DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Irlandczycy zapowiadają swój „Różaniec do Granic”. Pomodlą się w intencji życia poczętych dzieci

Irlandczycy zapowiadają swój „Różaniec do Granic”. Pomodlą się w intencji życia poczętych dzieci
Źródło: pixabay.com

„Różaniec do Granic” odbił się szerokim echem na niemalże całym świecie. Ponad milion wiernych modliło się nie tylko na granicy Rzeczypospolitej, ale również w wielu miastach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Australii, a nawet Afryki. Ogromny sukces modlitwy zainspirował katolików z Irlandii. Już 26 listopada zorganizują oni swój „Różaniec do Granic” w intencji utrzymania w kraju prawnej ochrony życia poczętego.

 

Z informacji podanych przez Radio Watykańskie wynika, że Irlandczycy są mocno zaniepokojeni planami swojego rządu, który planuje przeprowadzić wiosną 2018 roku referendum w sprawie „złagodzenia obowiązującego tam prawa aborcyjnego”. Obecne przepisy zezwalają na aborcję jedynie w przypadku zagrożenia życia matki.

 

Nasze prawo aborcyjne jest zbyt restrykcyjne – powiedział urzędujący od czerwca premier Irlandii Leo Varadkar (zadeklarowany homoseksualista). Niewykluczone, że polityk celowo będzie podgrzewał społeczne emocje w tej sprawie. Media sugerują bowiem, że planowane referendum może odbyć się w czasie zapowiedzianej przez papieża Franciszka wizyty w Irlandii podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

 

Radio Watykańskie podkreśla, że „od kilkunastu już lat Irlandia jest też areną silnej sekularyzacji”. Liczba katolików w tym kraju zmniejszyła się w ciągu ostatnich pięciu lat z 84 do 78 proc. – i to pomimo napływu katolickich imigrantów, m. in. z Polski.

 

 

Źródło: rp.pl

TK

 

 


DATA: 2017-10-27 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odmawiajcie różaniec codziennie taka jest prośba Matki Bożej w roku 1917 w Fatymie. W 100-lecie objawień incjatywę modlitwy podjęła Polska.Co raz to groźniejsze kataklizmy zmuszają do myślenia.Nie zginą te kraje,które wrócą do dekalogu i wiarę w Boga.Należy modlić się i czynić pokutę,aby zmniejszyć karę za popełnione grzechy ( o tym mówią, liczne objawienia ).W ślad za Polską ,modlitwę różańca świętego podjęły inne państwa Włochy i Irlandia.
ponad 1 rok temu / Ryszard
 
Jest już swoista "nowa świecka tradycja" irlandzkich referendów: jeżeli wynik głosowania jest niezgodny z obowiązującymi trendami, referendum powtarza się - aż do skutku. Módlmy się za Irlandczyków...
ponad 1 rok temu / Terebesz
 
Iskra wyszła z Polski! Czas by iskrę zwiększyć w ogień pochodni, bo świat szuka sposobu, by ją ugasić. Polacy-Rodacy nie odkładajmy Różańca do rezerwy!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Bogu dziekujmy, Ducha absolutnie nie gasmy! Trzymajmy mocno rozance w rekach i walczmy kazdego dnia w swoich domach, rodzinach, szkolach i miastach, wszedzie gdzie mozecie dac zywe swiadectwo. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
brawo irlandczycy! Aby było Was więcej niż milion.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Wyszła ta iskra z Polski!Intencja Irlandczyków to jedno,a Światowe spotkanie rodzin to druga sprawa,bo sami pisaliście kogo irlandzki kardynał zaprasza na kongres.Dodam tylko,że na innym portalu,gdzie wspomniano o tym spotkaniu,napisano,że wywierane są naciski na organizatorów,by oprócz tradycyjnych rodzin,brały w nim udział rodziny nowego kroju.I pewnie dlatego termin referendum będzie taki,a nie inny.
ponad 1 rok temu / nik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "55686"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.