DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Internet przyczyną nawróceń muzułmanów w Arabii Saudyjskiej

Internet przyczyną nawróceń muzułmanów w Arabii Saudyjskiej
fot. mmagallan / sxc.hu

Ostatnie dane dotyczące chrześcijan w Arabii Saudyjskiej mówią o 4 proc. wyznawców Chrystusa mieszkających w tym kraju. Okazuje się jednak, że muzułmanie coraz częściej porzucają wiarę w Allaha pod wpływem telewizji i Internetu.

 

Co ciekawe, masowe media skłaniają wyznawców islamu do konwersji na chrześcijaństwo. Na tak odważny krok decyduje się wiele saudyjskich kobiet!

 

Informacje docierające z Arabii Saudyjskiej mówią na przykład o przypadku młodej Salmy, która powierzyła swoje życie Chrystusowi po tym, jak po raz pierwszy w życiu przeczytała fragment Ewangelii w Internecie. Ta sama Arabka nigdy w życiu nie spotykała chrześcijan, nigdy też nie widziała i nie miała możliwości wejść do chrześcijańskiej świątyni. Dziś młoda Saudyjka przygotowuje się do sakramentu Chrztu Świętego.

 

Takich przypadków jest oczywiście więcej. O Biblii z Internetu dowiedział się muzułmanin imieniem Jazid. Arab miał problemy ze zrozumieniem, czym jest Pismo Święte, zaczął więc poszukiwać o nim dodatkowych informacji również w innych mediach. Na jednym z religijnych kanałów telewizyjnych Saudyjczyk zobaczył numer telefonu do katolickiego księdza. Kilka tygodni później został przez tego duchowanego ochrzczony.

 

Podobne przypadki w Arabii mnożą się. Zdaniem naukowców z uniwersytetu w Mediolanie „bycie katolikiem w Arabii Saudyjskiej jest ekstremalnie trudne. Do tego niezbędna jest bardzo głęboka wiara. W Arabii Saudyjskiej nie ma kościołów, księży, nie można tworzyć żadnych wspólnot”.

 

 

Źródło www.sobor.by

ChS

 


DATA: 2014-04-01 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

poznali oryginalną-prawdziwą wiarę, to i nie dziwota, że zostawiają za sobą falsyfikat-podróbkę; a nawiasem mówiąc, nigdzie, w żadnej wierze, kobieta nie jest tak czczona i uwielbiana jak w chrześcijaństwie; dlatego należy się, przynajmniej, dziwić tym paniom, które walczą z chrześcijaństwem, którym imponuje feminizm, dzięki któremu z kolei stają się "szmatami"; co za głupie postępowanie, co za durny wybór ścieżki życiowej; ale chyba tak Pan Bóg kara innowierców i bezbożników - odbiera im rozum, a efekty tego widać szczególnie na ich manifestacjach - bezrozumna, żeby nie powiedzieć, durna masa rozwydrzonych, często samotnych bab;
ponad 6 lat temu / jaro
 
Lud Boży wychodzi z Babilonu :)
ponad 6 lat temu / ***
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.