DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Inwestycje Sorosa w Agorę niczym działania Jaruzelskiego i Kiszczaka? Tak uważa opozycjonista z PRL

Inwestycje Sorosa w Agorę niczym działania Jaruzelskiego i Kiszczaka? Tak uważa opozycjonista z PRL
By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Read more: http://www.pch24.pl/george-soros-krytykuje-rzad-pis--czy-finansuje-kod--wsieci-na-tropie-zaangazowania-finansisty,40936,

W środę prezydent Andrzej Duda odznaczył w Pałacu Prezydenckim Orderem Odrodzenia Polski działaczy antykomunistycznej opozycji z czasów „Polski Ludowej”. Był wśród nich również Krzysztof Wyszkowski, który wieczorem gościł w programie TVP Info „Minęła Dwudziesta”. Jego zdaniem wspieranie wydawcy „Gazety Wyborczej” przez amerykańskiego spekulanta węgiersko-żydowskiego pochodzenia, Georga Sorosa, jest podobne do działań Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka wobec tego lewicowo-liberalnego dziennika.

 

- To ten sam ruch, który zrobił Michnik w 1989 roku, gdy z Jaruzelskim i Kiszczakiem dogadał się w sprawie finansowania „Gazety Wyborczej” jako nowej „Trybuny Ludu” - ocenił zakup akcji wydawcy „GW” przez Sorosa Krzysztof Wyszkowski.

 

- Gdy komuniści nie pomagają, to trzeba było znaleźć nowego sponsora, który ma do Polski ten sam stosunek co Jaruzelski i Kiszczak: że Polska ma być bez polskości - dodał opozycjonista odznaczony Orderem Odrodzenia Polski.

 

W środę polską opinię publiczną obiegła informacja, że Media Development Investment Fund (MDIF) po raz pierwszy zainwestował w Polsce kupując 11,22 proc. akcji Agory. W ten sposób właścicielem sporej części akcji wydawcy „Gazety Wyborczej” stał się George Soros, żydowski miliardera marzący o wprowadzeniu nowego porządku świata na całym globie.

 

Soros popiera m.in. napływ imigrantów z krajów islamskich do Polski oraz „społeczeństwo otwarte” - ze wszystkimi tego konsekwencjami takimi jak m.in. propagowanie homoseksualizmu.

 

Gościem środowego wydania programu „Minęła Dwudziesta” miał być początkowo również konserwatywny reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun. Były kandydat na prezydenta RP został zaproszony do studia - wedle doniesień medialnych - razem z historykiem Jerzym Targalskim. W ostatniej chwili udział obu panów został jednak odwołany.

 

„Grzegorz Braun nie wystąpi dziś jednak w TVP Info. O godz. 18.10 otrzymał maila od wydawcy, że zmieniła się koncepcja programu. Ma być zaproszony w innym terminie. Pozostawiamy to bez komentarza” - czytamy na Facebookowym profilu fanów Grzegorza Brauna.

 

Źródło: TVP Info, wpolityce.pl, Facebook

MWł
  


DATA: 2016-06-09 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Leaf427: Być może jest jak piszesz. Może być pionkiem w zorganizowanej grupie miliarderów naciskających na giełdy i rynki - to jest możliwe. Nie od dziś wiadomo, że wąska grupa najbardziej wpływowych i najbogatszych ludzi może wywoływać kryzysy jak ten ciągnący się od 2008 r., gdy Grecję i wyssany z palca tamtejszy "socjalizm" oskarżono o światową katastrofę gospodarczą. Cóż, tak działa wolny rynek i trzeba jakoś się z tym pogodzić, bo, jak mawiała ś.p. Lady Thatcher, nie ma alternatywy.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@ Wolnościowiec To by było piękne co piszesz ale obawiam się, że stawka jest o wiele wyższa niż doraźny zysk Sorosa. To tylko pionek w potężniejszych rękach. Wszystkim wydaje się , że to warcaby dla dzieci ale to szachy oktagonalne z bokami 1024 pól z 30 rodzajami figur i ogromną ich liczbą. Takie szachy rozkłada się na stadionie i tylko kilka osób ma przegląd całego pola.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Dajcie spokój, to zwykła inwestycja zgodna z realiami wolnego rynku. Soros to dla mnie bohater, bo opanował zasady panujące na wolnym rynku i dzięki temu się dorobił. Zamiast mu zazdrościć i wyzywać od lewaków (co jest hipokryzją, bo jest kapitalistą), to byście się uczyli od niego. Soros jest dowodem na to, że można się wzbogacić nie pracując za ciężko. Takie dobrodziejstwa mamy dzięki wolności gospodarczej, swobodnemu przepływowi kapitału i wolnemu rynkowi - czyli wszystkiemu, z czym walczy leniwe lewactwo pełne nienawiści do ludzi sukcesu.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
KOREKTA: "Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana" (Ap 2;9)
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Soros nie reprezentuje jakichś tam Żydów, ale "synagogę szatana" (określenie używane m.in. w Apokalipsie; Ap 2;14).
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Soros nie jest jakimś niezależnym spekulantem - lecz frontmanem żydowskiego lobby. Takiemu człowiekowi przedstawianemu jako filantrop, który majątek "ma ze spekulacji" łatwiej jest realizować projekty społeczno-polityczne tej grupy. Ten człowiek pojawił się w świadomości społeczeństwa w latach dziewięćdziesiątych gdy zaatakował funta (obracał już mld dolarów) po tym numerze w mateczniku klanu Rothschildów gdyby był od nich naprawdę niezależny już dawno byłby nieboszczykiem. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/swiat-pod-kontrola-domu-rothschild-2015-10
ponad 2 lata temu / wars
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.