DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Interpelacja poselska w sprawie warszawskiego koncertu „Madonny”

Interpelacja poselska w sprawie warszawskiego koncertu „Madonny”

Koncert „Madonny” na Stadionie Narodowym w dniu 1 sierpnia obraża pamięć i uczucia patriotyczne Polaków – podkreślił poseł Stanisław Pięta w interpelacji do ministra sportu, któremu podlega zarządzające stadionem Narodowe Centrum Sportu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przypomina, że zebrano już kilkadziesiąt tysięcy podpisów oraz wydano dziesiątki apeli w proteście przeciw koncertowi piosenkarki. Polityk zwrócił też uwagę, że rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była zawsze obchodzona w zadumie nad ogromnymi ofiarami i była okazją, „aby przekazać młodemu pokoleniu sens walki, jaką rozpoczęli ich rówieśnicy 68 lat temu”.

 

Jego zdaniem, zgoda na koncert piosenkarki i udostępnienie organizatorom koncertu Stadionu Narodowego spowoduje zakłócenie rocznicowych obchodów. Zaznaczył, że piosenkarka jest znana z prowokacyjnych, antychrześcijańskich wystąpień. „Znieważanie symboli religijnych stało się stałym elementem oprawy jej koncertów. Ten ogromny dysonans staje się tym większy, że rocznica Powstania Warszawskiego zawsze była związana z przeżyciami religijnymi. Wydaje się, że wybór dat koncertów w Polsce jest nieprzypadkowy i jest elementem antyreligijnej i antynarodowej prowokacji” – napisał, przypominając, że ostatni koncert „Madonny” w Polsce był zorganizowany 15 sierpnia – w święto Wojska Polskiego i w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. „Tym bardziej dziwi fakt, iż polskie podmioty, kontrolowane przez polski rząd wyrażają zgodę na takie dobieranie terminów” – dodał poseł z Bielska-Białej.

 

„Weterani walk powstańczych mocno akcentują swoje przywiązanie do religii katolickiej. Podkreślają, że była ona zawsze związana z polską historią, dawała im oraz ich poprzednikom siłę w czasach, kiedy nie mogli marzyć o własnym państwie. W dniach powstania codziennością był widok kapliczek i ołtarzy na podwórzach warszawskich kamienic, krzyżyków i medalików na szyjach walczących Polek i Polaków. Tym większy sprzeciw budzi fakt, że to właśnie w dniu, który miał być ich świętem i hołdem dla nich wyrażonym przez współczesne pokolenie – pozwala się na drwiny i prowokacje wobec katolików i Polaków” – podkreślił poseł.

 

Autor interpelacji wyraził zdziwienie, że minister sportu Joanna Mucha do tej pory nie zabrała głosu w tej bulwersującej sprawie. „Jeżeli Pani Minister uważa, że religijne zabobony należy zwalczać, a pamięć o bohaterskich powstańcach warszawskich nie zasługuje na szacunek, to proszę uczciwie to przyznać. Będzie to postawa godna uznania, gdyż nawet przeciwnicy polityczni Pani Minister docenią Pani odwagę cywilną. Jeżeli natomiast Pani Minister uważa decyzję władz spółki za niewłaściwą, proszę o wyciągnięcie konsekwencji personalnych wobec członków zarządu Narodowego Centrum Sportu” – podkreślił.

 

27 lipca br. Krucjata Młodych złożyła w warszawskim Ratuszu wniosek o niedopuszczenie do skandalicznego koncertu „Madonny”. Wniosek poparło 53 tys. osób.

 

Źródło: KAI


DATA: 2012-07-31 22:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.