DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Irlandczycy przed arcyważnym wyborem. Obronią powszechne prawo do życia?

Irlandczycy przed arcyważnym wyborem. Obronią powszechne prawo do życia?
Ilustracja: loveboth.ie

Już 25 maja Irlandczycy zdecydują, czy ich ustawa zasadnicza nadal będzie stać na straży życia nienarodzonych. Aktualnie toczy się walka o to, czy chroniąca dzieci poczęte Ósma Poprawka do Konstytucji ma zostać zniesiona, czy też nie. Po jej zniesieniu rząd będzie mógł wprowadzić dowolne prawo aborcyjne.

 

Dziesiątki tysięcy plakatów, billboardy i wpinki na odzieży już od tygodni rzucają się w oczy na ulicach Dublina. W ubiegłą sobotę w marszu pod hasłem „Kochaj Oboje” (Love Both) wzięło udział kilka tysięcy osób. Organizatorzy manifestacji zachęcali Irlandczyków, by dali z siebie wszystko w zmaganiu o obronę Ósmej Poprawki.

Jak mówi Robert Nugent z ruchu Pro Life Ireland, przedreferendalne sondaże nie pozwalają przewidzieć, jaki będzie wynik głosowania.

W tym momencie z naszej strony w kampanię jest zaangażowanych 8 tysięcy osób. Poza Dublinem widzimy, że około 60 procent będzie głosowało na „nie”. Jest to bardzo silny ruch pro-life poza stolicą. W Dublinie natomiast szacujemy, że będzie to około 45 proc. na „nie”, ale wciąż wkładamy dużo wysiłku w kampanię – powiedział Radiu Watykańskiemu Robert Nugent.

 

To bardzo trudna walka: media, rząd i organizacje takie jak Amnesty International nawołują do głosowania na „tak”. Jak wiemy, w pytaniach o tak czy nie, ze względów psychologicznych zwykle wygrywa „tak”. Dlatego spędzamy dużo czasu, przekonując ludzi o faktach i o tym, że nie można opierać prawa na wyjątkach – podkreślił obrońca nienarodzonych.

 

Nie możemy pozwolić, żeby trudne przypadki ciążowe, które są mniejszością, usunęły z Konstytucji prawo do życia dla każdego poczętego dziecka. Dlatego proszę radiosłuchaczy, żeby zachowali Irlandię w swoich myślach i modlitwach, jest to trudny czas dla praw człowieka. Kiedy raz się je usunie, bardzo trudno jest je przywrócić – przestrzegł Nugent.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2018-05-21 12:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kto uratuje Polskę!? A kto zablokuje tą szatanska aborcję w Polsce!? Chyba nie Irlandia. Musimy sami myśleć modlić się bo ani rząd ani niektórzy kapłani biskupi nie spieszą się na ratunek Polsce! Przepraszam za słowa. Teraz to musimy myśleć tylko o Polsce a nie patrzeć na inne kraje bo nas diabeł zabije.
3 miesiące temu / Wierna
 
będzie b. ciężko , cała klasa polityczna i media są po jednej stronie, antykościelna propaganda, wyciągająca bez końca sprawy afer sprzed lat odciągnęła od Kościoła wielu Irlandczyków
3 miesiące temu / darek
 
NA RATUNEK IRLANDII ? Irlandzki ksiądz prosi Polaków o modlitwę! https://www.youtube.com/watch?v=XqAhJKzketE
3 miesiące temu / Krzysztof
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.