DZIŚ JEST:   16   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Cypriana, męczennika
Św. Korneliusza, papieża
 
 
 
 

Islam podbija Europę. Kiedy czas na Polskę?

Islam podbija Europę. Kiedy czas na Polskę?
fot. Majdi Fathi/NurPhoto/ZUMA Wire/Forum

Stwierdzenie imama Anjema Chudary’ego, że pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, prawdopodobnie dla wielu Polaków brzmi jak wróżenie z fusów albo kiepski żart. Jednak Brytyjczycy i Francuzi już dawno przestali się śmiać.


Święto monarchii w Wielkiej Brytanii trwa w najlepsze i z pozoru nic nie może go zepsuć. Narodziny „Royal baby 2” są okazją do wyrażania dumy i przywiązania Brytyjczyków do swych wartości. Jednak może się w tym miejscu pojawić pytanie: jakie to właściwie wartości? W cieniu świętowania narodzin księżniczki czai się bowiem groźny potwór radykalnego islamu. Kto wie jaką rolę odegra on w ciągu najbliższych kilku dekad, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie Zachodniej. Postępujący proces radykalizowania się muzułmanów widoczny jest na wszystkich możliwych poziomach życia społecznego. Nie można w tej chwili nawet stwierdzić, że granica wkrótce zostanie przekroczona, ponieważ już zamachy w Londynie, Madrycie, Paryżu były taką islamską aberracją. Niemniej jak do tej pory krępująca władze i media poprawność polityczna nie pozwala na wskazanie źródeł kryzysu. Dlatego patologia będzie się pogłębiać.


Niedawno opinię publiczną zelektryzowała informacja, że gang pakistańskich muzułmanów przez długie miesiące gwałcił dzieci i kobiety w miastach angielskich (o tym więcej TUTAJ:). Tragedia wielu ofiar była możliwa z powodu tchórzostwa polityków, urzędników, w tym policjantów, którzy kwestię bezpieczeństwa obywateli podporządkowali tak zwanej tolerancji oraz nakazowi zwalczania mitycznej islamofobii. W myśl ideologicznej poprawności nic, co związane z islamem nie może być przecież złe. Ta hańbiąca i godna potępienia bierność otworzyła pole zboczeńcom do niszczenia godności kolejnych ofiar.


Ekspansja postępuje

Dzięki tchórzostwu władz dotarło nad Tamizę prawo muzułmańskie. Ideologia multi-kulti miast skłonić do integracji wyznawców Allacha ze społeczeństwem europejskim, doprowadziła do sytuacji przeciwnej. Oto większość musi się podporządkować radykalizującej się mniejszości. Muzułmanie sami, nie czekając na państwo brytyjskie zaczęli budować swoje małe kalifaty. Aktualnym przykładem jest trwająca w najlepsze, podjęta na terenie kilkunastu szkół z Birmingham akcja „Koń Trojański”. Zdominowane przez muzułmanów komitety rodzicielskie doprowadziły do segregacji płci w klasach, zmian w programie nauczania i islamizacji życia szkolnego, włącznie z obowiązkiem modlitw kilka razy dziennie. Jak donosi Polskie Radio, na dorocznej konferencji dyrektorów brytyjskich szkół, która zajęła się tym patologicznym problemem, podano przykłady zastraszania nauczycieli, od podrzucania w szkołach zabitych zwierząt, po listy z groźbami śmierci.


Zastraszeni dyrektorzy i nauczyciele, którzy nie chcieli się zgodzić na prawo szariatu w swoich szkołach byli zwalniani z pracy lub przenoszeni do innych placówek. Dopiero teraz odważyli się skierować do rządu wniosek o założenie rejestru zradykalizowanych muzułmańskich członków komitetów rodzicielskich, ale wydaje się, że reakcja nastąpiła zbyt późno i nie powstrzyma już islamofaszystów. Tym bardziej, że rozmaitym wpływowym gremiom  jest po drodze z muzułmanami. Na przykład Brytyjskie Stowarzyszenie Prawników (The Law Society) opracowało nowe wytyczne regulujące sporządzanie testamentów zgodnych z szariatem i uznawane jednocześnie przez brytyjskie prawo. Adwokaci w Anglii i Walii muszą stosować się do tych wytycznych, dotyczących zarówno testamentów, jak i aktów darowizn, umów małżeńskich czy kontraktów finansowych.


Szariat dla Londynu, Paryża i… Warszawy

Problem jest poważny, a wspomniane przykłady to tylko czubek góry lodowej. Islam jako koncepcja, nie tylko religijna, ale także polityczna, ekonomiczna, ideologiczna niesie spustoszenie w Europie, ale pożyteczni idioci islamu uśmiechają się rozbrajająco i wzruszają ramionami. Koncepcja muzułmańska na wielu poziomach naraz różni się diametralnie od wizji państwa demokratycznego, liberalnego, świeckiego, wolnego od religii, neutralnego religijnie, czyli takiego modelu jaki aktualnie dominuje i jest realizowany w Unii Europejskiej. W islamie nie istnieje taka sfera, którą w Europie dość dobrze już rozpoznaliśmy i nazwaliśmy, czyli wolność religijna. Na naszych oczach muzułmanie przenoszą wprost do XXI wieku, jak w kapsule czasu średniowieczne modele inspirowane Koranem. Oto nad Tamizę i Sekwanę dotarły kalifaty i kary hudud.


