DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Inżynieria społeczna w służbie „walki z uprzedzeniami rasowymi”? Tego chcą „postępowcy”

Inżynieria społeczna w służbie „walki z uprzedzeniami rasowymi”? Tego chcą „postępowcy”
źródło: pixabay.com

Globaliści i „postępowcy”, którzy chcieliby regulować i sterować każdą dziedziną życia odgórnie, pokładają wielkie nadzieje w inżynierii społecznej. W Davos psycholog dr Phillip Atiba Goff z Center for Policing Equity tłumaczył jak wykorzystuje dane organów ścigania, aby pomóc policji wyeliminować uprzedzenia rasowe. Jego zdaniem wykorzystywanie zintegrowanych danych o ludziach można wykorzystać do analizy i zmiany zachowań w „pożądanym kierunku”.

 

Goff zalecił m.in., aby firmy walczyły z rasizmem, mierząc różnice rasowe, analizując dane i zmieniając zachowania ludzi, starających się o pracę. Ostrzegał, że korporacje, które nie mierzą różnic rasowych, stoją w obliczu „zagrożenia moralnego i finansowego”.

 

Nie możemy przezwyciężyć rasizmu, próbując zmienić „wadliwe serca i umysły” lub „zwalczyć ignorancję” – sugerował dr Goff. – Kiedy skupiamy się na sercach i umysłach jesteśmy rozproszeni, próbując zrehabilitować potencjalnie rasistowskich aktorów i ignorując nagromadzenie szkód, jakie wyrządza się narażonym społecznościom – dodał.

 

Dr Goff przemawiał w tym roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie opowiedział historię Emmetta Tilla, 14-letniego, ciemnoskórego chłopca, który w 1955 roku został oskarżony o molestowanie seksualne przez białą kobietę w Missisipi, a następnie był torturowany i zamordowany przez białego męża kobiety oraz jego przyrodniego brata. Oskarżyciel Tilla wciąż żyje i niedawno przyznał się do sfingowania sprawy.

 

– Zamiast myśleć o rasizmie w kategoriach przekonań i uczuć powinniśmy zdefiniować rasizm „jako nagromadzony wzór zachowań, które są niekorzystne dla jednej grupy rasowej i sprzyjają innej grupy rasowej, a także systemów, które to ułatwiają” – stwierdził Goff. – Gdy zdefiniujesz problem w ten sposób, możesz zacząć go rozwiązywać – kontynuował. – W przeciwieństwie do serc i umysłów wzorce zachowań można wyraźnie zmierzyć i zmienić – sugerował.

 

Goff od lat realizuje koncepcję pomiaru i zmiany w siłach policyjnych w USA, borykających się z problemem brutalności wobec czarnych mężczyzn. W tym celu powołał Centre for Policing Equity, które zbiera i analizuje dane organów ścigania, takie jak lokalizacje włamań, pochodzenie donosicieli policji i integruje je z danymi demograficznymi, edukacyjnymi, mieszkaniowymi oraz dochodowymi. Następnie określa zależności rasowe oraz sposoby kontroli pewnych zachowań.

 

Psycholog współpracował z Departamentem Policji Metropolitalnej w Las Vegas (LVMPD) w celu wyeliminowania albo przynajmniej zmniejszenia uprzedzeń rasowych przez policjantów, używających siły. Konkretnie chodziło o ograniczenie liczby przypadków użycia broni względem nieuzbrojonych czarnych mężczyzn.

 

Firmy – jego zdaniem – muszą walczyć z uprzedzeniami rasowymi, słuchając osób takich jak on. – Korporacje już mierzą finanse i wydajność. Ale w nowej erze kapitalizmu interesariuszy muszą także mierzyć wartości wyznawane przez pracowników – wskazywał. – Jeśli firma nie wymyśliła sposobu pomiaru wpływu rasowego zróżnicowania na społeczności, z którymi się styka, jest zagrożona zarówno pod względem moralnym, jak i finansowym – przekonywał.

 

Źródło:  weforum.org

AS


DATA: 2020-02-13 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to teraz czekają nas czasy "odwróconego" rasizmu wspieranego przez korporacje i psychologów
5 miesięcy temu / qwe
 
dość mocno przyśpiesza , obudzisz się i w przyszłym tygodniu dowiesz się , że aby dalej być przełożonym musisz wg nowych wytycznych zrobić tatuaż , ubrać spodnie rurki , chociaż pracujesz na budowie skarpetki wykluczone , i podwładni mają głaskać się po pośladkach
6 miesięcy temu / party na budowi
 
Przypomina się G. Orwell, A. Huxley, Ph.K. Dick i cała literatura SF jako kiedyś ostrzeżenie, napomnienie i przestroga.
6 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.