DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Internet wrze, minister tłumaczy, aktywistka broni ambasadora. Powodem zdjęcie z uroczystości

Internet wrze, minister tłumaczy, aktywistka broni ambasadora. Powodem zdjęcie z uroczystości
Ludmiła Kozłowska. FOT.24 GODZINY online pl/YouTube

Ludmiła Kozłowska opublikowała w sieci zdjęcie z przedświątecznej uroczystości. Widzimy na nim ambasadora RP w Belgii. Użytkownicy Twittera błyskawicznie zareagowali na wpis. Niektórzy zaczęli nawet domagać się dymisji Artura Orzechowskiego. W końcu głos zabrał przedstawiciel ministerstwa, a w obronie dyplomaty stanęła sama Kozłowska.

 

„B. miło poznać JE Ambasadora RP przy Belgii p Artura Orzechowskiego i wspólnie śpiewać kolędy! Dołączam się do życzeń p Ambasadora, aby Polska była bezpieczna. Mam nadzieję, że bez zagrożenia, jakie ewidentnie stanowię, jest już o krok bliżej Wesołych Świąt, rządowi RP również!” – napisała na Twitterze prezes Fundacji Otwarty Dialog, dołączając przy tym fotografię z ambasadorem Orzechowskim.

 

 

 

Tymczasem relacje między Kozłowską a organami Rzeczypospolitej Polskiej nie należą do najlepszych. Obywatelka Ukrainy została w sierpniu deportowana z terytorium UE, gdyż została wpisana przez polskie władze do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Powodem  są finanse Fundacji Otwarty Dialog – sprawdza je ABW. Fundacja znana jest również z zaangażowania w walkę z PiS.

 

Dlatego też zdjęcie ambasadora Orzechowskiego i Kozłowskiej wzbudziło silne emocje w sieci. Niektórzy użytkownicy Twittera domagali się nawet dymisji dyplomaty. Bronić go postanowiła liberalna działaczka pisząc, że przedświąteczne spotkanie kolędowe nie odbyło się w ambasadzie, a w Domu Polski Wschodniej.

 

 

 

Głos zabrał także wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. „Zdjęcie Amb. RP z L. Kozłowską nie miało miejsca na terenie amb. RP. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej. Zdjęcie ma charakter zamierzonej manipulacji wizerunkiem Ambasadora RP. Wyjaśnień w tej sprawie udzielił już Amb. RP. Oczekujemy wyjaśnień DPW” – napisał.

 

 

 

Również polska ambasada w belgijskiej stolicy zauważa, że organizatorem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej. „AmbasadorRP w Belgii zwrócił się o wyjaśnienie, jak doszło do udziału w imprezie działaczy skompromitowanej organiz. pozarządowej, którzy wykorzystali okazję do nieuczciwej manipulacji wizerunkiem dyplomaty RP” – czytamy we wpisie na Twitterze.

 

 

 

Źródło: dorzeczy.pl / Twitter

MWł


DATA: 2018-12-06 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zbigniew: Z PiS u. Mianowany przez Waszczykowskiego.
ponad 1 rok temu / gh
 
Trzeba wiedzieć, gdzie się idzie i z kim fotografuje. A kim jest pan Artur Orzechowski? Z jakiego rozdania?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
mógł nie poznać,uśmiechnięta,miła w okularach nie przypomina tej ze zdjęcia powyżej.Nie wiedziałam że jest taki odrębny kraj Polska Wschodnia ,czy to za Bugiem?
ponad 1 rok temu / Hanna
 
Nie mój ambasador. Niech spada. I na dyplomatę się nie nadaje po prostu.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Skoro Kozłowska broni ambasadora, to tym bardziej powinien być zmieniony!
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Czy dlatego, że urwało się robienie interesów na Polsce i ataki są ze wszystkich stron, ze wszystkich fundacji i in. finansowanych "dla dobra Polaków"
ponad 1 rok temu / jaki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.