23 maja 2018

Islamizacja pełną parą. W Niemczech powstał szariacki FinTech

(źródło: pixabay.com)

Nie asymilacja, a islamizacja i budowa społeczeństwa równoległego na coraz wyższym poziomie. W Niemczech powstał pierwszy FinTech działający zgodnie z zasadami szariatu.

 

FinTech, czyli Financial Technology, to innowacyjne usługi finansowe oparte na technologii informacyjnej. Według Komisji Nadzoru Finansowego do sektora FinTech zalicza się m.in. innowacyjne podmioty nadzorowane, czyli np. banki, instytucje płatnicze, zakłady ubezpieczeń, firmy inwestycyjne; podmioty nienadzorowane oraz start-upy dopiero zaczynające swoją działalność.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Insha” to FinTech stworzony przez grupę bankową Albaraka Türk z Bahrajnu. To pierwsza tego typu instytucja finansowa działająca na rynku niemieckim zgodnie z zasadami szariatu.

 

Wcześniej muzułmanie w Niemczech mogli korzystać z usług tradycyjnego islamskiego banku, kuwejckiego KT Bank, założonego w 2015 roku. Specjalne fundusze islamskim przedsiębiorcom oferowały też niektóre banki niemieckie. Najnowszy FinTech „Insha” to jednak projekt o zupełnie nowej jakości.

 

Islamska bankowość zakłada dość duże ograniczenia. Instytucje finansowe chcąc pozostać w zgodzie z szariatem, nie mogą spekulować, a także inwestować w alkohol, tytoń, broń czy hazard. Jeżeli posiadacz konta w takim banku zapłaci kartą w kasynie, bank może wypowiedzieć mu umowę. Zakazane są również jakiekolwiek odsetki.

 

Jak komentuje opisujący sprawę dziennik „Die Zeit”, potencjał tego rynku wydaje się duży. W samych Niemczech jest już kilka milionów muzułmanów, a w Europie nawet kilkadziesiąt milionów. Jest też możliwe, że szariacka bankowość znajdzie klientów wśród niemuzułmanów – obietnice „etycznego” funkcjonowania bez żadnych spekulacji mogą się niekiedy spodobać.

 

Działalność „Insha” jest możliwa wskutek nawiązania współpracy z niemieckim Solarisbank. Firma ta zapewniła muzułmańskim partnerom pełne zaplecze techniczne i prawne.

 

„Insha” będzie FinTechem przeznaczonym początkowo przede wszystkim dla niemieckich Turków. Jak mówi Meliksah Utku, szef macierzystej Albarak Türk, w ciągu dziewięciu miesięcy z nowym projektem chce dotrzeć do 100 tysięcy klientów. Oprócz oferowania konta, karty kredytowej czy możliwości wykonywania przelewów, Insha będzie kusić muzułmanów też nowymi możliwościami. Pozwoli na przykład na łatwą lokalizację… najbliższego meczetu lub restauracji halal. Da też możliwość zbierania zakatu – podatku obowiązkowego dla wspólnot muzułmańskich, przeznaczanego na wsparcie biednych. Dodatkowo FinTech z Bahrajnu ułatwi niemieckim Turkom operacje finansowe między Niemcami a samą Turcją. Insha „to cyfrowy towarzysz życia”, zachwala Utku.

 

I jak zapowiada, „Insha” będzie prowadzić ekspansję w całej Europie, gdzie – oprócz Wielkiej Brytanii – oferta islamskiej bankowości jeszcze praktycznie nie istnieje.

 

Źródło: zeit.de

Pach

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci – piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 997 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram