DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Irlandia Północna z aborcją na życzenie? Tylko autonomiczny rząd może powstrzymać ustawę

Irlandia Północna z aborcją na życzenie? Tylko autonomiczny rząd może powstrzymać ustawę
Martin Hudacek, „Dziecko, które nigdy się nie narodziło”

Katoliccy biskupi Irlandii i przywódcy innych wyznań chrześcijańskich, wzywają do podjęcia działań w związku z możliwością wprowadzenia proaborcyjnego prawa w ich kraju. Zdaniem hierarchów brytyjscy politycy chcą narzucić Irlandczykom aborcję na życzenie.

 

Obecnie usunięcie ciąży w Irlandii Północnej jest dozwolone tylko w przypadkach, gdy istnieje poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Jednak w lipcu br. brytyjska Izba Gmin przyjęła ustawę, która liberalizuje prawo aborcyjne. Przepisy może zablokować jedynie autonomiczny rząd Irlandii, ale ten, w wyniku sporów katolików i protestantów, upadł dwa lata temu i teraz sprawami tego kraju kieruje bezpośrednio Londyn. W związku z tym, jeżeli główne partie na Północy nie utworzą autonomicznego rządu do 21 października, ustawa proaborcyjna wejdzie w życie.

 

We wspólnym oświadczeniu przywódcy Kościołów chrześcijańskich w Irlandii Północnej wzywają wiernych do modlitwy oraz prowadzenia lobbingu wśród polityków, aby zmobilizować ich do powołania rządu przed upływem terminu. „Irlandzcy politycy mają życie naszych dzieci w swoich rękach” – napisali hierarchowie we wspólnym oświadczeniu. Ich zdaniem nowe prawo jest złe jeszcze z jednego powodu: „przy jego tworzeniu nie skonsultowano się z osobami, których ono ma dotyczyć”.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2019-10-05 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kamil , popieram w 100%
7 miesięcy temu / tom
 
@Kamil Ty chyba mylisz wolność z bezprawiem. Jeżeli ktoś kogoś napadnie na ulicy, to w imię wolności pozwolisz agresorowi skrzywdzić napadnietą osobę? W aborcji nie chodzi o wolność wyboru, lecz krzywdę dziecka wołającą o pomstę do nieba. Państwo, które pozwala na coś takiego nie jest państwem sprawiedliwym, dlatego nie kieruj się naiwną ideologią wolności, bo jesteś w błędzie. Wypowiadając takie tezy pośrednio sprzyjasz tym, którzy Boga mają za nic. Intronizują człowieka na tronie próżności i pychy. To prosta droga do piekła... czego nikomu nie życzę...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
@Kamil jeśli "ktoś ma inne poglądy" to może zabić Ciebie? W takim państwie chcesz żyć? To właśnie napisałeś.
7 miesięcy temu / re
 
Niech oni lepiej mają życzenie modlić się o lepszy rozum, bo aborcja na życzenie, to zbrodnia na życzenie.Równie dobrze gwałciciel może domagać sie prawa do gwałtu na życzenie, a złodziej prawa do skradzionego łupu. Ohydne prawo gorsze niż bezprawie.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Państwo chyba nie rozumieją, że liberalizacja aborcji daje możliwości ludziom, którzy chcą jej dokonać. Nie jest żadnym narzucaniem nikomu niczego. Jeśli ktoś z różnych przyczyn, przykładowo religijnych, nie chce dokonać aborcji to jej nie dokona. Jeśli ktoś ma inne poglądy to wykona i tyle. I za takim wolnościowym modelem państwa jestem. Nie za opresyjnym, narzucającym moralność pewnej grupy społecznej na całe państwo.
7 miesięcy temu / Kamil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.