DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Irlandia Północna: protesty przeciwko planom liberalizacji ustawy aborcyjnej

Irlandia Północna: protesty przeciwko planom liberalizacji ustawy aborcyjnej

W sobotę kilka tysięcy Irlandczyków wzięło udział w manifestacji „Wiec dla życia”. Jej uczestnicy protestowali przeciw planom autonomicznego rządu Irlandii Północnej, która planuje  rozszerzenie zakresu stosowania ustawy zezwalającej na zabicie poczętego dziecka. Organizatorem wiecu była  Grupa Precious Life (Cenne Życie),  która jest koalicją społecznych i kościelnych organizacji występujących w obronie prawa do życia. W proteście wzięła udział była europosłanka - Dana Rosemary Scalon, która wygrała konkurs Eurowizji w 1970 r.

 

Obecnie prawo Irlandii Północnej dopuszcza aborcję tylko w razie zagrożenia życia kobiety lub gdy zachodzi ryzyko "trwałej i poważnej szkody dla jej życia psychicznego lub fizycznego".

 

David Ford, minister sprawiedliwości Irlandii Północnej, zapowiedział w ostatnim czasie społeczne konsultacje w sprawie dopuszczalności aborcji, także w przypadku nieprawidłowego fizycznego rozwoju dziecka i w sytuacji, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu lub kazirodztwa.

 

Obrońcy życia protestowali przeciwko takim zmianom.  W sobotę "Wiec dla Życia" miał miejsce w Belfaście. Jego uczestnicy przeszli z placu Custom House do miejskiego ratusza i z powrotem. 

 

Od 1 stycznia br. nowa ustawa aborcyjna obowiązuje w sąsiedniej Republice Irlandii, która dopuszcza „usunięcie” dziecka w sytuacji "realnego i istotnego zagrożenia dla życia kobiety". Ustawa została uchwalona przed rokiem, przez rząd Endy Kenny'ego mimo społecznych protestów.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam


DATA: 2014-07-06 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.