DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Iran nie „uwolni” brytyjskiego statku. Głos zabrało polskie MSZ

Iran nie „uwolni” brytyjskiego statku. Głos zabrało polskie MSZ
Jeremy Hunt fot. Forum

Brytyjski minister spraw zagranicznych, Jeremy Hunt jest „bardzo rozczarowany” reakcją irańskiej dyplomacji na wezwanie do szybkiego rozwiązania problemu. Iran nie chce wycofać żołnierzy z pokładu brytyjskiego tankowca Stena Impero. Głos w sprawie zabrało też polskie MSZ.

 

Hunt, dowiedziawszy się o przejęciu przez irańskie wojsko statku płynącego pod brytyjską banderą, powiedział o wkroczeniu na „niebezpieczną ścieżkę” oraz „nielegalnym i destabilizującym działaniu”.

 

Po zdecydowanej wypowiedzi ministra, Hunt podjął próbę kontaktu ze swoim irańskim odpowiednikiem, Mohammadem Javed Zarifem. Ten miał zdecydowanie odmówić „uwolnienia” tankowca. W jego opinii miało dojść do „naruszenia międzynarodowych przepisów morskich”.

 

Jak podała irańska agencja ISNA Zarif powiedział Huntowi, że statek musi przejść teraz proces prawny, by zweryfikować podejrzenie naruszenia przepisów.

 

Głos w sprawie zabrały dyplomacje m.in. Niemiec, Francji, USA a także Polski. Wszyscy zgodnie wzywali Iran do wycofania armii z pokładu Stena Impero. „W związku z ostatnimi incydentami dotyczącymi zajęcia i zatrzymania okrętów w Cieśninie Ormuz, Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu” – czytamy w oświadczeniu polskiego MSZ.

 

W piątek, w godzinach wieczornych, irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła tankowiec Stena Impero, pływający pod brytyjską flagą. Jak wynika ze wstępnych informacji, irańska armia miała zając początkowo dwa brytyjskie tankowce, ale ostatecznie wojsko opuściło statek należący do grupy MV Mesdar. W irańskich rękach znajduje się tankowiec Stena Impero, z którego załogą nie ma obecnie kontaktu.

 

 

Źródło: bbc.co.uk

ged


DATA: 2019-07-20 19:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co się mieszamy do cudzych spraw? Rząd zapomnial o zdradzie z 39 roku,?
6 miesięcy temu / Fakt
 
no, to po takim wystąpieniu "polskiego" MSZ, Iran nie tylko odda ten statek Angolom, ale wszystkie jakie ma odda na złom; boki zrywać, gdyby nie było to takie żałosne;
6 miesięcy temu / JARO
 
Polskiego MSZ... ta, "polskiego". Pakują nasze paluchy w nie nasze drzwi. "Polska polityka" przypomina tresowaną małpę na smyczy. Pokazuje różne sztuki na rozkaz z nadzieją na banana z mądrym wyrazem twarzy i trocinami we łbie. Jedyne co potrafi dobrze to skakać z gałęzi na gałąź, robić głupie miny, drzeć mordę i szczerzyć kły, wywołując ogólną wesołość wśród widzów. Jak się któremu wreszcie znudzi, przywali jej łopatą.
6 miesięcy temu / agricola
 
Znów pakujemy się w nie swoje sprawy
6 miesięcy temu / andrzej
 
POLSKIE MSZ MUSI COŚ POWIEDZIEĆ ŻEBY ZAISTNIAŁO IRAN MA WAS W NOSIE ANGLIA ZATRZYMAŁA BEZPRAWNIE TANKOWIEC IRANU A IRAN ZATRZYMAŁ TANKOWIEC ANGLII NORMALNE PANIE MSZ !
6 miesięcy temu / SCORPION
 
"Polski" MSZ ?. Starsi i mądrzejsi kazali to piesek podniósł nóżkę.
6 miesięcy temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.