Zapowiedź niejakiego imama Anjema Chudary’ego, który w wywiadzie udzielonym niedawno stacji TVN stwierdził, że pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, prawdopodobnie dla wielu Polaków brzmi jak wróżenie z fusów, ale Brytyjczycy i Francuzi przestali się już śmiać. Islam różni się od naszej cywilizacji dosłownie wszystkim i we wszystkim i nie ma szans na znalezienie z nim tak zwanego konsensusu. Żadne dni islamu w Polsce tego nie odmienią.


Po pierwsze, nie istnieje w tym systemie rozdział pomiędzy tym co świeckie a tym, co należy do sfery sacrum. Wszystko jest świętością, bo wszystko należy do Allacha. Po drugie, islamskie prawo różni się diametralnie od tych obowiązujących na Zachodzie. Dla pobożnego muzułmanina wszystko, co obowiązuje na Zachodzie jest haram (zakazane). Po trzecie, islam to właściwie nieustanny nakaz misyjności i prozelityzmu. Po czwarte, islam ma przynieść Europejczykom wyzwolenie. Po piąte, muzułmanin musi być ofensywny, nie może wyrzec się używania przemocy. Po szóste wreszcie, zemsta i odwet to naturalna reakcja na doznaną krzywdę. Islam, co szokuje jeszcze bardziej, może w pełni liczyć na wsparcie liberałów. Rządy krajów Unii Europejskiej dokonują zmian w prawie pod pretekstem zabezpieczenia wolności i równości obywateli UE wyznających islam, na przykład wprowadzając do kodeksu rodzinnego nakazy respektowania poligamii.


Nieuchronne zderzenie

Jest jeszcze jeden aspekt. Prawo szariatu nie musi czekać na legalizację ze strony władz Francji, Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Ono już działa nieformalnie w enklawach na obrzeżach wielkich metropolii jak Londyn, Paryż, Kolonia. Dla pobożnego muzułmanina prawo europejskie nie jest w ogóle wiążące, europejskie karty, manifesty, traktaty, deklaracje itp. są opresyjne, jak ujął to zacytowany powyżej imam. Prawo Allacha jest uniwersalne, wiążące swoich wyznawców mieszkających zarówno na pustyniach Półwyspu Arabskiego, Sahary bądź Somalii, jak i w Londynie czy Paryżu. Sądy honorowe są codziennością, chłosty, okaleczenia także. Mało o nich słyszymy, bo te okrucieństwa są odnotowywane jako przestępstwa kryminalne i nie zaliczane do praktyk religijno-prawnych. Dlatego nie przebijają się do oficjalnego dyskursu. Warto powtórzyć: to nie jest tak, że muzułmanie chcą przenieść prawodawstwo średniowieczne do współczesności. Przeciwnie oni chcą, jak w kapsule czasu przenieść XXI wiek wprost do muzułmańskiego średniowiecza (do VII wieku po Chrystusie), zaś brak przestrzeni wolności jednostki konfrontuje się ponadto z nietolerancją państwa świeckiego, które wymazuje religię i praktyki religijne z przestrzeni publicznej w ogóle, a to nieodłącznie wiązać się będzie z napięciami i konfliktami. Oczekiwanie, że muzułmanie zaakceptują zakaz noszenia tradycyjnych okryć głowy we Francji jest ułudą, zaś presja, aby tolerowali wolność słowa i prawo do obrażania religii i ich liderów (zaczynając od Mahometa) musi napotkać na zdecydowany opór. Tego pobożny muzułmanin nie zaakceptuje nigdy. A owo „nigdy”, może przybierać groźne w skutkach działania i przynosić śmiertelne żniwo, czego dowodem był atak na redaktorów paryskiego tygodnika „Charlie Hebdo” i dwanaście trumien. Dlatego takie tragiczne w skutkach akty terroru będą się, niestety, powtarzać coraz częściej.Tomasz M. Korczyński


DATA: 2015-05-09 08:09
AUTOR: TOMASZ M. KORCZYŃSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli islam podbija Europę, to jest najeźdźcą i należy z nim walczyć, a nie przyjmować więcej bojowników. Europa już zapomniała, że wolność nie jest za darmo i należy za nią przelewać krew, aby nie stać się niewolnikami.
ponad 1 rok temu / Geo
 
W żadnym wypadku nie należy wpuszczać obcych kulturowo, gdyż w konsekwencji grozi to wynarodowieniem biorąc pod uwagę przyrost urodzeń islamistów średnio 1 para= 8 urodzeń w Polsce i Europie 1 para = 1,3 urodzeń. Nie ma więc znaczenia czy wpuścilibyśmy dobrych czy złych islamistów bo i tak jest to demograficzny "Koń Trojański". Jeżeli nie poczynimy radykalnych działań wobec najeźdźców to Europa w 2050 r. będzie islamska. Nietrudno się domyśleć, że wówczas będący mniejszością chrześcijanie - "niewierni" będą stopniowo unicestwieni.
ponad 1 rok temu / fun
 
Gonic to dranstwo A do Polski nikt nie ma prawa na czele z unia
ponad 1 rok temu / kolas
 
Państwo które wpuści islam na swój teren zniknie z kart historii
ponad 1 rok temu / jim
 
To jest jak choroba zakażna.Bez skutecznej szepionki po prostu przychodzi,pustoszy i zabija.Pytanie tylko czy wreszcie ktoś tam otworzy oczy i zobaczy że to jest już epidemia!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
To było do przewidzenia: "Dlatego takie tragiczne w skutkach akty terroru będą się, niestety, powtarzać coraz częściej."
ponad 2 lata temu / Bastion
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.