DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Irlandzka polityka gender spycha do defensywy katolickie poradnie rodzinne

Irlandzka polityka gender spycha do defensywy katolickie poradnie rodzinne
Fot. REUTERS / Mario Anzuoni / FORUM

Władze Irlandii wywierają coraz mocniejszy nacisk na Kościół w tym kraju. Chodzi o zmuszanie katolickich poradni rodzinnych do świadczenia usług na rzecz par jednopłciowych. Jeśli będą się opierać, prawdopodobnie stracą rządowe fundusze na swoją działalność.

 

Portal ChurchMilitant.com cytuje doniesienia brytyjskiego portalu „The Times”, zgodnie z którymi katolickie poradnie mogą zostać zamknięte z powodu „dyskryminacji” związków LGBT.

 

Nie jest dobrze, gdy publiczne pieniądze płyną do organizacji, które nie służą wszystkim grupom w naszym społeczeństwie – cytują media słowa senatora Fintana Warfielda z ugrupowania Sinn Féin. 

 

Dlaczego państwo miałoby utożsamiać się z organizacją i zlecać jej rozwiązywanie problemów związanych z relacjami, jeśli nie będzie ona w stanie zaakceptować różnorodnych realiów życia rodzinnego w Irlandii, w tym związków LGBT? – dociekał parlamentarzysta.

 

Irlandzki Departament ds. Dzieci i Młodzieży przekazuje w ciągu roku około 1,6 miliona euro religijnym organizacjom doradztwa rodzinnego, z oczywistych względów odmawiającym świadczenia działalności na rzecz homoseksualistów.

 

Poradnictwo rodzinne z ramienia irlandzkiego Kościoła prowadzi głównie sieć Accord. W 2016 roku otrzymała ona z budżetu państwa na swą działalność ponad 1,5 miliona euro, czyli czwartą część wszystkich funduszy przekazywanych na podobne cele rozmaitym organizacjom. Środki dla tych religijnych zostały znacznie obcięte, bo jeszcze w 2010 roku wynosiły 3,5 miliona. Jeśli do placówek Accord zgłaszają się pary LGBT, są kierowane do innych organizacji.

 

Nadzorowana przez rząd agencja Tusla, która dystrybuuje rządowe pieniądze, stara się wymuszać na organizacjach doradztwa religijnego świadczenie usług „dostępnych dla wszystkich” – w tym również na rzecz osób żyjących w związkach jednopłciowych, zgodnie z irlandzkim prawem „równościowym”. 

 

Irlandzki Kościół hierarchiczny nie przeciwstawiał się zbyt zdecydowanie kampanii na rzecz legalizacji w tym kraju związków jednopłciowych. Doszło do niej w wyniku referendum przeprowadzonego w maju 2015 roku.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2018-01-23 21:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaki problem mają władze? Niech genderowe poradnie "pomagają" parom gejów a katolickie, jak Bóg przykazał, małżeństwom. Ale nie chodzi o to tylko o samą walkę z Bogiem zapewne.
11 miesięcy temu / Czloax
 
Jak ma byc inaczej skoro premierem jest osoba lgbsre....I tylko szkolenia z zakresu rownosc I roznorodnosc. ..mam dosc tej indoktrynacji I lewactwa w tym kraju. .????
ponad 1 rok temu / G
 
Muzułom też zabiorom?
ponad 1 rok temu / asd
 
Do "tropper" i "g" Od wieków KK nie uważał LGBT, dlaczego teraz nagle miałby zmienic zdanie? Bo promil zboczonych sobie tego zyczy? Może jeszcze ma zaakceptować "trzecią płeć" bo tak chcą zboczency marksizmu, faszyzmu i leninizmu razem wzieci?
ponad 1 rok temu / janek
 
dostawali pieniądze i obrośli w tłuszcz, bez pieniędzy od władzy chrześcijanie zaczną wierzyć
ponad 1 rok temu / g
 
Ależ doradzać im . Trzeba im nawrócenie doradzić, a nie wyganiać.
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.