DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 14  >   DOSSIER

o. Marek Raczkiewicz CSsR

Inwazja cywilizacji śmierci


Osoby w wieku 14-30 lat pragnące dokonać aborcji mogą uzyskać nawet 20 procent zniżki. Wystarczy przedstawić legitymację młodzieżową (tarjeta joven). ­Rozmaite ­kliniki aborcyjne w Andaluzji proponują tego rodzaju zniżki podczas konsultacji i ­badań bezpośrednio dotyczących dobrowolnego przerwania ciąży. Zniżkę ­aborcyjną gwarantuje Andaluzyjski Instytut Młodzieży. Jest to zniżka podobna do tych, ­które umożliwiają młodemu człowiekowi pójście do kina, teatru i tym podobne – wyjaśnia jedna z klinik aborcyjnych.


Zniżka na aborcję? Socjalistyczny prezydent Autonomii Andaluzyjskiej, José Antonio Griñán, nie widzi w tym nic złego. Legitymacja jest ustanowiona prawnie, a zatem firmy, które z nią współpracują mogą oferować młodzieży szereg możliwości, także zniżkę na aborcję. Rząd Andaluzji rozpoczął już kampanię na rzecz dostępności pigułki dzień po w ośrodkach zdrowia za darmo.

Z kolei Arturo Canalda, obrońca praw dzieci i młodzieży w Autonomii Madryckiej, uważa, że powyższa oferta stanowi prawdziwe barbarzyństwo oraz absolutną trywializację znaczenia życia. Stowarzyszenia obrony życia uważają ją za wielki wstyd, choć nie czują się zaskoczone, ponieważ uważają ją za doskonale spójną z całym procesem narzucania najbardziej radykalnej ustawy o aborcji w Europie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Druga rocznica legalizacji aborcji w Irlandii skłania do zastanowienia się nad bolesnymi dziejami tego kraju w ostatnich latach. Kraju, który odwrócił się niemal całkowicie od swego dziedzictwa. Czas wyciągnąć z tego wnioski, by uniknąć błędów mieszkańców Zielonej Wyspy.

 
 

Krwawe zamieszki na ulicach. Gospodarka w ruinie. Trzydzieści milionów bezrobotnych. Dług publiczny na poziomie tak astronomicznym, że coroczny proces uchwalania budżetu regularnie kończy się kryzysem. Opozycja, która regularnie podważa status prawny rządu, a prezydentowi zarzuca dyktatorskie ciągoty. To nie jest obraz jakiejś republiki bananowej: to jest opis wiodącego światowego supermocarstwa Anno Domini 2020.

 

Do belgijskiego sądu wpłynęły dwa pozwy związane z obostrzeniami nałożonymi w czasie pandemii koronawirusa. Złożyło je 30 znanych osób. Oskarżają oni państwo o łamanie podstawowych praw człowieka.

 

Ukraiński Rzecznik Praw Dziecka Mykoła Kuleba poinformował we wtorek, że jedno z niemowląt przeznaczonych do surogacji zostało zamówione przez „seryjnego pedofila”. Incydent na łamach portalu wPolityce.pl opisuje Grzegorz Górny.

 

Jesteśmy uznawani za bezpieczne państwa i jest kwestią dni, może tygodni, aż będziemy bardziej otwierali nasze kraje i będziemy szukać również bliższych kontaktów między naszymi społeczeństwami – oświadczył we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefami dyplomacji Estonii, Litwy i Łotwy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.