DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Irlandzcy posłowie za legalizacją aborcji bez ochrony sumienia lekarzy

Irlandzcy posłowie za legalizacją aborcji bez ochrony sumienia lekarzy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Izba niższa irlandzkiego parlamentu przegłosowała ustawę legalizującą aborcję. Nie uwzględniono żadnych poprawek chroniących sumienie lekarzy. Teraz sprawą zajmie się izba wyższa parlamentu.

 

Za oburzającą obrońców życia ustawą opowiedziało się 90 parlamentarzystów, 15 głosowało przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu. Jeśli ustawa wejdzie w życie w tym kształcie, to do 12 tygodnia ciąży aborcja będzie dostępna życzenie. Z kolei w przypadku zagrożenia życia lub poważnego zagrożenia zdrowia ciężarnej aborcja będzie legalna do momentu osiągnięcia przez dziecko zdolności do przeżycia.

 

Natomiast w sytuacji nagłych przypadków „bezpośredniego ryzyka” dla „życia lub zdrowia matki” aborcji będzie można dokonać w każdym momencie. Ponadto aborcja w dowolnym momencie będzie dostępna także w sytuacji, gdy lekarze zdiagnozują stan prowadzący prawdopodobnie do śmierci płodu przed porodem lub w ciągu 28 dni po nim.

 

Przed uchwaleniem ustawy parlamentarzyści odrzucili propozycje poprawek, takich jak ochrona lekarzy pro-life przed obowiązkiem kierowania pacjentów do medyków wykonujących aborcję. Zwolennicy złagodzenia ustawy aborcyjnej zamierzali także uniknąć finansowania zabijania dzieci z pieniędzy podatników, traktowania ciał nienarodzonych jako odpadów medycznych i pozwalania nieletnim na aborcję bez konieczności informowania rodziców. Jednak również propozycje te odrzucono.

 

Portal Life Site News podaje, że od miesięcy lekarze pro-life, położne i pielęgniarki zwracali uwagę na zagrożenia wolności sumienia związane z nowym prawem aborcyjnym. Jednak jak zauważyły kobiety z organizacji Ireland’s Nurses&Midwives for Life (Irlandzkie Pielęgniarki i Położne za Życiem), spotkały się z ignorancją niektórych czołowych polityków. 

 

W środę, po głosowaniu sprawę skomentowali irlandzcy biskupi. „W większości przypadków głosy głosujących przeciw aborcji w majowym referendum, zostały zignorowane” – oświadczyli przedstawiciele Konferencji Episkopatu Irlandii. Zwrócili uwagę, że odrzucono nawet tak umiarkowane propozycje poprawek, jak zakaz aborcji z powodu płci, rasy czy niepełnosprawności.

 

Konstytucyjny zakaz aborcji obowiązywał w Irlandii od 35 lat. W 2013 roku wprowadzono wyjątek obejmujący sytuację zagrożenia życia matki. W sprawie zniesienia chroniącej życie 8 poprawki do Konstytucji pod koniec maja odbyło się w Irlandii referendum. Za aborcją opowiedziało się 66,4 proc. Irlandczyków (1 milion 429 tysięcy), a przeciwko 33,6 proc. (ponad 723 tysiące osób). Prace parlamentu służą wdrożeniu wyników tego referendum.

 

To nie pierwszy raz, gdy plebiscyt służy osiągnięciu przez lewicę swych celów światopoglądowych. W 2015 roku również na drodze referendalnej Irlandczycy poparli wprowadzenie „małżeństw” homoseksualnych.

 

Źródła: lifesitenews.com / dorzeczy.pl

mjend


DATA: 2018-12-07 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy wiemy skąd obecne zmiany prawne w Irlandi. Wszystko dąży do laicyzacji kraju, obecnie tamtejszy Kościół ma taki wpływ na społeczeństwo jak uczeń na prace dyrektora szkoły.
6 miesięcy temu / Janek
 
Zdegenerowana Irlandia nie ma przyszłości. To naród niewolników.
6 miesięcy temu / DNA
 
W proroctwach jest, że te kraje, które będą za aborcją zginą. No to wyszło mi, że już po Irlandii.
6 miesięcy temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64655"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.