny kalendarz. Co ma to wspolnego z Erdoganem? Jeśli napadnie na Jerozolime to sam Bóg ma go pokonać. Ezechiela 38,39. Dlatego zły Was nastraja przeciwko. Żydom. Każdy kto stanie przeciwko Jerozolimie polegnie. Nasz papież pewnie poprze Erdogana.
3 miesiące temu / Sec
 
Skoro jej członkowie mają powiązania z terrorystami to organizacja ta powinna być zdelegalizowana. Cofnięcie dotacji to za słaby krok
3 miesiące temu / ROBOT
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.