DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Irlandia: władze wykorzystały matki chorych dzieci, by propagować aborcję!

Irlandia: władze wykorzystały matki chorych dzieci, by propagować aborcję!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Matka, u której dziecka zdiagnozowano jeszcze w fazie prenatalnej rozwoju choroby genetyczne, oskarżyła irlandzki rząd o to, że wykorzystuje ból rodzin takich jak jej przed referendum w sprawie aborcji.

 

W piątek 25 maja Irlandczycy ostatecznie zdecydują, czy uchylić prawo do życia dzieci nienarodzonych (ósma poprawka do konstytucji) i zezwolić rządowi na zalegalizowanie aborcji. Jednym z głównych argumentów zwolenników usunięcia poprawki było to, że aborcja jest „potrzebna” kobietom, u których dzieci w stanie prenatalnym zdiagnozowano „śmiertelną nieprawidłowość płodu”.

 

Sandra Caulfield, której córka Hope Rose została zdiagnozowana z zespołem Edwardsa i zmarła po dziewięciu dniach od porodu, powiedziała tuż przed referendum, że jest przeciwna zniesieniu konstytucyjnej ochrony dzieci poczętych.

 

Chcę, by ludzie zrozumieli, że rząd i kampania na „tak” [dla zniesienia konstytucyjnej ochrony życia-red.] wykorzystują mój ból i ból rodzin takich jak nasza, by ustanowić prawo do aborcji na żądanie i myślę, że wykorzystują nasz ból, aby wprowadzić Irlandczyków w błąd – mówiła na specjalnej konferencji prasowej.

 

Hope Rose została zdiagnozowana z zespołem Edwardsa, gdy pani Caulfield była w 14 tygodniu ciąży. Korzystała z opieki w szpitalu uniwersyteckim Mayo we wrześniu ubiegłego roku. Ostatnie trzy dni życia spędziła w domu. – Hope towarzyszyła nam przez dziewięć dni. Nauczyło nas to wiele o prawdziwiej miłości i akceptacji. Będę na wieki wdzięczna za jej życie – stwierdziła Caulfield. – Jak można nazywać aborcję mianem opieki zdrowotnej? To ja i Hope Rose otrzymałyśmy odpowiednią opiekę medyczną – dodała.

 

Inni rodzice dzieci z zaburzeniami genetycznymi oraz innymi niepełnosprawnościami również występowali przeciwko propagowaniu w ich imieniu aborcji. Liz McDermott z One Day More, która brała udział w debacie telewizyjnej RTE na temat referendum, tłumaczyła, że aborcja w przypadku dzieci z poważnymi wadami nie daje nadziei, tylko martwe dziecko.

 

Vicky Hall napisała na portalu journal.ie o swoim doświadczeniu utraty córki Líadán, u której również zdiagnozowano zespół Edwardsa. Odnosząc się do odczłowieczającego pojęcia często używanego w celu określenia niepełnosprawnych dzieci o spodziewanej ograniczonej długości życia, napisała: „To nie był śmiertelnie wadliwy płód, lecz moje dziecko. Dziecko doskonałe, którego życie było krótkie, ale pełne miłości, której nie można wyrazić słowami”.

 

Niamh Ui Bhriain prowadząca kampanię „Ocalmy ósmą poprawkę” [Save the 8th] także żaliła się, że zwolennicy jej wykreślenia z konstytucji wykorzystali inne trudne sprawy do legalizacji aborcji na żądanie. Na przykład przypadek „nastolatki C”, 13-letniej ofiary gwałtu, która została zabrana do Anglii w celu wykonania aborcji, jest często wymieniany jako powód, dla którego aborcja powinna być dostępna w Irlandii. Dziewczyna po uśmierceniu dziecka – wbrew jej woli i mimo ogromnej traumy związanej z gwałtem – przyznała, że żałuje każdego dnia z powodu aborcji. Apelowała, by głosować przeciw usunięciu konstytucyjnej ochrony życia poczętego.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

  


DATA: 2018-05-25 23:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bog nie pozwoli z siebie kpic jednak to do Niego nalezy czas i miejsce kiedy sąd sie odbędzie.
5 miesięcy temu / Peptyd
 
Zwolennicy aborcji bredzą coś o prawach o nadziei o wyborze, a w rzeczywistości aborcja to gigantyczny biznes i kopalnia pieniędzy. Każda część zabitego dziecka jest sprzedawana po kilkaset a nawet kilka tysięcy dolarów. Aborcjoniści są jak demony żywiące się krwią i ciałem niewiniątek.
5 miesięcy temu / veritas
 
Osoba, ktora ma mentalny problem z akceptacja bycia człowiekiem już od chwili poczecia jest albo debilem i nie uważała w szkole albo nigdy nie miala własnych dzieci albo jedno i drugie.
5 miesięcy temu / szczery
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.