DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Irlandia Północna: niepokojący wzrost ataków na obiekty kultu religijnego

Irlandia Północna: niepokojący wzrost ataków na obiekty kultu religijnego
fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne

W Irlandii Północnej nastąpił gwałtowny wzrost ataków na obiekty kultu religijnego. W raporcie CARE (Stowarzyszenie Kultury i Wychowania Chrześcijańskiego)  czytamy m.in., że w Irlandii Płn. każdego dnia dochodzi do ataku na kościół, kaplicę, cmentarz, seminarium czy inny obiekt związany z Kościołem. W ciągu ostatnich trzech lat policja odnotowała aż 445 przestępstw przeciwko stowarzyszeniom religijnym.

 

Były to przestępstwa zgłoszone (najczęściej profanacje, zniszczenia, poniżenia wiernych). Przypuszcza się, że tych nie zgłoszonych było trzykrotnie więcej. „Nasze badania pokazują, że przestępstwa skierowane przeciwko wierze i samym chrześcijanom mają miejsce każdego dnia – mówi Mark Bailey z organizacji CARE. Najczęściej do tych niepokojących zdarzeń dochodzi w Belfaście – dodał Bailey.

 

Z kolei katolicki ksiądz Paddy O’Keine powiedział, że nie jest w stanie pojąć, jak można niewinnym ludziom wyrządzać tyle zła. Nie rozumiem, co się dzieje w głowach tych agresorów. Żal mi ich i chciałbym im pomoc, naprowadzić na właściwą drogą– zwierza się pełen niepokoju duchowny.

W Irlandii Płn. atakowane są nie tylko chrześcijańskie miejsca kultu religijnego. Niszczone i profanowane są także synagogi i meczety.

 

Warto zauważyć, że w tej części Zjednoczonego Królestwa – w odróżnieniu od Anglii czy Walii – monitoring obiektów kultu religijnego praktycznie nie istnieje. Zarówno w Anglii, jak i Walii stowarzyszenia religijne mogą ubiegać się o finansowe wsparcie mające na celu ochronę obiektów kultu, jak i działających stowarzyszeń. Możliwości takiej wciąż nie mają niestety mieszkańcy Irlandii Płn.

 

„W wolnym i demokratycznym społeczeństwie nikt nie powinien się bać wspólnego spędzania czasu z ludźmi wyznającymi  tę samą wiarę, te same wartości. Można odnieść wrażenie, że w Irlandii Płn. władze nie chcą sobie zdać z tego sprawy – powiedział Mark Bailey.

 

Źródło: sedmitza.ru

ChS


DATA: 2019-09-13 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

odreagowują ,trudno zaprzeczyć że KK w Irlandii ma sporo na sumieniu ,szczerze wierzący ludzie poczuli się upokorzeni ,reakcja głupia i dziecinna ale..
9 miesięcy temu / klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.