DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Irlandia: 7 stycznia rozpoczęło się „legalne” wykonywanie aborcji nawet do 6 miesiąca ciąży!

Irlandia: 7 stycznia rozpoczęło się „legalne” wykonywanie aborcji nawet do 6 miesiąca ciąży!
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Irlandzkie Stowarzyszenie Planowania Rodziny (IFPA) potwierdziło, że 7 stycznia 2019 r. rozpocznie się uśmiercanie dzieci poczętych w Irlandii. W Sylwestra organizacja napisała na swojej stronie: „Z zadowoleniem przyjmujemy nową erę na rzecz zdrowia reprodukcyjnego i praw w Irlandii, a wszyscy w IFPA życzą wam radosnego i zdrowego Nowego Roku 2019”.

 

Aborcja oficjalnie stała się „legalna” w Republice Irlandii 20 grudnia ub. roku po tym, jak prezydent Michael D. Higgins podpisał nową ustawę.

 

W maju obrońcy życia wszczęli kampanię, mającą na celu ocalenie ósmej  poprawki do konstytucji, która zakazywała aborcji. Została ona podważona w referendum finansowanym przez globalne lobby aborcyjne i homoseksualne, w tym przez gigantów internetowych z USA.

 

Kampania na rzecz praw aborcyjnych, ujawniona przez DCLeaks.com w 2017 roku, finansowana w dużej mierze przez miliardera George'a Sorosa i jego Fundację Open Society, okazała się sukcesem.

 

Nowy irlandzki system aborcji, który jest pod wieloma względami jeszcze bardziej ekstremalny niż prawo w Wielkiej Brytanii, umożliwia aborcję na żądanie do 12 tygodnia ciąży.

 

Ustawa przewiduje uśmiercenie dzieci nawet do 6 miesiąca ciąży, gdy zaistnieje ryzyko „poważnej szkody” dla życia lub zdrowia kobiety. Ryzyko „poważnej szkody” dla zdrowia celowo nie jest zdefiniowane, by zapewnić jego szeroką interpretację. Termin „zdrowie” obejmuje zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Na przykład w sąsiedniej Wielkiej Brytanii zdecydowana większość aborcji przeprowadzana jest ze względu na wskazania dla „zdrowia psychicznego” kobiety.

 

Wszystkie poprawki pro-liferów, w tym te, których celem był zakaz aborcji ze względu na niepełnosprawność czy pleć, umożliwienie pochówku uśmierconych dzieci zostały odrzucone.

 

Chris Fitzpatrick, konsultant położnik i ginekolog w szpitalu w Coombe, napisał w „Irish Times”, że nacisk na rozpoczęcie wykonywania aborcji podważa bezpieczeństwo pacjentek w klinikach i naraża lekarzy na szykany.  

 

„W bezprecedensowym odejściu od normalnej praktyki klinicznej możemy mieć w styczniu sytuację, w której ci z nas, którzy świadomie sprzeciwiają się aborcji, mogą znaleźć się pod presją, aby podjąć pewne procedury medyczne, do których nie jesteśmy uprawnieni, ponieważ nie otrzymaliśmy w ogóle, albo posiadamy niewielkie szkolenie w tym zakresie” – napisał Fitzpatrick.  Dodał, ze menedżerowie opieki zdrowotnej i politycy wcale się tym nie przejmują.

 

Irlandzki felietonista „Examinera”, Gerard Howlin, komentując wejście ustawy w życie, stwierdził, że to „ostatni gwóźdź do trumny naszej starej tożsamości”. Pytał Irlandczyków, „kim teraz jesteśmy?”.

 

Źródło: breitbart.com

AS


DATA: 2019-01-07 14:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Państwo Irlandii stało się mordercą dzieci.
6 miesięcy temu / Obserwator
 
Prawo do morderstwa w majestacie prawa że tak powiem proszę Pani
6 miesięcy temu / x
 
Kto zmarnował to młode pokolenie? Gdzie rodzina, dziadkowie, rodzice, szkoła, kościół?
6 miesięcy temu / Mega
 
przypominam że prawo do ..to nie nakaz ,nikt siłą nikogo nie zagania zobaczymy jakimi katoliczkami są naprawdę Irlandki
6 miesięcy temu / ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.