DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Iowa: Senat przyjął ważną poprawkę o ochronie życia

Iowa: Senat przyjął ważną poprawkę o ochronie życia
Fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Senat amerykańskiego stanu Iowa przyjął poprawkę do lokalnej konstytucji, która podkreśla, że nie ma czegoś takiego jak prawo do aborcji, a podatnicy nie mogą być zmuszani do płacenia za mordowanie dzieci nienarodzonych.

 

Poprawka jest znana pod nazwą Protect Life Amendment („Poprawka o ochronie życia"). Głosowało za nią 32 Republikanów, przeciwko było 18 Demokratów.

 

Według portalu proliferskiego Life News, poprawka może mieć bardzo duże znaczenie praktyczne.

 

Przedstawiciele przemysłu aborcyjnego często zwracają się do sądów o anulowanie przepisów przyjmowanych w poszczególnych stanach w duchu pro-life. W roku 2018 Sąd Najwyższy Iowa stwierdził, że w stanowym prawie zawarte jest rzekomo „prawo do aborcji”. To orzeczenie zostało wykorzystane do zmuszenia podatników by opłacali aborcję oraz do uniemożliwienia Republikanom przyjęcia nawet niewielkich ograniczeń w lokalnym prawie dotyczącym zabijania nienarodzonych.

 

– Przywracamy ludziom prawo do tego, by sami się rządzili. Oni, a nie niewybrani przez nikogo sędziowie – powiedział o najnowszej poprawce republikański senator stanowy, Jake Chapman. W jego ocenie, rzekome „prawo do aborcji” w Iowa było po prostu sądową kreacją. Dzięki nowym przepisom sędziowie nie będą mogli już twierdzić, jakoby takie „prawo” w ogóle istniało.

 

Przyjęty zapis brzmi:

 

„Ochrona życia. Aby bronić godności każdego życia ludzkiego, aby bronić matek i nienarodzonych dzieci przed wysiłkami na rzecz rozszerzenia aborcji aż do samego porodu, my, naród stanu Iowa, deklarujemy, że ta konstytucja nie może być interpretowana tak, by uznawać, przyznawać czy wzmacniać prawo do aborcji lub by żądać publicznego finansowania aborcji”.

 

Zanim poprawka zostanie przyjęta do konstytucji w stanie Iowa, musi przejść przez stanową legislaturę zarówno w tym, jak i w przyszłym roku, a następnie zostać zaakceptowana w tajnym głosowaniu.

 

Jak skomentował w rozmowie z mediami republikański senator Zach Whiting, przyjęte regulacje mają na celu ochronę podstawowych praw człowieka. – Odbieranie życia poprzez praktykę aborcji jest najbardziej rażącym naruszeniem praw człowieka w historii ludzkości – stwierdził Whiting.

 

W ocenie senatorów demokratycznych, poprawka jest jednak niczym innym, jak tylko „skrajnym atakiem na kobiety i ich opiekę zdrowotną”. Starania na rzecz jej odrzucenia zapowiedziały już duże organizacje proaborcyjne, w tym Planned Parenthood.

 

Poprawka ma z kolei pełne poparcie republikanki Kim Reynolds, pierwszej kobiety piastującej urząd gubernatora w historii stanu Iowa. W czwartek podziękowała ona senatorom za wsparcie ochrony życia. „Tak! Dziękuję tym, którzy w senacie Iowa stanęli po stronie życia” – napisała na Twitterze.

 

Wysiłki na rzecz przyjęcia podobnych poprawek trwają obecnie także w innych stanach. Portal „LifeNews” wymienia tu Kansas, Kentucky i Luizjanę, przypominając, że wcześniej taki krok wykonała już Zachodnia Wirginia.

 

 

Pach

 

Źródło: Lifenews.com

 

 


DATA: 2020-02-14 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wreszcie jakaś dobra wiadomość. Oby ta poprawka została przegłosowana i by inne stany oraz kraje poszły śladem Iowa. Daj to Boże. Amen.
7 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.