DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Internetowi giganci szpiegują, zbierają dane, cenzurują i kształtują ludzką świadomość

Internetowi giganci szpiegują, zbierają dane, cenzurują i kształtują ludzką świadomość
FOT.REUTERS/Dado Ruvic/File Photo/FORUM

Nigdy w historii Ameryki i Zachodu nie mieliśmy sytuacji, gdzie tak niewielu ludzi, których nikt do tego nie upoważnił, zyskało tak ogromną władzę w tak krótkim czasie – stwierdzili amerykańscy eksperci.

 

YouTube, Facebook, Twitter, Google i wiele innych firm poprzez swoją działalność kształtuje myślenie ludzi na całym świecie. Ich właściciele zyskali dzięki temu władzę nad „rządem dusz”, co niepokoi wiele osób z amerykańskiego środowiska konserwatywnego.

 

W Nowym Orleanie odbyła się konferencja, podczas której omawiano kwestie związane z działalnością firm monopolistów na rynku nowoczesnych technologii. Szczególną uwagę poświęcono gigantom z branży mediów społecznościowych. Przedstawiono zagrożenia wynikające z ich działalności, takie jak możliwość szpiegowania, zbierania danych i cenzurowania treści.

 

Zaznaczono, że użytkownicy tych portali nie są już tyko ofiarami, ale przede wszystkim produktem ich działalności. - Nie jesteście już tylko konsumentami, jesteście przede wszystkim produktem. Jesteście tym, co można sprzedać, i to całkiem legalnie – wskazał Alex Marlow, moderator dyskusji.

 

Robert Epstein, jeden z ekspertów wykazał, że Facebook, Twitter i Google regularnie szpiegują użytkowników i zbierają ich dane. Ostatnio bardzo popularna jest polityka określana jako „obcinanie zasięgów”. To algorytmy i moderatorzy decydują o tym, do kogo i w jakiej ilości trafią wrzucane do sieci treści.

 

- Te firmy decydują, co zobaczysz, a czego nie zobaczysz. Czasami używają wyszukanego języka, aby to zatuszować lub usprawiedliwić – kontynuował Epstein. – Najgorsze jest to, że nie mamy wglądu w przepisy, na podstawie których działają w ten sposób. Mamy mnóstwo dowodów na to, że systematycznie dyskryminują osoby o poglądach nie tylko prawicowych, ale także ze środowiska liberalnego. Po prostu cenzurują kogo tylko chcą  – dodał.  

 

Ann Coulter, znana komentatorka amerykańskiej sceny politycznej wskazała, że – paradoksalnie – istnienie internetu jest katastrofą dla lewicy. - Istnienie internetu jest katastrofą dla lewicy. Oni już kontrolują wszystkie instytucje. Posiadają wszędzie wpływy. Mają wszystkie gazety. Ich narracja nauczana jest w szkołach i na wyższych uczelniach. Za pomocą internetu nie uzyskają nic więcej – wskazała.

 

Źródło: lifesitenews.com, youtube.com

PR


DATA: 2018-04-10 15:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Monarchista. Facebook jest kontynuacją portalu Ameryka-On-Line który wizerunkowo się zużył i był już dla całego pokolenia amerykanów jak gdyby wyżutą gumą do żucia a sama nazwa Facebook została tylko dodana do tego projektu by móc przyciągnąć nową, świeżą i jak największą ilość młodych ludzi i "wychować" ich na modłę sowiecką z ludzką twarzą. Stąd sympatyczny Zukerberg. Takie portale nie powstają by przekazywać prawdę i dbać o dobro moralne ich użytkowników. One powstają tylko po to by ogarnąć jak największą liczbę użytkowników przekazu informatycznego w celu ich eksploatacji nie tylko komercyjnej ale przedewszyskim cybernetyczno-socjologicznej. Może na odwrót najpierw w celu cybernetyczno-soclologicznym by móc osiągnąć jak największe zyski ekonomiczne. Im większa kontrola tym większe zyski itd. Polecam książkę co prawda po angielsku ale dobrze naświetla źródła i cel. Tytuł: "From Yahweh to Yahoo!: THE RELIGIOUS ROOTS OF THE SECULAR PRESS" Autor: Doug Underwood.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
Z jednej strony - to prywatne firmy. Z drugiej - okłamują swoich klientów.
ponad 2 lata temu / Monarchista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.