DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


NIEZBADANE SĄ WYROKI BOSKIE ! Po co ten krzyk i rozpacz. Pan Bóg ma swój plan, równiez w stosunku do Irlandii. Poza tym, są tam jeszcze setki tysięcy ludzi, którzy głosowali przeciwko aborcji. Jak mozna ich krytykować!? Raczej zalecam wspomóc ich, bo ONI, są najbardziej załamani.
ponad 2 lata temu / nobody
 
Z tymi Węgrami to palnęłaś jak Maks ze Skłodowską-Curie w Seksmisji. Albert: No choćby Kopernik! Kobieta 1: To kłamstwo! Kopernik była kobietą! Albert: Einstein? Kobieta 2: Też była kobietą! Maks: A może Curie-Skłodowska też?! Albert: To akurat nie najlepszy przykład" :)
ponad 2 lata temu / do ale kwik
 
Skoro Europa Zachodnia jest w gruzach to gdzie jest lepiej? W Rosji? W Chinach? A może w Wenezueli? A może na Węgrzech gdzie rządzi kalwinista Orban?
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Sądzę, że skoro Irlandia staje się lewackim krajem, większość rodaków tam mieszkających powinna opuścić ten kraj. Nie mają czego tam szukać, inaczej być może ich dzieci za parę lat pod wpływem indoktrynacji też będą zachwalać aborcję. Lepiej wracajcie do domu.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
- Do aelian - Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz w Ire, ale zapraszam Cię do Dublina do Kościoła Św. Kevina na Harrington Street. Msza Św. Trydencka w każdą Niedzielę o godz: 10:30. Praktycznie co Niedzielę, Księża mówili tam na Kazaniach o tym czym jest aborcja i dlaczego prawdziwy Katolik aborcji popierać ani na nią głosować nie może. Przyjdź. Pofatyguj się, bo naprawdę warto. Kościół pełny a w nim spora grupa Polaków, a wśród nich niektórzy przyjeżdżający nawet z daleka. Ale jak przyjedziesz i zobaczysz piękno Mszy Trydenckiej i posłuchasz Kazań - prawdziwych Kazań, a nie miałkich przemówień, to już z tego Kościoła nie odejdziesz. Tam głoszona jest prawda i sama tylko li czysta prawda, którą w innych Kościołach już ciężko usłyszeć.
ponad 2 lata temu / Fabian
 
Ależ od dawna wiadomo że dla lewaków, w szczególności dla ciebie, problemem jest ogarnięcie prostych i logicznych podstaw rozumowania. Ukazujesz to bezrozumnie kierując do człowieka pytanie o przyczyny decyzji Pana Boga odnośnie konstrukcji tego świata. Po drugie, tradycyjnie masz urojenia, bo nikt nie napisał że koń jest bezwartościowy :)
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
Co wy z tą Europą Zachodnią? Przecież w Rosji i Chinach aborcja jest legalna a te kraje to nie UE i nie Europa Zachodnia.
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
@Misiek Nie martw się lewicowy cwaniaczku - jeśli nie pomogły modlitwy, to pomogą kary, które przywrócą ich do moralnego pionu. A te na pewno przyjdą, wcześniej czy później.
ponad 2 lata temu / zgred
 
@do Misiek: Faktycznie to problem ogarnięcie prostych i logicznych podstaw rozumowania dla do Misiek. Skoro ten wóz jest tak cenny, to po co Pan Bóg uzależnił istnienie tego wozu pełnego złota od istnienia bezwartościowego konia i jego wolnej woli?
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Opinie na ten temat niczego nie zmienią i nie ma się co prześcigać w oburzeniach i przerażeniach. Ja mam pytanie do ks. Prymasa, Przew. Konferencji Episkopatu Polski, wszystkich biskupów i księży, mediów katolickich - czy do nikogo z Was, jakąkolwiek drogą nie dotarła prośba szarego, irlandzkiego księdza, skierowana do naszego narodu polskiego, o wsparcie tej batalii i wspólną z katolikami Irlandii modlitwę różańcową o pokonanie diabła ??? Wystarczyła jedna krótka informacja w tej sprawie, prośba odczytana z obowiązku we wszystkich kościołach Polski o włączenie się w modlitwę i wtedy Wasze sumienie byłoby czyste. Niestety NIE JEST. Wszyscy, którzy wiedzieliście o tym, nie przekazaliście tego dalej, albo sami swoją władzą nie podjęliście takiej decyzji, (ja na swoim podwórku próbowałem) jesteście współwinni śmierci tych dzieci. Amen.
ponad 2 lata temu / Roman Dorna
 
