DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Irlandia: „referendum to część globalnej kampanii wymierzonej w dzieci i rodzinę”

Irlandia: „referendum to część globalnej kampanii wymierzonej w dzieci i rodzinę”
fot.surfkid74/sxc.hu
#PRAWO    #DZIECI    #IRLANDIA    #REFERENDUM    #RODZICE

John Smeaton, szef wpływowego Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych uważa, że irlandzkie referendum na temat praw dzieci, to tylko fragment światowej kampanii wymierzonej w rodzinę. 10 listopada Irlandczycy będą mogli wypowiedzieć się za akceptacją lub odrzuceniem nowej poprawki do konstytucji, która pozwoli władzom na odbieranie nieletnich spod opieki rodziców, gdy ci „dopuszczą się zaniedbań”.

 

Krytycy twierdzą, że referendum przekaże całą władzę i odpowiedzialność za wychowanie oraz edukację dzieci organom państwowym. Pozostawia się im np. wolną rękę w sprawie zdefiniowania pojęcia „dobra dziecka” i jego „najlepszego interesu”. W przyszłości rodzice mogą okazać się bezradni wobec postępowania urzędników, którzy arbitralnie będą decydować o odbieraniu im pociech.

 

Według Smeatona, referendum w Irlandii to tylko niewielki wycinek globalnej kampanii wymierzonej w rodzinę. Twierdzi on, że od ponad pół wieku trwa wojna o dzieci, którym odmawia się nawet prawa do narodzin. Ta wojna prowadzona jest przez potężne organizacje pozarządowe, ONZ, rządy, organy ustawodawcze, a ostatnio także przez niektórych z najbardziej wpływowych polityków, w tym małżeństwa Clintonów i Obamów w Stanach Zjednoczonych oraz Tony'ego Blaira, Gordona Browna i Davida Camerona w Wielkiej Brytanii.

 

Walka polega na ograniczaniu prawa rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z własnymi przekonaniami, a także na agresywnej promocji homo-ideologii. Wyrazem tej wojny jest chociażby zawarty niedawno konsensus dotyczący raportu komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Navenethem Pillay. Domaga się ona między innymi odebrania rodzicom prawa do sprzeciwiania się aborcji, której zamierzają się poddać ich dzieci.

 

Raport przewiduje także wprowadzenie obowiązku pociągania do odpowiedzialności karnej pracowników służby zdrowia, administracji i organizacji pozarządowych, odmawiających udziału w procedurze aborcyjnej nieletnich lub zwalczających aborcję.

 

Smeaton apeluje do duchownych katolickich, by w większym stopniu zaangażowali się w działania antyaborcyjne i prorodzinne. Obrońca życia ubolewa, że kapłani zbyt rzadko mówią o zabijaniu dzieci poczętych, a prawa aborcyjne na świecie bardzo często forsują politycy, którzy ośmielają się nazywać się katolikami.

 

O szeroko zakrojonej kampanii instytucji międzynarodowych wymierzonej w tradycyjną rodzinę i dzieci świadczy także skandaliczna iberoamerykańska konwencja o prawach młodzieży przyjęta w 2008 r.

 

Jest to dokument, który przyznaje szereg skandalicznych „praw” młodym ludziom w wieku od 15. do 24. lat. Konwencja narzuca m.in. krajom, które ją ratyfikują, obowiązek wprowadzenia do szkół - na wszystkich poziomach nauczania - edukacji seksualnej. Edukacja ta musi „uczyć pełnej akceptacji tożsamości seksualnej” oraz promować metody i środki zapobiegania niechcianej ciąży. Konwencja zabrania jakiejkolwiek formy dyskryminacji młodzieży, w tym dyskryminacji z powodu „orientacji seksualnej” oraz głoszonych opinii.

 

Zgodnie z konwencją młodzi ludzie już w wieku 15 lat „mają prawo do swobodnego wyboru partnera życiowego ” (art. 20), prawo do wyboru religii, jakiej chcą i do głosowania w wyborach powszechnych (art. 17 i 21).

 

Kolejne skandaliczne zapisy mówią o tym, że młodzież ma prawo do własnej tożsamości budowanej w oparciu o indywidualne cechy płci, „orientację seksualną” itp. Konwencja narzuca także obowiązek przekazania nadzoru nad respektowaniem tych wszystkich „praw” ponadnarodowej iberoamerykańskiej organizacji ds. młodzieży.

 

Paragwajska Izba Deputowanych, mimo silnego nacisku organizacji międzynarodowych, rządu i mediów nie zgodziła się w 2010 r. na ratyfikację dokumentu.

 

Konwencję przyjęły i ratyfikowały do tej pory: Republika Dominikany, Ekwador, Kostaryka, Honduras, Urugwaj i Boliwia. Podpisały, ale nie ratyfikowały: Kuba, Gwatemala, Meksyk, Nikaragua, Paragwaj, Peru, Portugalia, Wenezuela oraz Panama.

 

Źródło: LSN, piotrskarga.pl, Agnieszka Stelmach


DATA: 2012-10-19 19:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.