DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Irlandia. Ostateczna apostazja narodu [KOMENTARZE PO REFERENDUM]

Irlandia. Ostateczna apostazja narodu [KOMENTARZE PO REFERENDUM]

Jeszcze nie tak dawno Irlandia stanowiła europejski bastion katolicyzmu. W ciągu ostatnich lat jednak naród zamieszkujący Zieloną Wyspę dokonał spektakularnych aktów apostazji - najpierw popierając w referendum małżeństwa homoseksualne", a teraz wydając demokratyczny wyrok śmierci na nienarodzone dzieci...

 

 

***

mec. Jerzy Kwaśniewski - prezes Instytutu Ordo Iuris

 

Mamy do czynienia z ostatecznym zatonięciem cywilizacji chrześcijańskiej w Irlandii i ostatecznym końcem nadziei, jakie można było wiązać z Europą Zachodnią na to, że podniesie się z gruzów i opowie po stronie cywilizacji łacińskiej a tym samym - cywilizacji życia.

 

Wyniki tego referendum są efektem wieloletniej kampanii nienawiści i wieloletnich zaniedbań.

 

Z jednej strony organizacje aborcyjne i środowiska LGBT przez lata atakowały małżeństwo, rodzinę, Kościół Katolicki i ludzkie życie, czyli wszystkie elementy tożsamości narodowej Irlandczyków.

 

Z drugiej zaś obserwowaliśmy ogromne zaniedbania ze strony katolickiej większości, począwszy od hierarchów Kościoła, którzy tak naprawdę ocknęli się 2 tygodnie temu i zajęli (nie wszyscy zresztą) twarde stanowisko w sprawie ochrony życia dzieci poczętych.

 

Przykro to mówić, ale zawiedli również sami wierni Kościoła, którzy organizowali się na zasadzie "pospolitego ruszenia" na placu boju i w czasie, który wyznaczyli im zwolennicy aborcji.

 

O ile referenda z początku lat 90. czy z roku 2002 były jeszcze zwycięskie dla katolików, to potem przeprowadzono bardzo dobrze przemyślane i skoordynowane akcje rozpoczynające się od ataku na Kościół, a następnie przechodzące do zniszczenia, wręcz splugawienia instytucji małżeństwa. W piątkowym referendum obserwowaliśmy końcowy etap tej rewolucji, która została sfinalizowana zezwoleniem na dzieciobójstwo małych Irlandczyków.

 

Wyniki referendum pokazują, że dzisiejsza Irlandia nie jest już tą samą Zieloną Wyspą, która w latach 80. i 90. chroniła małżeństwo i życie.

 

Pomimo tego smutnego dnia dla obrońców życia i wszystkich ruchów pro life musimy pamiętać o jednym: NIE MOŻEMY DAĆ SIĘ ZAPĘDZIĆ W KOZI RÓG DEFETYZMU! NIE MOŻEMY POZWOLIĆ ZABIĆ W NAS DUCHA WALKI! MUSIMY NADAL WALCZYĆ W OBRONIE ŻYCIA I RODZINY DOPÓKI STARCZY NAM NA TO SIŁ!

 

***

Paweł Kwaśniak - prezes Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny

 

Irlandia padła! Walec rewolucji nie zatrzymuje się, tylko po kolei rozjeżdża wszystko i wszystkich, a zwłaszcza niewinne dzieci, które z niewiadomych przyczyn są dla niego największym zagrożeniem.

 

Nie możemy się jednak dołować! Nie możemy zaprzestać dalszych działań w obronie życia! Dopóki żyjemy, dopóki Pan Bóg daje nam siłę i rozum, dopóty musimy robić wszystko, żeby stać na straży prawdy, życia i rodziny, bo tylko w ten sposób możemy przeciwstawić się cywilizacji śmierci.

 

Oczywiście jest nam dzisiaj żal, że niegdyś katolicka Irlandia w ciągu 30 lat prawie całkowicie wyrzekła się swojego dziedzictwa i swojej tożsamości. Najpierw przyjęto prawo rozwodowe, następnie zalegalizowano tzw. homo-małżeństwa, a teraz dano zielone światło na mordowanie w majestacie prawa dzieci poczętych. Nie możemy jednak trwać w smutku, tylko musimy wyciągnąć jak najszybciej wnioski i zacząć działać, ponieważ marudzeniem nic nie osiągniemy.

 

W Bogu nasza nadzieja! Módlmy się o mądrość i światło Ducha Świętego dla wszystkich, którym leży na sercu ochrona życia i rodziny!