A gdzie byli ksieza i reszta "przewodnikow duchowych" Irlandczykow? Schowali tchurzliwie glowy w piasek... Podobnie bylo przed wczesniejszym referendum odnosnie "malzenstw" zboczencow. Powinny byc czytane listy biskupie w czasie kazan, wyglaszane kazania nawolujace do obrony malzenstw i nienarodzonych! Powinny byc organizowane demonstracje! W kosciolach ksieza w kazaniach nie zajakneli sie nawet o prawach nienarodzonycj i temacie referendum. Tak jakby ten temat nie istnial... Odpowiedza za to po smierci... W Irlandi Kosciol jest w stanie agonalnym. W wiekszosci kosciolow w czasie niedzielnych mszy 70% wiernych to staruszkowie... Z roku na rok koscioly pustoszeja. W parafiach juz posluguja cudzoziemcy.... W mojej jest kaplan Nigeryjczyk i ojciec z Indii... Masakra
ponad 2 lata temu / aelian
 
Głosowanie jak głosowanie, nie warto się podniecać emocjonalnie... Porównajmy tu środki chociażby finansowe a z tym także związana propaganda medialna... Ludzie w większości to takie "owieczki", nie powiem że barany, do strzyżenia przez pasożytów na nich ich żerujacych. Historia kołem się toczy, przypomnę tu tylko postać niejakiego Jacob Fugger 1495 - 1525. Bankier i kupiec o stanie "duchownego zakonnika", który miał w swojej kieszeni nie jednego króla Europy. Działał już wtedy podobnie jak bogaci naszych czasów, degeneraci i przestępcy tacy od różnych "fundacji". Oni kształtują i urabiają opinię "ludu", czyli "obłąkanych owieczek". Dlatego na przyszłość proponuję Referenda na temat zdrowia. Po którym zlikwidujemy wszystkich chorych, referendum na temat Boga, poktórym zlikwidujemy wierzących czyli kościół, bo przecież wszystkim wiadomo że w demokracji prawda leży zawsze po stronie większości. Miłego dnia życzę...
ponad 2 lata temu / okirex
 
Terazkolej na Polskę...
ponad 2 lata temu / Kasandra
 
Diabeł widać króluje i zbiera swoje żniwo. Ludzie dają się nabrać i myślą, że są nowocześni, a tak naprawdę plują Panu Bogu w twarz. Wyjdą na tym tragicznie. A tacy jak nijaki Misiek, który próbował błysnąc na forum, nawet nie zdają sobie sprawy, że grają w tej samej drużynie z niejakim Lucyferem. I Lucyfer go poklepuje, że Misiek fajno gada.
ponad 2 lata temu / Papaj
 
Niby szanse były marne, ale słów brak... Pozostaje modlitwa, pokuta i niezachwiana wiara w Bożą Opatrzność, choć serce się kraje na myśl o małych Irlandczykach, którym bawiący się w Boga zwyrodnialcy nawet nie pozwolą się urodzić... Zaś komentarz niejakiego "Miśka" winien wylądować na śmietniku. Ewentualnie na forum "Gejzety Aborczej" nadredaktora Szechtera lub Urbachowego "Nie", co akurat na jedno wychodzi...
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Do @misiek. Urodziłeś się dorosłym, wnioskuję. Bez komentarza.
ponad 2 lata temu / Em.
 
Żeby używać analogii, powinieneś najpierw ogarnąć podstawy rozumowania. Bo np. wóz pełen złota jest dużo cenniejszy od konia. I w oczach Pana Boga tak właśnie jest: niewinne bezgrzeszne dziecko w fazie płodowej jest dużo cenniejsze od dorosłej, rozwiniętej dzieciobójczyni.
ponad 2 lata temu / do Misiek
 
Nie wiem czy moderacja to puści,ale ludzie naprawdę proszę was bądźcie realistami.Lewaki mają w swoich rękach wszystko: media, szkoły , uczelnie wyższe, sądy, celebrytów czy polityków,a waszą jedyną odpowiedzią na to jest jak zwykle więcej różańca.I tak modlicie się już sporo, to co tyle nie wystarcza? Bądźmy realistami jedyną nadzieją na odnowę tego świata jest kara Boża, która zniszczy złych ludzi.Ale jak chcecie to dalej się módlcie o pokój z modernistami.Tyle, że ten pokój będzie niestety szatański,a nie Boży.
ponad 2 lata temu / Realista
 
