DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Irlandia Płn.: biskupi apelują o powołanie rządu i obalenie narzuconych praw

Irlandia Płn.: biskupi apelują o powołanie rządu i obalenie narzuconych praw

„Wprowadzone zostało prawo, które czyni z Irlandii Północnej potencjalnie jeden z najbardziej proaborcyjnych krajów świata” – napisali tamtejsi biskupi w specjalnym oświadczeniu. „Jest to tragiczny dzień nie tylko dla nienarodzonych dzieci, ale i dla naszej lokalnej demokracji” – dodali hierarchowie.

 

Do tej pory zabicie dziecka nienarodzonego w Irlandii Północnej było dozwolone tylko w przypadkach, gdy istniało poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Jednak w lipcu br. brytyjska Izba Gmin przyjęła ustawę, która liberalizuje prawo aborcyjne. Przepisy mógł zablokować jedynie autonomiczny rząd Irlandii, ale ten, w wyniku sporów katolików i protestantów, upadł dwa lata temu i teraz sprawami tego kraju kieruje bezpośrednio Londyn. W związku z tym, że do 21 października główne partie na Północy nie utworzyły autonomicznego rządu, ustawa proaborcyjna weszła w życie.

„Prawo do życia nie jest nam dane przez żadną ustawę czy rząd, dlatego prawa, które wspierają zabijanie są niesprawiedliwe i należy stawić im opór” – napisali irlandzcy biskupi. „Nasi przedstawiciele mieli czas i władzę, aby zapobiec wprowadzeniu drakońskiego ustawodawstwa dotyczącego aborcji, ale zdecydowali się tego nie robić. Obowiązkiem obywateli jest teraz pociągnięcie ich do odpowiedzialności” – przypominają hierarchowie.

Biskupi wyrazili także zaniepokojenie w związku z „redefinicją małżeństwa”, którą wprowadza nowe prawo. Stawia ono bowiem związek dwóch osób tej samej płci na równi z małżeństwem. „Tylko związek kobiety i mężczyzny jest otwarty na poczęcie potomstwa, dlatego nie może on być stawiany na równi ze związkami gejów i lesbijek” – napisali irlandzcy biskupi.

Hierarchowie zwracają uwagę, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Lokalne władze ciągle mogą się dogadać i utworzyć rząd. To pozwoliłoby zająć się narzuconymi Irlandii Północnej ustawami oraz szeregiem innych kwestii, takich jak opieka społeczna, służba zdrowia i edukacja. Priorytetem jest jednak ochrona nienarodzonych dzieci. „Apelujemy więc do lokalnych partii o podwojenie wysiłków na rzecz utworzenia rządu. Wasz brak umiejętności porozumienia odbije się najbardziej na dzieciach, czyli na przyszłości naszego kraju” – napisali biskupi.

 

 

Źródło: KAI /vaticannews

RoM

 

 

 


DATA: 2019-10-22 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Irlandia brawo piękne decyzje . I to przykład jak można się pozbyć kościoła brawo
18 dni temu / xxxx
 
przecież wiadomo dlaczego Irlandia poszła w te stronę ,odbudowa potrwa
8 miesięcy temu / rety
 
Zgniłe decyzje apostazji Henryka VIII wydają teraz swoje mordercze owoce. A ludzie często dla swoich małych i karłowatych interesów skazują tysiące dzieci nienarodzonych na śmierć. Co są warte te partie, poglądy, interes żywych, gdy nie potrafi się zapewnić bezpieczeństwa tym, którzy jeszcze pod sercem matki? Niedługo już błogosławiony, Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński podkreślał wyraźnie, że naród, który zabija swoje nienarodzone dzieci nie jest wart istnienia. Nie ma tu żadnej taryfy ulgowej, gdyż jest to grzech wołający o pomstę do nieba. Dotychczasowa liczba zabitych nienarodzonych od 1980 roku szacowana jest na 1,5 mld istnień ludzkich. Cóż przy tej liczbie znaczą okrutne mordy Hitlera, Stalina, Mao i innych satrapów razem wzięte. Ludzkość oszalała. I właśnie to szaleństwo może przynieść światu zagładę, również tym, którzy to propagują i stanowią prawo. Aborcja jest bezpośrednim zamachem na prerogatywy Boga w Jego stwórczym dziele człowieka.
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Jezu Chryste RATUJ NAS !!! bo bez Ciebie i Maryi nie damy rady przeciw temu całemu zmasowanemu złu.Módlmy sie wszyscy na różańcu codziennie za dzieci-nasze dzieci i wnuki bo one sa najbardziej atakowane ze wszystkich stron.Wszyscy ,którzy zgorszyliby choć jedno z tych maluczkich lepiej by sobie kamień młynski przywiązali do szyi i rzucili sie w morze.Lepiej niech TO zrobia ,bo Bóg nie kłamie.Przyjdzie czas oczyszczenia,ale wtedy wszyscy zobaczymy jaka jest prawda o nas samych i wstyd będzie nas palił przed Obliczem Boga,dlatego Msza sw,Spowiedz Pokuta i Eucharystia'póki jeszcze mamy kapłanów i kościoły bo Europa juz robi z nich hotele,domy publiczne,restauracje i skateparki .Boze nie opuszczaj nas Amen
8 miesięcy temu / Ewa Katarzyna M
 
Tylko dlaczego czekali z tym do ostatniego dnia.
8 miesięcy temu / ot co
 
Potrzebne Msze Święte za Irlandię.
8 miesięcy temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.