DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Irlandia Północna zaczyna uznawać pseudo-małżeństwa

Irlandia Północna zaczyna uznawać pseudo-małżeństwa

Poniedziałek jest pierwszym dniem formalnego uznawania przez Irlandię Północną imitacji cywilnych małżeństw z udziałem par jednopłciowych. W pakiecie z m.in. swobodą zabijania dzieci nienarodzonych odpowiednie ustawodawstwo zostało narzucone Belfastowi przez brytyjską Izbę Gmin.

 

To dobry dzień dla Irlandii Północnej, ważny dzień dla praw obywatelskich na Wyspach i ekscytujący dzień dla par tej samej płci, które mogą teraz zarejestrować się do zawarcia małżeństwa – ekscytował się Conor McGinn z Partii Pracy, inicjator zmiany w prawie.

 

Radość lewicowego deputowanego wynika z faktu, że już od poniedziałku 13 stycznia pary jednopłciowe mogą zgłaszać w urzędach chęć sformalizowania swoich związków. Pierwsza ceremonia z udziałem homoseksualistów bądź lesbijek może odbyć się za 4 tygodnie, 10 lutego.

 

Irlandia Północna respektować też będzie związki zawarte w pozostałych krajach wchodzących w skład Wielkiej Brytanii. Anglia, Szkocja i Walia uznawały jednopłciowe pseudo-małżeństwa już wcześniej.

 

Zmiana nie została wprowadzona ani na drodze referendum, ani poprzez głosowanie w Zgromadzeniu Irlandii Północnej. Wynika z tamtejszego kryzysu władzy. W lipcu 2019 roku brytyjska Izba Gmin wyznaczyła październikowy termin przywrócenia autonomicznych władz Ulsteru. Nie został on dotrzymany przez Belfast, w związku z czym zaczęły obowiązywać niektóre ustawy podyktowane z Londynu.

 

To nie pierwsza próba legalizacji niby-małżeństw. Niespełna pięć lat temu podobne prawo przeszło już przez Zgromadzenie Irlandii Północnej, lecz zostało zawetowane z woli największej frakcji parlamentarnej, czyli Demokratycznej Partii Unionistycznej.

 

 

Źródło: TVP Info

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-01-13 16:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Falę pożarów będziecie mieć po śmierci, jeśli nie zmądrzejecie.
6 miesięcy temu / @Vivala
 
Sama nazwa tej instytucji "mał- żęń- stwo" wskazuje, że w jej skłąd wchodzi Mąż- mężczyzna i żona- kobieta, więc autor miał święte prawo nazwać związek jednopłciowy pseudo- małżeństwem czy niby- małżeństwem.
6 miesięcy temu / @marmar
 
Straszne dlaczego Ci LGBT sieją takie zgorszenie?
6 miesięcy temu / Wer
 
Skoro są uznawane prawnie, to są to normalne małżeństwa, a nie żadne "pseudo".
6 miesięcy temu / marmar
 
No to teraz - zgodnie z teorią niektórych bardzo religijnych osób w Polsce - tylko czekać na falę pożarów jak w Australi. Pozdrawiam ciepło Irlandczyków i życzę im wszystkiego najlepszego. Również na nowej drodze życia.
6 miesięcy temu / Vivala
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.