Pamiętajmy w modlitwie o Irlandi
ponad 2 lata temu / Krzysztof
 
To modlitwy nie pomogły? Dziwne. Proces odkatoliczania Irlandii trwa. Dosyć katolickiego stawiania wozu przed koniem, czyli płodu przed dorosłym, rozwiniętym człowiekiem.
ponad 2 lata temu / Misiek
 
A tłum zawołał: "ukrzyżuj! ukrzyżuj" - abortuj, abortuj! [_+_] A jeśli teraz na Europę przyjdzie to, co przyszło w 70 roku na Jerozolimę?
ponad 2 lata temu / kapłan katoilicki
 
Niestety u nas może być podobnie. Tchórzliwa władza unika wprowadzenia ustawy medialnej, a ponad 80% mediów jest w rękach obcych lewacko = liberalnych. Co jest ewenementem w krajach cywilizowanych . Tchórzliwa hierarchia Kościoła jest podzielona niejednoznaczna i kieruje się bardziej polityczną poprawnością dyktowaną przez środowiska GW niż Ewangelią, co więcej toleruje środowisko tzw "kościoła otwartego ", do którego zaproszony został szatan i z zaproszenia chętnie skorzystał. Środowisko to reprezentuje GW i jej agenta czyli "Tygodnik Powszechny " no i hierarcha w postaci Bp.T.Pieronka i wielu innych np ks Boniecki, ks Lemański.
ponad 2 lata temu / Mirosław
 
Stała się rzecz straszna, ale katolikowi nie wolno tracić ducha. Wiara, nadzieja i miłość nigdy nie powinny nas opuszczać. Wrogowie Chrystusa prą do przodu, ale ostatecznie przegrają. Naszą misją jest strzec prawdy i głośno ją wypowiadać. Mnie bardziej niepokoi postawa irlandzkiego Kościoła, który nie potrafił zachować odpowiednio zdecydowanej postawy. Oraz postawa Watykanu, który ich nie wsparł.
ponad 2 lata temu / Kwiat
 
Straszny dzień, straszna wiadomość.
ponad 2 lata temu / szczery
 
Ostatnie 30 lat w Irlandii i na Malcie to także straszliwe ostrzeżenie dla nas, by nie popadać w pychę i samozadowolenie, z w Polsce jeszcze nie jest źle w porównaniu z innymi krajami. Odnoszę wrażenie, że w Polsce wiele rzeczy trzyma się siłą inercji, bo generalnie Polacy nie są skłonni do przeprowadzania rewolucyjnych zmian w jakiejkolwiek dziedzinie, a nie z głębokiego przekonania.
ponad 2 lata temu / stasiu
 
niedobrze bo po takich sukcesach mogą się te siły szatana zwrócić przeciwko Polsce ! oni muszą to zrobić z każdym państwem katolickim ! Módlmy się do Maryi i Jezusa o miłosierdzie dla Polaków !
ponad 2 lata temu / Módlmy się do Ducha Świętego
 
Ostrzeżenie przychodzi z Irlandii. Najwyższy czas na obronę Polski: Kto może odpowiedzialnie zadeklarować odmówienie Nowenny Pompejańskiej w intencji Polski, niech to zrobi. Ktoś musi wcześniej dać znać i to działanie zainicjować - w określonym momencie, niezbyt odległym, przed okresem wakacyjnym - w czasie urlopu najłatwiej będzie zacząć Nowennę, każdy ma wtedy więcej czasu, potem już "pójdzie samo". Kościół Polski powinien tę narodową Modlitwę autoryzować. Niech to będzie szeroko rozpropagowane, niech się zaangażują w to znani ludzie. Polska będzie bezpieczna pod płaszczem Maryi. Później za nami podążą inni Europejczycy. Nie traćmy czasu.
ponad 2 lata temu / Billy
 
W Polsce żałoba po Irlandii...
ponad 2 lata temu / Bill Anonim
 
Amen!
ponad 2 lata temu / Dacjan
 
Nie jedyna to apostazja we współczesnej Europie. Bardzo to smutne, ale i u nas nie dzieje się dobrze ...
ponad 2 lata temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.