 

Święty Augustyn powiedział "Pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga". Jestem przekonany, że działając w myśl tego hasła nie tylko obronimy w Polsce cywilizację chrześcijańską, ale również damy sygnał do walki w Europie i na świecie z cywilizacją śmierci.

 

Nie bójmy się! Nie milczmy jak Irlandczycy, którzy zostali pokonani przez zwolenników aborcji. Nie dajmy sobie wmówić, że aborcja to podstawowe prawo kobiety, a dziecko poczęte jest naroślą, którą w każdej chwili można usunąć. Głośmy chwałę życia! Głośmy świętość małżeństwa i rodziny! Pokażmy Europie i światu, czym są prawdziwe wartości, za które warto walczyć i którym warto się poświęcić.

 

 

***

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - prawnik, psycholog

 

Wstępne wyniki referendum w Irlandii pokazują smutną rzeczywistość współczesnej Europy, w której prawo do życia przyznaje się tylko wybranym ludziom. Mamy do czynienia z naruszeniem równego traktowania ludzi ze względu na ich fazę rozwoju. I dzieje się to w Europie, która tyle krzyczy o równym traktowaniu. 

 

Te wyniki najbardziej jednak prowokują pytanie, co takiego - jako ludzie respektujący prawo do życia od poczęcia - zaniedbaliśmy? I co powinniśmy zrobić, żeby ten przykry trend rozszerzania się aborcji w Europie odwrócić? Ważnym krokiem w tym celu powinna być dla nas zmiana polskiego prawa na takie, które będzie chroniło życie każdego człowieka. Wiem, że dla Irlandczyków zaangażowanych w obronę życia w ich kraju byłoby to ogromnym wsparciem.


DATA: 2019-01-15 12:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NIEZBADANE SĄ WYROKI BOSKIE ! Po co ten krzyk i rozpacz. Pan Bóg ma swój plan, równiez w stosunku do Irlandii. Poza tym, są tam jeszcze setki tysięcy ludzi, którzy głosowali przeciwko aborcji. Jak mozna ich krytykować!? Raczej zalecam wspomóc ich, bo ONI, są najbardziej załamani.
ponad 2 lata temu / nobody
 
Z tymi Węgrami to palnęłaś jak Maks ze Skłodowską-Curie w Seksmisji. Albert: No choćby Kopernik! Kobieta 1: To kłamstwo! Kopernik była kobietą! Albert: Einstein? Kobieta 2: Też była kobietą! Maks: A może Curie-Skłodowska też?! Albert: To akurat nie najlepszy przykład" :)
ponad 2 lata temu / do ale kwik
 
Skoro Europa Zachodnia jest w gruzach to gdzie jest lepiej? W Rosji? W Chinach? A może w Wenezueli? A może na Węgrzech gdzie rządzi kalwinista Orban?
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Sądzę, że skoro Irlandia staje się lewackim krajem, większość rodaków tam mieszkających powinna opuścić ten kraj. Nie mają czego tam szukać, inaczej być może ich dzieci za parę lat pod wpływem indoktrynacji też będą zachwalać aborcję. Lepiej wracajcie do domu.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
- Do aelian - Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz w Ire, ale zapraszam Cię do Dublina do Kościoła Św. Kevina na Harrington Street. Msza Św. Trydencka w każdą Niedzielę o godz: 10:30. Praktycznie co Niedzielę, Księża mówili tam na Kazaniach o tym czym jest aborcja i dlaczego prawdziwy Katolik aborcji popierać ani na nią głosować nie może. Przyjdź. Pofatyguj się, bo naprawdę warto. Kościół pełny a w nim spora grupa Polaków, a wśród nich niektórzy przyjeżdżający nawet z daleka. Ale jak przyjedziesz i zobaczysz piękno Mszy Trydenckiej i posłuchasz Kazań - prawdziwych Kazań, a nie miałkich przemówień, to już z tego Kościoła nie odejdziesz. Tam głoszona jest prawda i sama tylko li czysta prawda, którą w innych Kościołach już ciężko usłyszeć.
ponad 2 lata temu / Fabian
 
Ależ od dawna wiadomo że dla lewaków, w szczególności dla ciebie, problemem jest ogarnięcie prostych i logicznych podstaw rozumowania. Ukazujesz to bezrozumnie kierując do człowieka pytanie o przyczyny decyzji Pana Boga odnośnie konstrukcji tego świata. Po drugie, tradycyjnie masz urojenia, bo nikt nie napisał że koń jest bezwartościowy :)
ponad 2 lata temu / do Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.