DZIŚ JEST:   21   MARCA   2019 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 

Iran: chrześcijaństwo popularne wśród młodego pokolenia

Iran: chrześcijaństwo popularne wśród młodego pokolenia

Mimo tego, że Iran należy do krajów, w których prześladowania chrześcijan są najbardziej dotkliwe na świecie, to być może już wkrótce stanie się państwem, w którym najwięcej muzułmanów nawróci się na chrześcijaństwo.

 

W rankingu organizacji Open Doors, monitorującej sytuację wyznawców Chrystusa w różnych państwach na świecie, Iran zajmuje 9. miejsce pośród 50 krajów szczególnie prześladujących ludzi z powodu ich religii.

 

Instytut Badań na Religią i Demokracją zwraca uwagę, że pomimo intensywnych prześladowań w Iranie coraz więcej muzułmanów przyjmuje nauczanie Chrystusa.

 

Jerry Dykstra, dyrektor ds. public relations w Open Doors podkreślił, że wielu młodych studentów i ich wykładowcy coraz częściej studiują Biblię. Nawracają się też dzieci niektórych polityków.

 

W Iranie praktycznie każda działalność związana z głoszeniem Ewangelii jest nielegalna. Według Open Doors, zaostrzenie prześladowań chrześcijan nastąpiło w 2010 r. po przejęciu władzy przez ajatollaha Ali Chamenei’ego.

 

Reżim każe więzieniem konwertytów, zabrania nauki języka perskiego dla imigrantów, by nie mogli oni nawracać Persów, organizowane są ataki na niektóre wspólnoty gromadzące się w prywatnych domach, a młodzi chrześcijanie karani są batami. Obecnie w więzieniach za wiarę znajduje się 40 chrześcijan.

 

Władza postrzega chrześcijan jako szczególne zagrożenie dla reżimu. Zarzuca się im, że podżegają ludzi do masowych protestów, których w ostatnim czasie jest coraz więcej. Władze bardzo obawiają się rozprzestrzenienia chrześcijaństwa wśród młodego pokolenia, najbardziej zainteresowanego konwersją.

 

 

Źródło:opendoorsuk.org., AS.


DATA: 2014-04-17 07:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ZDROWAS MARIO MODL SIE ZA NAMI
7 miesięcy temu / SLAZAK
 
Przecież Ali Chamenei rządzi Iranem od 1989 roku!!! Skąd ktoś tu wziął datę 2010r...
ponad 4 lata temu / Strażnik
 
islam jak komunizm - uszczesliwia na sile! Gdyby nie zamkniete granice i aparat represji, to w krajach komunistycznych po miesiacu nikogo by nie bylo... Tak samo jest z "wynalazkiem" Mahometa.
ponad 4 lata temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.