DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2018 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Islamscy imigranci w Niemczech straszą „świętą wojną”

Islamscy imigranci w Niemczech straszą „świętą wojną”
By Andreas Thum (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Począwszy od połowy września bieżącego roku w miastach rejencji Münster (Nadrenia Północna-Westfalia) doszło do 26 aktów wandalizmu. W podobnym okresie zbezczeszczone zostały kościoły w Monachium i Augsburgu (Bawaria). Policja nie wyklucza, że sprawcami kierowały motywy religijne – informuje „Der Westdeutsche Rundfunk”.

 

W miastach rejencji Münster – Hörstel, Mettingen, Tecklenburg, Rheine, Saerbeck – symbole chrześcijańskie, w tym krzyże, kapliczki, dzieła sztuki sakralnej, zdają się być od kilku tygodni celem szerszej przemyślanej akcji wandali. Pod wiaduktem autostradowym w Ibbenbüren spalony został wielki krzyż drewniany, zdewastowano wiele figur świętych, w tym wizerunek św. Barbary w Ibbenbüren-Dickenberg. „Św. Barbara odgrywa dla nas znaczącą rolę jako patronka górników (…) Bardzo często przychodziły w to miejsce rodziny, by z wdzięczności zapalić świecę” – wspomina ksiądz Paul Greiwe.

 

Opiekujący się kapliczką z Ibbenbüren-Laggenbeck Heinrich Westerkamp, w której zniszczone zostały rzeźby, twierdzi, że „mieszkańcy regionu Tecklenburger Land (Nadrenia Północna-Westfalia) są zaniepokojeni aktami przemocy i obawiają się, że będą się one nasilać”. Rzeczniczka policji w Ibbenbüren Angela Lüttmann zaznaczyła, że „planowane jest zwiększenie patroli policyjnych w okolicy. – Szczegółowej kontroli regionu jednak nie da się zapewnić, gdyż jest on zbyt duży. Poza tym wiele krzyży, kapliczek położonych jest w odległych miejscach – podkreśla.

 

Tymczasem „Abendzeitung München” donosi, powołując się na dane policji, że „przypadki wandalizmu miały miejsce również w Monachium i Augsburgu”. Ubiegający się o azyl uchodźca z Jordanii namalował białym sprayem na drzwiach monachijskiego kościoła katolickiego św. Michała następujący napis w języki arabskim „Allah jest większy, święta wojna”. Jak podaje „Abendzeitung München”, „trzy podobne przypadki zarejestrowano w Augsburgu, gdzie na portalach katedry, kościoła św. Ulryka oraz św. Maurycego pojawił się napis o tej samej treści - „Allah jest większy”.

 

Bawarska policja wszczęła postępowanie nie tylko w sprawie zniszczenia mienia, ale również z powodu wskazania na „świętą wojnę”. Trwa śledztwo, czy autorem napisów na augsburskich świątyniach jest jedna osoba czy też grupa sprawców.

 


Źródło: Der Westdeutsche Rundfunk, Abendzeitung München

Klaud


DATA: 2013-12-11 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I ktoś mi bedzie mówił, że modlimy sie do jednego Boga. Oni mają allacha my mamy Boga. Nie da się pogodzic tych dwóch objawień. Zresztą w Islamie zaden Bóg sie nie objawił nigdy. Islam to fałszywa, fanatyczna religia.
ponad 5 lat temu / magis
 
W radio dziś słyszałem jak w Polsce w jakimś pociągu facet ściągnął buty i położył nogi na siedzeniu.Fakt czyn niekulturalny ale za karę pogonił go Algierczyk ze spluwą straszakiem.Doszło do interwencji policji i nikt nawet mandatu nie dostał.
ponad 5 lat temu / cynik
 
ano właśnie - gdyby Niemcy były, jak kiedyś, chrześcijańskie, w pełnym słowa tego znaczeniu, to odpowiedź dla muzułmanów byłaby jedna - chcecie wojny, to ją macie i w ruch poszłyby wszystkie dostępne siły i środki, i pozostałoby po nich tylko mgliste wspomnienie; a teraz to Niemcy umieją walczyć tylko z chrześcijaństwem - bo taka moda, taki trynd; w sumie mają za swoje, tylko czy my nie oberwiemy rykoszetem? zresztą wystarczy wspomnieć jak walczyli w Polsce z innowiercami, w Polsce chrześcijańskiej, np. ok. 1410 roku i zakłamanie Niemców widać jak na dłoni
ponad 5 lat temu / jaro
 
Nie mogę zrozumieć jak można takim imigrantom przyznawać azyl polityczny?
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Środa go utuli
ponad 5 lat temu / Zenek
 
Protestantyzm zniszczył naród niemiecki od środka. To owoce.
ponad 5 lat temu / circ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.