DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Irlandia Północna: lekarze sprzeciwiają się aborcji. Podpisali specjalny list

Irlandia Północna: lekarze sprzeciwiają się aborcji. Podpisali specjalny list
EUTERS/Kevin Lamarque /FORUM

Grupa 1000 lekarzy, pielęgniarek i położnych wystosowała list do Ministra ds. Irlandii Północnej, zawierający sprzeciw wobec narzuconego przez brytyjski parlament nowych proaborcyjnych przepisów. Pragną uznania ich prawa do odnowy przeprowadzenia „zabiegu” ze względu na klauzulę sumienia.

 

Brytyjski „The Independent” informuje o „sprzeciwie setek pracowników służby zdrowia, odmawiających uczestniczenia w dokonywaniu aborcji. Niektórzy zastrzegają, że odejdą z branży jeżeli prawo nie uwzględni sprzeciwu sumienia”. Lekarze, pielęgniarki i położne zastrzegają sobie uwzględnienie w nowym prawie możliwości odmowy udziału w dokonywaniu aborcji ze względu na sprzeciw sumienia.

 

„Część z nich obawia się, że mimo sprzeciwu będą zmuszeni do wzięcia udziału w szkoleniu z aborcji, w przeciwnym wypadku spotkają ich negatywne konsekwencje” – podaje. List powstał z inicjatywy dr. Andrew Cupplesa, irlandzkiego ginekologa z wieloletnim doświadczeniem.

 

W zeszłym tygodniu, w Irlandii Północnej zostało wprowadzone nowe prawo zawierające szerszy dostęp do aborcji oraz legalizację związków jednopłciowych. Inicjatywę zaakceptował brytyjski parlament, który ze względu na impas polityczny Belfastu miał prawo zdecydować w tego typu sprawach. Do tej pory aborcja była legalna jedynie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia matki.

 

Zdecydowana większość z 2500 północnoirlandzkich ginekologów sprzeciwia się przeprowadzaniu aborcji. Jedynie 4-6 proc. zadeklarowało, że nie będzie mieć z tym problemów. Mimo możliwości zawarcia „klauzuli sumienia” w nowych przepisach, lekarze wskazując na sytuację swojego południowego sąsiada podnoszą uzasadnione obawy.

 

W Irlandii prawo do zabijania nienarodzonych dzieci zostało wprowadzone na mocy wyników referendum. Mimo uwzględnienia sprzeciwu sumienia, każdy z lekarzy odmawiających przeprowadzenia aborcji jest zmuszony do odesłania pacjentki do kolegi z branży, o którym wiadomo, że dokona „zabiegu”.

 

Źródło: catholicnewsagency.com
PR

    


DATA: 2019-10-27 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Ulsterze nie ma wciąż lokalnego sejmu. Dlaczego Irlandczycy zwlekali z jego wyborem? Zaniechanie polityczne partii lokalnych skutkuje uruchomieniem procedury z Londynu. Stąd Anglicy zgodnie z przepisami mogli narzucić prawo aborcyjne. A teraz protesty. Irlandczycy, ogarnijcie się politycznie, zanim będzie za późno!
7 miesięcy temu / Obywatel
 
Caly swiat to mordercy niewiniatek! Wszedzie tak jest! Zycie jest niczym!
7 miesięcy temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.