DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Iran: 10 lat więzienia za nawrócenie na chrześcijaństwo

Iran: 10 lat więzienia za nawrócenie na chrześcijaństwo
Meczet w Teheranie. Fot. brainin/Pixabay

Ścisła kontrola w kościołach, cenzura w szkołach i kara więzienia za działalność ewangelizacyjną to realia, z jakimi mierzą się chrześcijanie w Iranie.

 

Dziesięć lat więzienia to kara, jaką może skutkować w Iranie konwersja na chrześcijaństwo. Ponadto państwo trzyma kościoły katolickie pod ścisłą obserwacją w postaci monitoringu, aby odstraszyć muzułmanów od wchodzenia do świątyń. Dowiadujemy się tego z relacji Sohraba Ahmariego, dziennikarza urodzonego w Iranie, który nawrócił się na katolicyzm.

Chrześcijanie w Iranie to w większości katolicy, Ormianie bądź wierni Kościoła asyryjskiego. Ci ludzie mają w pewnym stopniu ograniczone prawa, ale napotykają także wszelkiego rodzaju trudności społeczne – mówi Ahmari. Dodaje, że sposób traktowania znacznie się pogarsza, gdy wspólnota religijna nie jest oficjalnie uznana przez państwo.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2018-05-16 18:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czekasz biernie, czy już spakowałeś co ci się przyda w więzieniu? :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
Tylko czekać,aż w Polsce będzie 10 lat za konwersję na islam.
8 miesięcy temu / ollek
 
No i właśnie ta irańska większość jest przeciwko wolności religijnej, gdyż demokratycznie wybrane władze Iranu karzą za konwersję na chrześcijaństwo. Przeczytaj artykuł pod którym komentujesz, w nim jest to opisane :)
9 miesięcy temu / do @hehehe
 
W Iranie rządzi większość. Nie zauważyłeś?
9 miesięcy temu / @hehehe
 
Demokracja teoretycznie daje wolność religijną??? Nie rozumiesz pojęć których używasz. Demokracja to system władzy gdzie rządzi większość. Gdy większość jest przeciwko wolności religijnej, wtedy demokracja nie daje wolności religijnej i jest to w pełni zgodne z teorią :)
9 miesięcy temu / do @hehehe
 
Póki co, Iran jest jednym z niewielu państw nie nastawionych wrogo do Polski. Kto powiedział, że nie możemy robić z Iranem interesów? Należy zachować kontrakty na dostawę paliw i delikatnie pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski. USA i Izrael wypowiedzieli Polsce otwarta wojnę. Gardzą naiwnymi i szczerym katolikami. Nikt nie zamierza przechodzić w Polsce na islam, ani Iran nie nalega na zmianę naszej wiary. Być może, gdyby mądrze postępować, udałoby się uzyskać większe prawa dla katolików irańskich. Nic na siłę, wszystko z poszanowaniem partnera. Na marginesie, również Turcja szanuje Polaków. Nieprawdą jest złe traktowanie naszych rodaków w Turcji. Turcy szanują nas za Sobieskiego i pamiętają. Dobrego traktowania doświadczyli np. moi znajomi księża i ich znajomi.
9 miesięcy temu / beta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.