DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Irańczycy aresztowali 17 osób oskarżonych o szpiegostwo na rzecz CIA – część zostanie zgładzona

Irańczycy aresztowali 17 osób oskarżonych o szpiegostwo na rzecz CIA – część zostanie zgładzona
fot CIA, domena publiczna via wikimedia commons

W poniedziałek irańskie ministerstwo poinformowało o aresztowaniu 17 osób posądzonych o szpiegostwo na rzecz CIA. Część z nich skazano na karę śmierci. Przyczyni się to zapewne do pogorszenia i tak napiętych stosunków Iranu z niektórymi krajami Zachodu.

 

Według przedstawiciela Iranu, do aresztowań dochodziło w ciągu ostatnich miesięcy. Oficer, który poinformował o zdarzeniach na konferencji prasowej nie ujawnił swej tożsamości. Jak zauważa Fox News, zazwyczaj nie jest ona utrzymywana w tajemnicy w takich sytuacjach.

 

Iran oświadczył, że szpiedzy znajdowali się w centrach ekonomicznych, infrastrukturalnych, wojskowych i cybernetycznych.  

 

W ostatni piątek Iran zajął brytyjski tankowiec w cieśninie Ormuz. Wielka Brytania zapowiedziała przeprowadzenie zdecydowanych działań w odpowiedzi. Na poniedziałek brytyjski komitet zajmujący się reagowaniem w nagłych sytuacjach zaplanował spotkanie. Według informacji uzyskanych przez CNN zajęto również inny tankowiec, pływający pod liberyjską banderą.

 

Z kolei 18 lipca Amerykanie poinformowali o zniszczeniu irańskiego drona, który nadmiernie zbliżył się do amerykańskiego statku. Jednak Irańczycy zaprzeczają, jakoby do tego doszło.

 

Sytuacja ze szpiegami przyczyni się zapewne do pogłębienia napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. W 2018 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zrezygnował z amerykańsko-irańskiego porozumienia nuklearnego i nałożył na Iran sankcje.  

 

Celem zawartej w lipcu 2015 roku umowy między sześcioma mocarstwami (USA, Francja, Wielka Brytania, Chiny, Rosja i Niemcy) a Iranem było ograniczenie irańskiego programu nuklearnego w zamian za stopniowe znoszenie sankcji.

 

7 lipca irański rzecznik rządu Ali Rabiei poinformował, że Iran wzbogaca uran w większym stopniu niż dopuszcza porozumienie nuklearne. Z kolei wiceszef irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Abbas Arakczi stwierdził, że wynika to z braku pomocy w sprzedaży Ropy. Negatywnie decyzję Iraku przyjęły Francja, Niemcy i Wielka Brytania.

 

 

Źródło: foxnews.com / edition.cnn.com / tvn24.pl

mjend


DATA: 2019-07-22 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Idę o zakład, że ci szpiedzy są narodowości irańskiej, bo gdyby było inaczej... to byłoby inaczej. Mogę się też założyć, że skoro byli przeciwni eskalacjom konfliktu, to zostali za to uznani za "szpiegów na rzecz CIA". Ot, demokratyczny kraj rozprawia się z opozycją.
1 miesiąc temu / lmao
 
Waldemar z Angl - tak tak, źli Żydzi i dobrzy Arabowie... zwłaszcza z Hamasu.
1 miesiąc temu / Dead Dog
 
Szpiedzy nominalnie z USA, ale wiadomo, że pracują dla Żydów okupujących Palestynę...
1 miesiąc temu / Waldemar z Angl
 
lolo, głupiś.
1 miesiąc temu / Dead Dog
 
ręce świerzbią usrael aby wywołać wojnę
1 miesiąc temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.