DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Iran: legalizacja małżeństw z dziewięciolatkami

Iran: legalizacja małżeństw z dziewięciolatkami

Państwa islamskie systematycznie obniżają granicę wieku, w którym dziewczynki mają przyzwolenie na zawieranie małżeństw. Arabia Saudyjska, chcąc dogonić sąsiadów, obniżyła wiek do 10 lat. Nie dorównano jednak do Iranu.

 

Przed islamską rewolucją w Iranie za mąż nie mogły wychodzić dziewczyny poniżej 16 roku życia.  Wiek ten został znacznie obniżony – teraz jest to 9 lat dla dziewczynek i 15 dla chłopców. - Uważamy, że wiek dziewięciu lat to wiek, w którym dziewczynka osiąga dojrzałość płciową i jest gotowa do wyjścia za mąż – poinformował Mohammad Ali Isfenani, członek tamtejszego parlamentu.


Według danych zebranych przez Mohabat News, w ciągu ostatnich kilku tygodni ponad 75 dziewczynek poniżej 10 roku życia zostało zmuszonych do poślubienia znacznie starszych od siebie mężczyzn. Natomiast w blisko 4000 przypadków zarówno panna młoda jak i pan młody w dniu ślubu nie mieli więcej niż 14 lat.


Cywilne prawo dotyczące dolnej granicy wieku wychodzenia za mąż, ustanowione przed rewolucją pod koniec lat siedemdziesiątych, uznawane jest za nieislamskie i nielegalne. Od dawna nikt nie przestrzegał tych przepisów, islamskie śluby i tak licznie udzielane były dzieciom.  


Sprawą małżeństw nieletnich zajął się brytyjski parlament – donosi euroislam.pl. - Zdecydowaliśmy przyjrzeć się bliżej kwestii małżeństw wśród dzieci oraz wysokiej śmiertelności wśród młodych matek. Okazało się, że jedną z głównych przyczyn śmierci jest małżeństwo oraz ciąża w zbyt młodym wieku. Ich ciała nie są jeszcze gotowe do urodzenia dziecka - powiedziała baronowa Jenny Tonge, przewodnicząca komisji zajmującej się małżeństwami nieletnich.Źródło: euroislam.pl

kra

 

 


DATA: 2012-09-03 09:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Edek każda kobieta ma prawo decydować kiedy chce wyjsc za mąż to powinna być indywidualna sprawa. Kobieta wcale nie potrzebuje faceta. Może nie wychodzić za mąż wcale
ponad 8 lat temu / Kasia
 
Według mnie jest głębszy aspekt dramatu tych dzieci. One są tylko narzędziem w szeroko zakrojonym planie. Fala zalewania Europy przez obywateli islamskich ma na celu >zagospodarowanie< przyszłych ziem dla przyszłego życia muzułmanów.
ponad 8 lat temu / marekb54
 
małżeństwa przeszkadzają, ale promocja środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw wśród nieletnich i związanej z tym wolności seksualnej jest ok. kobiety dzisiaj za późno wychodzą za mąż.
ponad 8 lat temu / edek
 
legalna pedofilia...
ponad 8 lat temu / Maciej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.