DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Islamscy radykałowie coraz silniejsi w Saksonii. Niemiecki urząd zaniepokojony

Islamscy radykałowie coraz silniejsi w Saksonii. Niemiecki urząd zaniepokojony
Fot. atwailee / sxc.hu
#TERRORYZM    #ATAK    #IMIGRANCI    #BERLIN    #NIEMCY    #EUROPA    #SAKSONIA    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #ISLAMIZACJA    #NAPAŚĆ

Niemiecki kontrwywiad odnotował wzmocnienie wpływów islamskich ekstremistów na terenie Saksonii. Mają pieniądze, pozyskują zwolenników, budują meczety – również w pobliżu granicy z Polską.

 


Urząd Ochrony Konstytucji (LFV), czyli agencja cywilnego kontrwywiadu, zwrócił uwagę na działalność niemieckiej odnogi Bractwa Muzułmańskiego – radykalnej organizacji dążącej do wprowadzenia prawa szariatu. O ustaleniach służb specjalnych poinformował dziennik „Die Welt”.


Według gazety, ugrupowanie ma do dyspozycji znaczne kwoty pieniędzy. Kupuje na terenie Saksonii nieruchomości, które służyć mają przybywającym masowo do Niemiec muzułmanom – na meczety i miejsca spotkań. Chodzi między innymi o Drezno, Lipsk i Goerlitz, położone przy granicy z Polską.


Celem Bractwa Muzułmańskiego jest wprowadzenie w Niemczech zasad szariatu – przypomniał Gordian Meyer-Plath, prezes LFV. Dodał, że radykalni muzułmanie nie uznają np. równości kobiet i mężczyzn ani innych zasad liberalnej demokracji zachodniej.

 


Bractwo Muzułmańskie to istniejąca od lat 20. minionego stulecia, potężna organizacja powstała w Egipcie. Przez obecne władze w Kairze uznawana jest za ugrupowanie terrorystyczne, jednak jeszcze niedawno – począwszy od 2011 roku – po obaleniu dyktatury Hosni Mubaraka, sprawowała przez krótki okres władzę w kraju nad Nilem.

 


Źródło: tvp.info/IAR

RoM

DATA: 2017-02-05 14:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo niepokojąca wiadomość.Myślę,że sprawy zaszły już tak daleko iz została nam tylko modlitwa i post jako ratunek przed inwazją islamską.Kraje zachodnie dawno odeszły od ustanowionych przez Boga zasad i dlatego szatan poprzez poprawność polityczną chce zniszczyć naszą cywilizację chrześcijańską.
ponad 3 lata temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.