DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Iran: brutalny czyn, surowa kara. Gwałciciel i morderca dziecka powieszony!

Iran: brutalny czyn, surowa kara. Gwałciciel i morderca dziecka powieszony!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Irańczycy powiesili we czwartek młodego mężczyznę, który został skazany za zgwałcenie i zabicie sześcioletniej afgańskiej dziewczynki – podały lokalne media. Dziewczynka Setayesh Ghoreyshi została porwana w miejscowości Varamin, na południe od Teheranu w kwietniu 2016 roku i zamordowana przez Amirhosseina Pourjafara. Przeciwko „surowemu” i „nieludzkiemu” wyrokowi skazującego gwałciciela na śmierć ostro protestowała organizacja Amnesty International.

 

Pourjafar w chwili popełnienia zbrodni miał 17 lat. Gholamhossein Esmaili, przewodniczący sądu w Teheranie, powiedział w czwartek, że „rodzina ofiary nalegała na zastosowanie kary, która została wykonana dziś rano”.

 

Amnesty International po ogłoszeniu wyroku potępiła decyzję sądu i wzywała do ponownego rozpatrzenia sprawy. – Nie ma wątpliwości, że była to przerażająca zbrodnia, a sprawca powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Amnesty International popiera domaganie się sprawiedliwości wyrażone przez rodzinę Setayesha pogrążoną w żałobie i szerszą społeczność afgańską w Iranie, ale egzekucja 17-letniego chłopca nie jest sprawiedliwością – przekonywała wówczas Magdalena Mughrabi, zastępca dyrektora ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Amnesty International.

 

– Stosowanie kary śmierci wobec osób skazanych za przestępstwa popełnione w wieku poniżej 18 lat jest całkowicie zabronione przez międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka. Jeśli Iran rozpocznie egzekucję w przyszłym tygodniu, to będzie kolejny przykład przerażającego naruszenia zobowiązań międzynarodowych – ostrzegła Mughrabi.

 

Dodała, że „pośpiech władz, by wysłać dziecko na szubienicę i złagodzić publiczne oburzenie, jest krótkowzroczny i błędny. Kara śmierci jest okrutną, nieludzką i nieodwracalną karą i nie ma dowodów na to, że ma ona większy skutek odstraszający niż uwięzienie. Jej stosowanie jako środka zemsty ma brutalny wpływ na społeczeństwo”.

 

Irański wymiar sprawiedliwości dopuszcza karę śmieci w przypadku czterech przestępstw: gwałtu, morderstwa, handlu narkotykami oraz apostazji (porzucenia islamu).

 

W latach 2005-2017 stracono osiemdziesięciu pięciu nieletnich przestępców. Wedle Amnesty International w celach śmierci znajdują się obecnie 92 osoby za zbrodnie popełnione w chwili, gdy były one niepełnoletnie.

 

Teheran twierdzi, że nie wykonuje wyroków na nieletnich. Mogą oni zostać skazani na śmierć i wyrok jest wykonywany, gdy osiągną pełnoletność.

 

 

Źródło: alaraby.co.uk

AS

 

 


DATA: 2018-01-05 12:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marksizm w pełnej krasie "Kara śmierci jest okrutną, nieludzką i nieodwracalną karą i nie ma dowodów na to, że ma ona większy skutek odstraszający niż uwięzienie. Jej stosowanie jako środka zemsty ma brutalny wpływ na społeczeństwo" Wniosków kilka: 1. Wieloletnie uwięzienie nie jest karą nieodwracalną, czyli po 20 latach odsiadki (już mniejsza z tym czy słusznie czy po stwierdzeniu pomyłki) sąd po prostu cofa czas i skazany wychodzi z więzienia mając tyle samo lat ile miał w momencie rozpoczęcia odbywania kary, 2. Jakie dowody organizacja Amnesty International jest skłonna uznać za przekonujące? O ile wiem po wykonaniu kary śmierci nie ma możliwości popełnienia przestępstwa, więc recydywa wśród skazanych na ten rodzaj kary wynosi dokładnie 0% 3. W czym przejawia się brutalny wpływ i co Amnesty International rozumie pod pojęciem "społeczeństwo" bo wydaje się, że myśli tylko o degeneratach, bo każdy normalny człowiek nie zaryzykuje życiem dla przestępstwa.
ponad 1 rok temu / One
 
słuszna kara dla zwyrodnialca i da innym do myslenia zanim zrobia cos podobnego!!!
ponad 1 rok temu / gosc
 
@stefan Skoro 17 latek ma pełne rozeznanie pojęć i nie ma powodu, aby nie mógł być sądzony jak dorosły, to czemu są powody, aby traktować go inaczej niż dorosłego?
ponad 1 rok temu / trooper
 
AI wsławiła się kilka lat temu wielkimi naciskami na władze Paragwaju w sprawie zmuszenia do aborcji nieletniej zgwałconej! Przez nawoływanie do wolnej aborcji jest to w ogóle organizacja zbrodnicza, a w Polsce dodatkowo zajmuje się antyrządową dywersją i sabotażem!
ponad 1 rok temu / gość
 
Brawo ! Jedyna słuszna kara dla zwyrodnialca tutaj na Ziemi, w Wieczności dalej sądzić go będzie Pań Bóg !
ponad 1 rok temu / Jan
 
17-latek ma już pełne rozeznanie pojęć "dobra" i "zła". Dlatego nie ma powodu, aby nie był sądzony za swój czyn, jak osoba pełnoletnia! AI to organizacja wyjątkowo szkodliwa. Pochyla się nad cierpieniem zbrodniarza w trakcie wykonywania kary, zapominając o losie, który spotkał niewinną ofiarę jego zbrodniczych chuci.
ponad 1 rok temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.