DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Islamiści z ISIS niszczą bezcenne zabytki antyku i zapowiadają kolejne akcje. Kto im przeszkodzi?

Islamiści z ISIS niszczą bezcenne zabytki antyku i zapowiadają kolejne akcje. Kto im przeszkodzi?
By M.chohan (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #NIMRUD    #STAROŻYTNE ZABYTKI    #ANTYK    #PAŃSTWO ISLAMSKIE    #ISIS    #SYRIA    #IRAK    #KORAN    #BLISKI WSCHÓD    #NABU

Dżihadyści Państwa Islamskiego wciąż niszczą starożytne zabytki kultury. W Iraku wysadzili w powietrze świątynię sprzed 2800 lat. Teraz grożą, że to samo zrobią ze słynnym egipskim sfinksem.

 

Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych, dżihadyści Państwa Islamskiego nie ustają w wysiłkach na rzecz zniszczenia starożytnych zabytków w Iraku. Dzięki zdjęciom satelitarnym można ocenić, że islamiści doprowadzili już do bardzo poważnych szkód w okolicach świątyni Nabu w najstarszym mieście asyryjskim Nimrud - poinformowała w Genewie Unitar, jedna z agent ONZ. W ten sposób potwierdziła doniesienia samego ISIS, które chlubiło się przed kilku dniami zniszczeniem świątyni liczącej 2800 lat.

 

Państwo Islamskie opublikowało film, w którym pokazuje wejście do świątyni. Następnie słychać już tylko potężne eksplozje, a głos jednego z terrorystów zapowiada wysadzenie w powietrze egipskich piramid i sfinksa.

 

Świątynia Nabu była poświęcona babilońskiemu bożkowi mądrości. Znajdowała się w mającym wyjątkowe znaczenie historyczne mieście Nimrud, które założono w XIII stuleciu przed narodzeniem Chrystusa na brzegu rzeki Tygrys. Zgromadzone są tam skarby kultury nieocenionej wprost wartości. Ich istnienie jest jednak poważnie zagrożone po zajęciu terenu przez islamskich radykałów.

 

Dżihadyści niszczą pozostałości po dawnych kulturach, opierając się na dosłownej interpretacji Koranu. Allah nakazał ich zdaniem niszczyć świątynie, posągi i symbole sprzed nadejścia Mahometa jako bluźniercze.

 

Państwo Islamskie zniszczeń dokonuje nie tylko w Iraku, ale także w Syrii. Światowe media informują ponadto, że islamiści część artefaktów sprzedają na czarnym rynku.

 

Źródła: faz.net, pch24.pl

Pach  


DATA: 2016-06-11 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w każdej chwili mogą przeszkodzić NATO,USA,Rosja,Turcja,tylko czemu nie przeszkadzają?
ponad 3 lata temu / sn
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.