DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Internetowa wojna o wizerunek Matki Bożej. Polscy katolicy odpowiadają bluźniercom

Internetowa wojna o wizerunek Matki Bożej. Polscy katolicy odpowiadają bluźniercom

„Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami” - to wezwanie polskich katolików połączone z wizerunami Matki Bożej od kilkudziesięciu godzin stanowi jedeno z najczęściej powtarzanych zdań w mediach społecznościowych. Polscy wierni w ten sposób odpowiadają na żałosną i bluźnierczą prowokację środowisk lewicowych, które od końca kwietnia próbują na siłę wciskać, gdzie to tylko możliwe sprofanowany obraz Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureolii.

 

W nocy z 26 na 27 kwietnia nieznani sprawcy rozmieścili wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (kościoła św. Dominika) plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym Maryja i Dzieciątko Jezus mieli aureole w kolorach tęczy. Był to ciąg dalszy reakcji środowisk LGBT na wydarzenia, które miały miejsce w tej parafii w okresie Wielkiej Nocy. Na Grobie Pańskim pod hasłem „Zachowaj nas od ognia niewiary” na ustawionych pod krzyżem pudełkach znalazły się m.in. napisy „LGBT”, „Gender”, „Homozboczenia”. W kolejnych dniach w kościele dochodziło do prowokacji ze strony aktywistów LGBT, a proboszcz parafii otrzymywał telefoniczne groźby.

 

W poniedziałek minister Brudziński poinformował o zatrzymaniu kobiety podejrzanej o stworzenie bluźnierczej grafiki.

 

 

 

 

 

Sprawa poruszyła polskich katolików, którzy zaczęli masowo zamieszczać w mediach społecznościowych wizerunki Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus i krótkimi modlitwami. 

 

 

 

 

 

  

 

 

Niestety tzw. środowiska postępu i wrogowie Kościoła również rozpoczęli internetową akcję polegającą na powielaniu bluźnierczego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Co gorsza zdecydowana większość lewicowych internautów „okrasiła” swoje posty perfidnymi i plugawymi komentarzami obrażającymi Matkę Bożą, Pana Jezusa, Kościół i katolików. Znalazło się również wielu internautów wzywających policję i ministra Brudzińskiego do tego, aby ich aresztowano. „Ja też jestem bluźniercą, aresztujcie mnie”, powtarzano jak mantrę.

 

„Tak wyglądała wczoraj brama Pałacu Ostrowskiego we Wrocławiu po wizycie Marty Lenart wraz z innymi lewackimi terrorystami, brama i okolice obklejone wizerunkami Maryi z przerobiona aureola, sytuacja identyczna do tej z Płocka, czekamy na natychmiastową reakcje organów ścigania” – pisał na Twitterze Narodowy Lublin (nie zamieszczamy wpisu, gdyż widać na nim przyniesione przez lewicowców przerobione wizerunki Królowej Polski).

 

Działania lewicy celnie podsumowała internautka podpisująca się nickiem eMAda. „Dzięki p. ministrowi wizerunek Maryi zamieściły wczoraj aborterki, ateistki i dziennikarze mediów wrogich katolikom. A skoro twierdzicie, że tęcza to znak przymierza i miłości, a nie homoseksualizmu, to rzeczywiście trzeba uznać to za cud”, napisała na Twitterze.

 

 

Źródło: Twitter

TK

 


DATA: 2019-05-07 11:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To uwłacza wszystkim prawym Polakom. Tylko homobluźniercom nie przeszkadza obrażanie Matki Boskiej. Dobrze, że Katolicy stanowczo reagują na ohydne czyny degeneratów. Niestety ubeckie sądy pewnie nie będą widziały konieczności wsadzić przestępców do paki. Trzeba wyczyścić sądy z patologii, żeby przestępcy nie czuli ę bezkarni.
3 miesiące temu / Michu.
 
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
3 miesiące temu / Edu
 
Zbliża się nowe Lepanto, tylko przeciwnik inny?
3 miesiące temu / PrPr
 
...prezes Kaczynski na jednym z wiecow przedwyborczych stwierdzil, ze Polakow uczyni Europejczykow i...to czynienie sie wlasnie dzieje.
3 miesiące temu / mee...
 
Sceneria taka - jakby rzadzilo sld badz PO...Rzeczpospolita nie z walsnej winy pod karzymi rzadami jest slaba, jest antypolska...a dzis szczegolnie, bo za rzadow bolszewikow zawsze byla nadzieja, ze przyjda tacy co opowiedza sie za Polska. Dzis i nadziei nie ma...no, chyba, ze ktos wierzy w partie malinowa, to tez zostanie wpuszczony w maliny jak wszystkie dotychczasowe po roku 89 pokolenia, bo system pookraglostolowy nic innego nie jest w stanie nie tyle co wymyslec, ale i zdzialac.A wolnosc zdobywa sie nie przez porozumienia okraglostolowe czy partie, a wolnosc narod zdobywa wlasnymi rekoma.
3 miesiące temu / mee...
 
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.
3 miesiące temu / Agna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.