DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Islamiści atakują w Londynie, a Polska… „jest gotowa przejść do misji bojowych” przeciw ISIS

Islamiści atakują w Londynie, a Polska… „jest gotowa przejść do misji bojowych” przeciw ISIS
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

Na waszyngtońskim szczycie państw międzynarodowej koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim szef polskiej dyplomacji zapowiedział gotowość naszego kraju do udziału w misjach bojowych „jeśli taka będzie potrzeba”. Witold Waszczykowski dodał ponadto, że otrzymał od ministra obrony Antoniego Macierewicza zapewnienie o możliwości przejścia polskich samolotów od misji patrolowych do bojowych.

 

W skład koalicji walczącej z ISIS wchodzi 68 państw oraz organizacji międzynarodowych.

 

Uczestnicząc w szczycie antyterrorystycznych aliantów Witold Waszczykowski wyjaśniał w rozmowie z TVP, że obecnie polskie samoloty patrolują przestrzeń powietrzną w Kuwejcie, a nasi żołnierze szkolą wojsko irackie w Iraku i Jordanii. Minister spraw zagranicznych przyznał jednak, że nasz kraj gotów jest rozszerzyć mandat tych sił.

 

Na przykład teraz nasze samoloty wykonują loty patrolowe, ale mogą się przydać w pewnych misjach bojowych. Jeśli zostaniemy poproszeni, rozważymy taką możliwość. Możemy zwiększyć naszą obecność, także jesteśmy otwarci – stwierdził Witold Waszczykowski.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-03-23 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie ministrze Waszczykowski. Czy wy myślicie ,że Polacy są tacy naiwni i uwierzą w tą propagandę???
ponad 3 lata temu / Jacek Bartnik
 
Bardzo nieroztropna wypowiedz ministra.Nie powinnismy się w to mieszać jako kraj.Jedyne co powinniśmy robić to działać i dążyć do tego,aby po pierwsze Polska zamknęła jak najszybciej nasze granice,a po drugie powinniśmy dążyć i budować koalicje w Europie na rzecz całkowitego zamknięcia granic dla emigracji z poza Europy i wiadomo dla kogo !!! Dązyć do tego,żeby Europa zmadrzała wreszcie i nie przyjmowała na swój teren przybyszy z poza Europy,a nie tak jak się teraz dzieje Europa zamiast ich odsyłać i zawracać jeszcze na wodach to im robi i funduje darmowe wodne taksówki,ala Frontex !!!Na pewno nie powinniśmy dobrowolnie deklarować przystąpienia do tej wojny,która jest wojną cywilizacyjną i może potrwać całe wieki.Powinniśmy przede wszystkim dbać o swoje granice i swój teren,a polityczna Europa jak widać zamiast chronić Europę i jej mieszkańców to wpusciła bez mrugnięcia oka całe rzesze przyszłych bojowników i całe rzesze reproduktorów i inkubatorów do wylegarni zła!
ponad 3 lata temu / NieWyskakiwaćPrzedSzereg!!!
 
@Krzysztof. Takie tektsy ujawniają kompletny brak zrozumienia historii i tego co się dzieje teraz. Sobieski poszedł, bo wówczas panowała wspólnota kulturowo-religijna i zasady. Teraz mamy umierać za lewacko-sodomickie resztki dawnych narodów Europy, które z jednej strony niby walczą, a z drugiej wpuszczają, ba, zapraszają morderców szerokim strumieniem do własnych krajów. Krajów, które wywołały tę cała arabską "wiosnę", będącą podwaliną dla ISIS? Gdzie sens, gdzie logika? Poza tym w tamtych czasach, mimo wcześniejszych wojen, byliśmy jeszcze całkiem potężnym państwem, żeby nie powiedzieć mocarstwem. Było więc z czym wyjść "do gości". I co takiego wiele złego robi PCh24? Chodzi zwłaszcza o to "wiele"?
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Idąc logiką niektórych redaktorów PCh i czytelników, Jan III Sobieski nie poszedłby pod Wiedeń. Pewnie czekałby aż dojdą do Krakowa. Śmieszno. A teraz straszno: portal Pch24 robi wiele dobrego, ale też wiele złego.
ponad 3 lata temu / Krzysztof
 
Budować płoty kolczaste wzdłuż granic i wzmacniać armię a nie pchać się w obce wojenki!
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Racja, nalezy usunąć przyczynę, tego co obecnie się dzieje. I bronmy katolickiej tożsamości. Dlaczego wladza pozwala na obrażanie chrzescijan w Polsce, przez pseudo sztukę. Dlaczego obroncom życia i tym ktorzy chcą dac świadectwo ze swojego życia, to nie mogą tego uczynić. Bowiem jasnie rektorzy sa poprawnie polityczni. Rząd winien twardo stanąć po stronie życia poczawszy od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
ponad 3 lata temu / Marecki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.