DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Islamscy terroryści na Syberii. Rosjanie udaremnili zamach

Islamscy terroryści na Syberii. Rosjanie udaremnili zamach
fot. YouTube/ RT
#ISIS    #SYBERIA    #ROSJA    #FSB    #ZAMACH    #UDAREMNIENIE    #KACJA    #WYMIANA OGNIA    #FUNDAMENTALIZM

Rosyjskie służby specjalne zlikwidowały dwóch członków Państwa Islamskiego. Operację przeprowadzono w Tiumeniu, w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej. Terroryści planowali przeprowadzenie w obwodzie tiumeńskim ataków z użyciem materiałów wybuchowych i broni palnej.

 

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku, tuż przed godziną 22, w Tiumeniu zostały wprowadzone nadzwyczajne środki ostrożności, związane z przygotowaniami do likwidacji kryjówki bojowników Państwa Islamskiego. Według informacji pozyskanych przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji, członkowie komórki ISIS wybrali na miejsce schronienia jeden z mieszkalnych budynków w liczącej ponad pół miliona mieszkańców stolicy obwodu tiumeńskiego. Przed przystąpieniem do działania jednostek specjalnych przeprowadzono ewakuację cywilnej ludności, a jako miejsce ich schronienia wybrano pobliskie liceum.

 

Funkcjonariusze FSB wezwali terrorystów do opuszczenia kryjówki i poddania się. Islamiści odpowiedzieli ogniem i zmusili członków jednostek specjalnych do użycia broni. Dwóch terrorystów Państwa Islamskiego zginęło na miejscu. Znaleziono przy nich granaty, dwa samodzielnie wykonane urządzenia wybuchowe, karabiny szturmowe Kałasznikowa, środki łączności i religijną literaturę ekstremistyczną. Organy śledcze prowadzą obecnie postępowanie karne i próbują ustalić grono współpracowników zlikwidowanych ekstremistów.

 

Obecność ISIS w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej jest dowodem na realizację planów przenoszenia struktur Państwa Islamskiego do państw, które wyznaczono jako miejsca ewakuacji w razie klęski islamistów na Bliskim Wschodzie.

 

Źródła: Tiumeńska Obłast Siegodnia / UralPolitRu

JB


DATA: 2019-04-15 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, to i do Polski też. Za tzw. komuny, gierkowskojaruzelowej, terroryści z bratnich socjalizmów, islamskich też, czuli się w Polsce jak na wakacjach w uzdrowisku. Może tu jest klucz tej białej plamy, jaką jest Polska na mapie zamachów terrorystycznych w Jewropie? "Dziupli" się nie podpala, o "dziuplę" się dba by nie wzbudzała podejrzeń.
4 miesiące temu / agricola
 
Kto ich finansuje?
4 miesiące temu / john
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.