Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Ireneusz Dudek: Prawa Boże nie podlegają dyskusji! Muzyk podpisał petycję Polonia Semper Fidelis


Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia” – mówi Ireneusz Dudek, muzyk i wokalista poparł akcję „Polonia Semper Fidelis”.

 

List do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wciąż można podpisać na stronie http://poloniasemperfidelis.pl.

 

Ireneusz Dudek złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany muzyk, wokalista i autor tekstów wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

Trzeba zadać sobie takie retoryczne pytanie – Czy można przystępować do sakramentu będąc w grzechu? No oczywiście, że nie! Więc jak może przystępować do Komunii Św. człowiek który żyje w niesakramentalnym związku, a nawet gorzej – który jest rozwodnikiem i żyje w drugim związku. Jedynym wyjściem dla tych ludzi jest życie jak brat z siostrą. Wtedy rzeczywiście Kościół dopuści ich do przystępowania do sakramentów pojednania i Komunii św. Zastanowiłbym się w ogóle nad kwestią rodziny. Wróciłem z Amsterdamu aby wychowywać dzieci w wierze, po polsku, po katolicku. A co teraz zastaję? Coraz większa liberalizacja, coraz częstsze tłumaczenie że można inaczej.

 

Zauważam nawet dyskusję na temat praw boskich. Do czego my zmierzamy? Nie wolno tego w ogóle ruszać. Te prawa są po to stworzone, byśmy tu na ziemi mieli drogowskazy jak należy postępować i jak należy żyć żeby osiągnąć szczęście wieczne. Nie dyskutujmy z tym wszystkim. Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia”. To nie musi być mordęgą, a nawet jeśli jeden z współmałżonków zgrzeszył to trzeba mu pomóc. Odejście nie rozwiązuje w żadnym wypadku ani jednego problemu. Każdy powinien swój krzyż nosić.

Proponuję – wejdźcie na stronę Polonia Semper Fidelis – w obronie małżeństwa, ja się obiema rękami podpisuję. Naprawdę, proszę was – jako katolicy – walczmy o to.    

 

 Ireneusz Dudek

 

 

 


DATA: 2018-02-14 11:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Panie Irku, dziękuję za piękną postawę!
ponad 1 rok temu / Lublinianin
 
Święta prawda Prawo Boże jest w tych czasach wzgardzone i łamane na każdym kroku brawo dla Pana Ireneusza Dudka całkowicie się zgadzam z jego słowami.Jestem nawróconą chrześcijanką po rozwodzie mam drugie dziecko z drugiego związku i żyjemy jak brat z siostrą można by domyśleć nie da się tak żyć?! A ja jestem czystym dowodem na to że da się ????????
ponad 1 rok temu / Anna38
 
Panie Ireneuszu, Pan Bóg wynagrodzi Panu odwage i stanie przy prawdzie. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / gryf
 
Oby osób broniących prawd Bożych było jak najwięcej ! Przyjmowanie Komunii Św. w grzechu to ŚWIĘTOKRADZTWO !!! Wie to każdy , kto chodzi do kościoła na Mszę Św. Dlatego nie rozumiem papieża Franciszka jako namiestnika Św. Piotra , że taki klimat wprowadza , aby prawd Bożych musieli bronić osoby świeckie .
ponad 1 rok temu / c-a
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary Ireneusza Dudka. Tak trzymac! Dzis trzeba swiadkow wiary, zawsze trzeba swiadkow wiary! Precz ze smiertelnym grzechem cudzolostwa oraz precz z tchorzostwem tzw. letnich katolikow. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@gość, @bjs: Może by tak raz jeszcze spróbować? Może tym razem bez wulgaryzmów?
ponad 1 rok temu / Jerry
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.